0

بازتاب جهانی نتایج مذاكرات هسته ای

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

بازتاب جهانی نتایج مذاكرات هسته ای

با پایان یافتن دومین روز از مذاكرات هسته‌ای ایران و گروه 1+۵ در آلماتی، یكی از مطالب اصلی مطبوعات و رسانه‌های جهانی به این موضوع اختصاص یافته و همگی نیز از ناكامی مذاكرات در رسیدن به نتیجه مطلوب سخن گفته‌اند.

 

به گزارش «تابناك»، هرچند‌‌ همان گونه كه اشاره شد، این موضوع تقریباً در همه مطبوعات جهانی بازتاب یافته، ‌می‌توان برای نمونه، به «واشنگتن پست» اشاره كرد كه مذاكرات آلماتی در فضایی ناامیدكننده پایان یافته، زیرا با این كه دو طرف این گفت‌و‌گو‌ها را سازنده دانسته‌اند، ‌ولی اشاره كرده‌اند كه در ‌‌نهایت این مذاكرات در حل موضوع هسته‌ای ایران بی‌نتیجه بوده است.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نیز در گزارش خود از مذاكرات می‌نویسد، به طول انجامیدن مذاكرات و ادامه آن در نوبت بعدازظهر، این امید را پدید آورد كه می‌توان انتظار پیشرفت را داشت؛ اما اظهارات مطرح از سوی دو طرف پس از مذاكرات، آشكار كرد كه آن‌ها هنوز به آن میزان از پیشرفت دست نیافته‌اند كه بتوان از آن با نام موفقیت یاد كرد.

سایت شبكه خبری «راشا تودی» نیز محور مطلب خود درباره مذاكرات را سخنان سعید جلیلی قرار داده و می نویسد: تهران از قدرت های جهانی خواسته اعتماد مردم ایران را به دست آوردند.

روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارانوت» هم به موضع مقامات آمریكایی نسبت به مذاكرات و چشم انداز انجام گفت‌و‌گوهایی دیگر میان طرفین پرداخته است. این روزنامه به نقل از یك مقام عالی‌رتبه آمریكایی ـ كه از وی نام نبرده ـ می‌نویسد، هنوز مشخص نیست كه آیا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در ماه ژوئن، دور جدیدی از مذاكرات هسته‌ای با این كشور برگزار خواهد شد یا خیر.

 مرا به هاشمی منتسب می‌كند

علی فلاحیان گفت: برخی آقایان برای اینكه ما مطرح نشویم می‌گویند وی از طیف هاشمی است، طیف هاشمی یعنی چه، چرا این حرف‌ها را می‌زنند، من از طیف هاشمی نیستم.

به گزارش جهان، وزیر پیشین اطلاعات كه شب گذشته به دعوت جبهه پیروان امام و رهبری در مشهد سخن می‌گفت به تبیین برنامه های خود پرداخت و گفت: یكی از شعارهای ما این بوده كه می‌خواهیم یك كشور پیشرفته اسلامی داشته باشیم كه الگوی دیگر كشورها باشد و سایر كشورها را با خودمان متحد كنیم و جلوی آمریكا و اروپا بایستیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه صحبت های خود گفت: در رابطه با مفاسد اقتصادی نیز در زمان وزارتم مبارزات زیادی داشتیم اما اعلام نمی‌كردیم و علتش این بود كه بر اساس نظر سنجی‌ها 75 درصد مردم نسبت به دولت ناراضی و بی‌اعتماد می‌شدند.

 تفاهم هاشمی و اصلاح‌طلبان

 عبدالواحد موسوی لاری، وزیر كشور دولت اصلاحات و عضو مجمع روحانیون درگفتگو با روزنامه آرمان روابط عمومی گفت:آقای هاشمی و اصلاح‌طلبان هر دو به یك نقطه مشترك رسیده‌اند كه وضعیت كشور به وضعیتی رسیده كه باید به حداقل‌ها بسنده كرد. فكر نمی‌كنم آقای هاشمی به عنوان كاندیدا به صحنه بیاید ولی قطعا اگرایشان امروز بگوید من كاندیدا هستم، جریان اصلاح طلب ایشان را رقیب خودش تلقی نمی‌كند.
 
وی افزود: سران اصلاحات نظرشان در مورد آقای هاشمی مثبت است. آقای هاشمی به عنوان یك چهره سابقه دار و ریشه‌دار در نظام و انقلاب شناخته می‌شود. او در بحران‌ها به نظام خدمت می‌كند بنابراین حضورشان می‌تواند برای عبور از مرحله افراطی گری موثر باشد.اگر آقای هاشمی اعلام آمادگی و اعلام حضور كند، جریان اصلاح‌طلبی با اقای هاشمی با نگاهی متفاوت از گذشته برخورد خواهد كرد.

بمباران سایبریِ رژیم صهیونیستی

در پی حملات گروههای هكری كه پایگاههای اطلاعاتی و جاسوسی رژیم صهیونیستی را به طور گسترده هدف قرار داده، مقامات تل آویو از كشورهای غربی طلب استمداد كردند.

به گزارش شبكه المیادین، در نتیجه حملات گروههای هكری به پایگاههای اینترنتی اسرائیلی تاكنون بسیاری از این پایگاهها، هك شده و از كار افتاده اند.

گروه هكری موسوم به 'آپ ایزرائیل' كه مخالف تجاوزات اسرائیل علیه فلسطینیان است در بیانیه ای اعلام كرد: امروز هفتم آوریل حمله سایبری بین المللی با هدف حذف پایگاههای اسرائیلی از شبكه اینترنت آغاز می شود.

بنابراین گزارش، طی 24 ساعت اخیر بسیاری از پایگاههای صهیونیستی از جمله سازمان مهاجرت، دستگاههای قضایی و دیگر دوایر دولتی این رژیم هك شده و تصاویری از «سامر العیساوی» اسیر فلسطینی روی آنها قرار داده شده است

یک شنبه 18 فروردین 1392  9:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها