0

جسد دخترگم شده ماه ها قبل كشف شده بود

 
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

جسد دخترگم شده ماه ها قبل كشف شده بود

يك آگهي استمداد براي يافتن دختربچه يي حدودا 11 ساله در حالي همچنان در فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي به اشتراك گذاشته مي شود كه جسد او 13 روز بعد از ناپديد شدنش كشف شده است.

به گزارش اعتماد، اواخر آبان ماه سال گذشته بود كه انتشار آگهي گم شدن دختري 11 ساله در فضاي مجازي سبب شد همچنان بعد از گذشت شش ماه از انتشار اين آگهي استمداد، كاربران اينترنتي آن را دست به دست مي چرخانند غافل از آنكه ديگر نيازي به پيدا شدن آن دختر نيست بلكه حالامعماي چگونگي مرگ او نيازمند گره گشايي است.

در اين آگهي كه اكثر كاربران اينترنتي چه در ايميل ها و وبلاگ هايشان و چه در سايت هاي اجتماعي آن را بازانتشار مي دهند تصوير دختري با مقنعه ديده مي شود. زير اين تصوير نيز نوشته شده «عكس متعلق به دختري 11 ساله به نام آيدا با مشخصات موهاي بلند مشكي، رنگ چشم مشكي، از روز دوشنبه تاريخ 29 آبان ماه 1391 ساعت سه بعدازظهر از منزل در محدوده بلوار فردوس غرب خارج شده و تاكنون مراجعت نكرده است.»

در حالي كه كاربران اينترنت همچنان با بازانتشار تصوير اطلاعيه گم شدن آيدا از همديگر براي يافتن او كمك مي خواهند و به اصطلاح اين اطلاعيه را به اشتراك مي گذارند مدت هاست كه خانواده آيدا به سوگ او نشسته اند و سعي مي كنند با غم از دست دادن دخترشان كنار بيايند. براساس گزارش پليس به خانواده اين دختر آيدا روز 29 آبان ماه در پي خروج از خانه و حادثه يي كه هيچ كس از كيفيت آن باخبر نيست ضربه يي به سرش خورده و جان باخته است. جسدش اطراف «قلعه حسن خان» كشف شد و پليس آگاهي تهران كشف جسد اين دختر را تاييد كرده است.

آيدا چگونه در راه آموزشگاه گم شد؟

خانواده «آيدا» 11 ساله، ساعت سه بعدازظهر آن روز پاييزي كه او از خانه خارج شد تا به آموزشگاه زبان حوالي خانه شان در محدوده بلوار فردوس غرب برود هيچگاه فكر نمي كردند كه اين راه بازگشتي ندارد. آنها حتي تصور نمي كردند زماني تصوير دخترشان در آگهي هاي افراد مفقودي چندماه در فضاهاي مجازي توسط كاربران اينترنتي دست به دست بشود. بازانتشار اين تصوير تا نوروز امسال نيز ادامه داشت. در همان روزهاي پاييزي يك بار خبرنگار «اعتماد» با شماره هايي كه در آگهي ارائه شده بود تماس گرفت ولي خانواده او خواستار آن بودند كه چيزي در اين باره در مطبوعات منتشر نشود.

پدر اين دختر 11 ساله از خبرنگار ما خواست تا زماني كه پليس اطلاعات بيشتري به دست نياورده از اطلاع رساني خبر در مطبوعات خودداري كنيم. اما از اين ماجرا پنج ماه نگذشته بود كه اين بار بعد از سپري شدن 19 روز از آغاز سال نو دوباره با بازانتشار آگهي گم شدن اين دختر 11 ساله در فضاهاي مجازي اطلاع رساني شد.

این گزارش حاکی است از پيگيري دوباره اين تصوير حاكي از آن است كه او در بيست و نهمين روز از پاييز سال گذشته براي رفتن به كلاس زبان از خانه شان كه در محدوده بلوار فردوس غربي است از منزل خارج شده و به طرز مشكوكي ناپديد شده است. «اعتماد» در بررسي هاي بيشتر دريافت كه جنازه اين دختر 15 روز پس از ناپديد شدنش حوالي «قلعه حسن خان» پيدا شده است. پدر آيدا اين بار به خبرنگار «اعتماد» گفت كه آيدا پيدا شده است و از ادامه صحبت با خبرنگار ما خودداري كرد.

