0

توسعه آموزشهای مجازی، آزاد و ارتباط با صنعت در سال جدید

 
kor13650
kor13650
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1391 
تعداد پست ها : 475
محل سکونت : کرمان

توسعه آموزشهای مجازی، آزاد و ارتباط با صنعت در سال جدید

رئیس دانشگاه الزهرا گفت: درسال تحصیلی 92 باید تحرکاتی در بخش های آموزش های مجازی، آموزش های آزاد، بخش پژوهشی و ارتباط با صنعت صورت گیرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر انسیه خزعلی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره درس هایی که می توان از وضعیت آموزش عالی در سال 91 گرفت، گفت: در سال 91 به خاطر تحریم هایی که آموزش عالی با آن مواجه بود حرکت‌هایی درسطح  دانشگاه‌ها  انجام گرفت که منجر به تحرکات و برنامه ریزی هایی شد.

وی ادامه داد: برنامه ریزی هایی که صورت گرفت موجب شد تا اندازه ای کمبود مالی که دانشگاه ها با آن مواجه بودند جبران شود ولی این  برنامه‌ریزی ها برای اینکه عملیاتی و اجرایی شود نیاز به فعالیت ویژه دارد.

رئیس دانشگاه الزهرا اضافه کرد: در سال تحصیلی 92باید تحرکاتی در بخش های آموزش های مجازی، آموزش های آزاد، بخش پژوهشی و ارتباط با صنعت صورت گیرد.

وی افزود: اگر این چالش را به همین شکل پیش ببریم این شرایط را می توانیم به فرصت تبدیل کنیم که هم سطح علمی ارتقا پیدا کرده و هم برای دانشگاه درآمد زایی صورت گیرد.

رئیس دانشگاه الزهرا تاکید کرد: بخش عمده برنامه ریزی ها باید در بخش ارتباط با صنعت صورت گیرد تا هم نیاز دانشگاه برآورده شود و هم مشکل کشور حل شود.

وی ادامه داد: از دیگر مواردی که می توان روی آن سرمایه گذاری کرد ایجاد زمینه تحصیل برای دانشجویان است تا از خروج آنان به خارج  کشور جلوگیری کرد.
 

یک شنبه 11 فروردین 1392  7:47 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها