0

چهارمین دوره"مسابقات ملی سرامیک ایران"دردانشگاه تبریز

 
hobab1370
hobab1370
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : دی 1387 
تعداد پست ها : 477
محل سکونت : آذربایجان غربی

چهارمین دوره"مسابقات ملی سرامیک ایران"دردانشگاه تبریز

چهارمین دوره "مسابقات سراسری سرامیک "  با محوریت استحکام خمشی 11 و 12 اردیبهشت ماه جاری به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار می شود.
دکتر مهدی قاسمی کاکرودی، دبیر چهارمین دوره مسابقات ملی سرامیک ایران با اعلام این خبر گفت: سازمان علمی دانشجویی مهندسی مواد چهارمین دوره "مسابقات ملی سرامیک ایران" را به میزبانی انجمن علمی مهندسی مواد دانشگاه تبریز و با همکاری گروه پژوهشی سرامیک های پیشرفته این دانشگاه به منظور توسعه مهارت‌های مربوط به دانش مهندسی سرامیک برگزار می نماید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، وی در ادامه با بیان اینکه پیش از این و در سالهای قبل، دوره های اول تا سوم این مسابقات با میزبانی دانشگاه علم و صنعت ، صنعتی شریف و دانشگاه آزاد واحد میبد، برگزار و این بار نیز دانشگاه تبریز به عنوان یکی از دانشگاه های مهم و مطرح در مهندسی مواد و به خصوص در گرایش سرامیک، میزبانی این مسابقات را برعهده گرفته است، تصریح کرد: در این دوره استحکام خمشی سرامیک ها، به عنوان مهم ترین پارامتر نشان دهنده خواص مکانیکی سرامیک به عنوان موضوع مسابقه انتخاب شده است.
وی ادامه داد: یکی از چشم اندازهای علم سرامیک و کاربردهای انواع سرامیک ها در دنیا، توانایی بالای مواد برای مقاومت در برابر تنش های مکانیکی است.
به گفته وی این مسأله امروزه به عنوان یکی از مهم ترین عوامل در مقالات و پروژه های علم مواد مطرح است، لذا با توجه به روند نوع طراحی سوالات در مسابقه ملی سرامیک و پایه علمی ارائه شده در مراکز علمی و دانشگاهی، ضرورت پرداختن به خواص مکانیکی و عوامل موثر بر آن مهم به نظر می‌رسد.
دکتر قاسمی کاکرودی یاد آور شد: از این رو ترغیب دانشجویان مراکز علمی و دانشگاهی جهت انجام پژوهش در این زمینه امری ضروری است و برگزاری چنین مسابقاتی در ابعاد ملی، یکی از روش‌هایی است که می‌تواند این پویایی را در جامعه دانشگاهی کشور ایجاد کرده و موجب رشد و جهت‌دهی دانشجویان در راستای مطالب علمی شود.
وی تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه از طریق طرح مسائل و مشکلات صنعت در دانشگاه، آشنایی دانشجویان با روندهای ساخت و بررسی عوامل موثر در موضوع مسابقه براساس سرفصل ارائه شده در دانشگاه ها، بکارگیری عملی اصول علمی مهندسی سرامیک در ساخت، پخت و آزمون، باز تعریف مسأله در قالب مسائل کوچکتر، تمرین کارگروهی، ارتقاء کیفی توان مهندسی دانشجویان، ایجاد رقابت مثبت و درگیر نمودن کلیه مراکز تحقیقاتی دانشگاهی و دانشجویان و محققان با استعداد وحضور دانشجویان مهندسی سرامیک در کنار هم و تبادل نظرات و پیشنهادات برای گسترش علم مواد در کشور را از جمله اهداف مسابقه ملی سرامیک ایران بیان کرد.
به گفته وی تا کنون  بیش از 30 تیم از 15 دانشگاه وپژوهشگاه برای حضور در این مسابقه اعلام آمادگی و ثبت نام کرده اند.


سه شنبه 20 فروردين 1392  8:35:11
منبع : روابط عمومی دانشگاه تبریز
 
 

 

"شهداء در قهقهه ی مستانه شان عند ربهم یرزقونند"

سه شنبه 20 فروردین 1392  9:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها