0

چرا آمریکا منفورترین کشور جهان است؟

 
mohsenb
mohsenb
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21
محل سکونت : لرستان

چرا آمریکا منفورترین کشور جهان است؟

پایگاه اینترنتی آمریکایی ˈلیوراک ولˈ نوشت: آمریکا منفور ترین کشور در جهان است .

 

ˈفرد ریدˈ نویسنده این مقاله در تبیین این استدلال خود این پرسش را مطرح می کند که چرا امریکا منفوراست؟ این خصومت بسیاری از آمریکاییان را شگفت زده کرده است.

اگر شما همانند شمار بسیار اندکی از آمریکاییان در خارج زندگی کرده باشید، توضیح علت این نفرت آشکار است: بی رحمی، غرور و مداخله غیرقابل درک نظامی که با آمار تلفات دهشتناک همراه است.


مردم آمریکا که ماهرانه به وسیله مطبوعات و رسانه های کنترل شده، مدیریت می شوند، از نظر تاریخی عامی به شمار می روند، بی تفاوت هستند و روند آموزش آنها کاهش یابنده است و یا هیچگاه در باره رفتار آمریکاییان که موجب خشم سایرین می شوند، مطلبی نشنیده اند و یا بر این باورند که این خشم از انگیزه های شیطانی الهام گرفته است. اما هیچکس دیگری چنین تصوری نمی کند.

در گذشته برتری اقتصادی و نظامی آمریکا به گونه ای بود که آمریکا مجبور نبود به اینکه دیگران چگونه فکر می کنند اهمیت دهد. هر چند در هر زمان، اینها در حال تغییر هستند.

مثلا عراق را در نظر بگیرید. به نظر بیشتر جهانیان جنگ با عراق بی رحمانه، بی علت و مرگبار بود.

بسیاری از آمریکاییان باور نمی کنند که ما عراق را به خاطر نفت، امپراتوری و فشار اسراییل، ویران کردیم که در حقیقت چنین بود.

آمریکاییان در موردی مشابه تمایل دارند که جنگ در افغانستان را با پایان دادن به ترور یا کاشتن بذر مردمسالاری مرتبط ببینند نه به عنوان یک بازی بزرگ دوباره یا تلاش برای احداث خط لوله تاپی یا دسترسی به ذخایر هیدروکربن دریای خزر.

برای بسیاری از مردم جهان، افغانستان تنها نمایشی تاسف بار از کشتار دهقانان به وسیله هواپیماهای جنگنده بمب افکن آمریکایی، کودکان سوخته و حملات پهپادها به اهدافی است که کاملا شناسایی نشده اند. این استفاده بدون ترحم از قدرت آتش شدید علیه کشاورزان مجهز به سلاح سبک چیزی است که جهان بارها و بارها در ویتنام، کامبوج، لائوس، یمن، سومالی و پاکستان دیده و می بیند.

نویسنده در ادامه به اقدام ناو ˈیو اس اس وینسنسˈ نیروی دریایی آمریکا در سال 1988 در سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران اشاره کرد .

این سایت افزود: همه سرنشینان هواپیما کشته شدند، اما آمریکاییان با بی اعتنایی از کنار آن گذشتند و گفتند چنین رخدادهایی بدون شک برای متوقف کردن تروریسم ضروری است. اما تصور کنید که اگر نیروی دریایی ایران یک فروند هواپیمای مسافربری آمریکا را سرنگون کرده بود، چه خشمی در میان آمریکاییان به وجود می آمد.

هیچکس در آنسوی مرزهای آمریکا، شعارهای ما را در باره گسترش آزادی و حقوق بشر نمی پذیرد. آمریکا از شمار زیادی از حاکمان خودکامه که با ارتش و اتاق شکنجه حکومت می کنند، حمایت کرده است که عربستان سعودی یکی از نمونه های کنونی آن است. ما بسیاری از حاکمان خودکامه را مانند ˈپینوشهˈ در شیلی به قدرت رسانده ایم. دیگران خاطرنشان می کنند که تنها کشوری که آشکارا و سرافرازانه، زندانیان را شکنجه می کند ما هستیم.همیشه مشکل اصلی مداخله بوده است.

نویسنده در پایان نتیجه گرفته است که مسلمانان به دلیل مداخله، بمباران، تجاوز، حمله با پهپاد و دستور دادن به آنها در باره چگونگی اداره کشورشان از آمریکا نفرت دارند.

منبع:irna.ir

شنبه 10 فروردین 1392  3:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها