0

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری

 
haji2482
haji2482
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اسفند 1391 
تعداد پست ها : 95
محل سکونت : مرکزی

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری

دکتر حسین توکلی با بیان اینکه دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی این آزمون ۲۴ ساعت قبل از نتایج اولیه بر روی سایت سازمان قرار می‌گیرد، گفت: کلیه داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون می‌توانند با استفاده از شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین مشخصات شناسنامه‌ای به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به مشاهده و پرینت کارنامه خود اقدام کنند.

وی افزود: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، می‌توانند با توجه به ضوابط و شرایط حداکثر ۵۰ کد رشته محل را انتخاب و به ترتیب اولویت و علاقه در فرم الکترونیکی انتخاب رشته ثبت کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور همچنین خاطر نشان کرد: اطلاعیه سازمان سنجش در این خصوص در روز دوشنبه (۱۹ فروردین ماه) در نشریه پیک سنجش منتشر خواهد شد و همزمان بر روی سایت سازمان نیز قرار می‌گیرد.

توکلی با اشاره به ثبت‌نام ۲۱۷ هزار و ۸۲۷ داوطلب در آزمون دکتری، گفت: ۱۱ درصد از داوطلبانی که کارت دریافت کرده‌اند، در آزمون دکتری غایب بوده‌اند.

وی با بیان اینکه ۴۱.۱۷ درصد داوطلبان ثبت‌نامی، زن و ۵۸.۸۳ درصد داوطلبان، مرد بوده‌اند، اظهارکرد: از این تعداد ۸۵ هزار و ۳۲۷ داوطلب در گروه علوم انسانی، ۳۴ هزار و ۲۵۲ نفر در گروه علوم پایه، ۴۲ هزار و ۷۶۹ نفر در گروه فنی و مهندسی، ۲۱ هزار و ۲۹۰ نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۸۳۰۲ نفر در گروه هنر، ۳۳۴۴ نفر در گروه علوم پزشکی، ۱۸۳۶ نفر در گروه دامپزشکی، ۱۵ هزار و ۳۰۹ نفر در گروه زبان و ۵۴۹۸ داوطلب در گروه تربیت‌بدنی ثبت‌نام کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه ۱۹۸ هزار و ۱۳۹ داوطلب از میان داوطلبان ثبت‌نامی نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون خود اقدام کردند، تصریح کرد: ۹۰.۹۶ درصد داوطلبان نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کرده‌اند، که از این تعداد ۱۷۶ هزار و ۱۸۵ نفر در جلسه آزمون حاضر و ۲۱ هزار و ۹۵۴ نفر در آزمون غایب بوده‌اند.

توکلی ادامه داد: به عبارت دیگر ۸۸.۹۲ درصد داوطلبانی که کارت شرکت در آزمون را دریافت کرده بودند، در جلسه آزمون حاضر و ۱۱.۰۸ درصد از داوطلبان در آزمون غایب بوده‌اند.

وی با بیان اینکه ۴۱.۸۵ درصد داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون، زن و ۵۸.۱۵ درصد داوطلبان حاضر در آزمون مرد بوده‌اند، تصریح کرد: از داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون، ۶۸ هزار و ۲۳۹ نفر در گروه علوم انسانی، ۲۸ هزار و ۷۱۶ نفر علوم پایه، ۳۳ هزار و ۲۴۵ داوطلب گروه فنی و مهندسی، ۱۸ هزار و ۱۳۵ نفر، کشاورزی و منابع طبیعی، ۶۷۱۲ نفر هنر، ۲۲۰۱ نفر علوم پزشکی، ۱۴۸۰ نفر دامپزشکی، ۱۲ هزار و ۸۹۶ نفر زبان و ۴۵۶۱ داوطلب در گروه تربیت بدنی بوده‌اند.

پنج شنبه 15 فروردین 1392  1:02 PM
تشکرات از این پست
mahdi522
دسترسی سریع به انجمن ها