علت اصلي مرگ آيدا چه بود؟

يكي از شماره هايي كه در آگهي اعلام فقداني اين دختر درج شده بود شماره دايي آيدا بود. او درباره گم شدن خواهرزاده اش به «اعتماد» گفت: آيدا بعضي از روزها به كلاس زبان مي رفت. او طبق معمول هميشه ساعت سه بعدازظهر از خانه بيرون آمد و خانواده اش به خيال اينكه او تا چند ساعت ديگر از كلاس برمي گردد، منتظر ماندند اما ساعت ها از برگشت آيدا به خانه گذشت. دايي آيدا همچنين درباره آن روز افزود: چون خانواده اش از تاخير طولاني او نگران شدند، به جست وجوي دخترشان به سمت آموزشگاه زبان و خانه دوستان و هر جاي ديگري كه بشود فكرش را كرد رفتند، اما آيدا نه به كلاس رفته بود نه جاي ديگري. وي در ادامه تشريح آنچه در زمان گم شدن خواهرزاده اش بر خانواده ايشان گذشت، افزود: خانواده خواهرم زماني كه هيچ اثري از آيدا پيدا نكردند و مطمئن شدند كه اتفاقي براي او افتاده است به اداره آگاهي رفته و شكايتي مطرح كردند.

دايي اين دختر توضيح داد: ما در روزهاي نبود آيدا همچنان اميدوار بوديم كه او زنده است و به خانه بازمي گردد اما بعد از گذشت 15 روز، يعني در دوازدهمين روز از آذرماه سال گذشته، ساعت 10 صبح ماموري از اداره آگاهي تماس گرفت و از كشف جسد دختري 11 ساله خبر داد. زماني كه براي شناسايي هويت جسد به پزشكي قانوني رفتيم متاسفانه با پيكر بي جان آيدا روبه رو شديم.

دايي آيدا علت مرگ خواهرزاده اش را تصادف اعلام كرد و به «اعتماد» گفت: او بر اثر ضربه يي كه به سرش وارد شده جان خود را از دست داده است و عامل اين حادثه، پيكر بي جان آيدا را رها كرده و متواري شده است.

فرضيه هايي براي بررسي چگونگي مرگ آيدا

آگهي گم شدن آيدا در حالي از شش ماه پيش تاكنون در سايت هاي اجتماعي از سوي كاربران اينترنت دست به دست مي شود كه جسد آيدا 15 روز پس از گم شدنش توسط عوامل گشت زني پليس پيدا شد.

حال به نظر مي رسد فاصله محل كشف جسد آيدا تا محل زندگي و آموزشگاه زبانش سوال هاي بسياري را از ذهن مي گذراند. اين سوال ها فرضيه هايي جنايي را درباره مرگ «آيدا» طرح مي كند.

در فرضيه نخست مي توان چنين پنداشت كه او احتمالاقرباني يك كودك آزاري شده و كودك آزار پس از قتل اين دختربچه جسدش را حوالي «قلعه حسن خان» رها كرده است.

با توجه به آنچه در دي و بهمن سال گذشته در شهرستان بهارستان روي داد و جواني به نام مرتضي كه 30 ساله است به اتهام آزار و اذيت و همچنين قتل دو پسر به نام هاي «اميرعلي» و «اميرمهدي» دستگير شد به نظر مي رسد اين دختربچه نيز قرباني چنين حادثه يي شده باشد و فردي او را ربوده و پس از قتل در محدوده «قلعه حسن خان» جسدش را رها كرده باشد.

فرضيه دوم برمبنايي ديگر قابل طرح است. ممكن است وقتي «آيدا» در حال رفتن به آموزشگاه بوده راننده خودرويي با او تصادف كرده و ضربه منجر به مرگ به سر اين دختربچه ناشي از تصادف بوده باشد.

برپايه اين فرض ممكن است راننده خودرو ترسيده و به جاي انتقال كودك به بيمارستان با توجه به مرگ او گمان برده، رها كردنش در جايي به دور از چشم مي تواند صورت مساله را پاك كند.

با اين حال هنوز كارآگاهان پليس جنايي تهران در حال بررسي اين پرونده هستند ولي هنوز سرنخي براي تاييد يا رد هر كدام از فرضيه هايي كه مطرح شد به دست نيامده است. به نظر مي رسد كاربران فضاي مجازي اينك بهتر است درباره سرنخ هاي احتمالي درباره چگونگي مرگ اين دختربچه از همديگر استمداد بطلبند و مطلب را به اشتراك بگذارند.

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

چهارشنبه 21 فروردین 1392  9:05 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها