0

هدفمندی یارانه‌ها در سه ماهه اول اجرا نمی‌شود

 
fereshte_khoda
fereshte_khoda
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 1674

هدفمندی یارانه‌ها در سه ماهه اول اجرا نمی‌شود

محمد علیپور در گفت و گو با خانه ملت درباره پیشنهاد برخی نمایندگان مبنی بر عدم افزایش قیمت حامل های انرژی بخش های صنعت و  انرژی در فاز دوم هدفمندی تصریح کرد: پیشنهاد عدم افزایش قیمت حامل های انرژی یک پیشنهاد اولیه است.

نماینده مردم ماکو، چالدارن، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فاز دوم هدفمندی یارانه ها در سه ماهه اول امسال اجرا نمی شود، افزود: در خصوص اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها بعد از انتخابات تصمیم گیری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پیشنهادات مختلفی درخصوص هدفمندی یارانه ها، هم در کمیسیون های تخصصی و کمیسیون تلفیق مطرح است، ادامه داد: در حال حاضر زمان مناسبی برای بحث درخصوص هدفمندی یارانه ها نیست و این موضوع باید دریک زمان مناسب و در فضای آرام مورد بررسی قرارگیرد.

علیپور با بیان اینکه قرار بود همزمان با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها واحدهای تولیدی نیز مورد حمایت قرار گیرند، افزود: قیمت حامل های انرژی برای همه بخش ها به طور یکسان افزایش می یابد اما در راستای سیستم های حمایتی افزایش قیمت حامل های انرژی به نوعی جبران می شود که واحدهای تولیدی ازاین افزایش قیمت ها متضرر نشوند.

این نماینده مردم درمجلس با تاکید بر اینکه هدفمندی یارانه ها یک جراحی در اقتصاد کشوراست، تصریح کرد: این قانون نیاز به بررسی همه جانبه دارد و پیشنهاداتی که از سوی نمایندگان مطرح می شود باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

علیپورافزود: البته هدف مجلس حمایت از تولید است که باید به نوعی طراحی شود تا در زمان اجرای فاز دوم یک تصمیم کارشناسی وهمه جانبه برمبنای دیدگاه های اقتصادی اتخاذ شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس‌در بخش دیگری از اظهاراتش درباره مغایرت های میزان پرداخت یارانه نقدی درفاز دوم هدفمندی درلایحه بودجه ۹۲ با قانون هدفمندی یارانه ها و پیشنهاد دولت مبنی بر پرداخت ۹۰ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی در فاز دوم خاطرنشان کرد: مغایرت های اعتبارات هدفمندی در لایحه بودجه ۹۲ با قانون هدفمندی در کمیسیون تلفیق مورد بحث و بررسی قرارمی گیرد و باید محل تامین پرداخت یارانه نقدی به مردم درلایحه بودجه ۹۲ باید مشخص شود که این ایرادت در زمان بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق و صحن برطرف خواهد شد.

دوشنبه 19 فروردین 1392  11:05 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها