0

گران‌ترین حلقه ازدواج تاریخ

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

گران‌ترین حلقه ازدواج تاریخ


بر اساس رسومی که در خاندان سلطنتی انگلیس وجود دارد، حلقه ازدواج در این خاندان از طلای خالص ولز تهیه می شود ولی با توجه به کاهش یا حتی پایان گرفتن معادن طلا در این منطقه، به نظر می رسد استفاده از این نوع حلقه ها در عروسی های سلطنتی در انگلیس پرهزینه تر از هر زمان دیگر باشد.

با توجه به اینکه طلای ولز شش برابر گران تر از طلایی است که در آفریقای جنوبی به دست می آید، برای فروش آن را با دیگر انواع طلا مخلوط می کند ولی با توجه به اینکه طلای استفاده شده در عروسی های سلطنتی از طلای خالص ولزی است و بهای جهانی طلا نیز در حال حاضر افزایش یافته است، به نظر می رسد حلقه ای که آنان برای مراسم عروسی خود از آن استفاده می کنند گران ترین حلقه تاریخ باشد.

معدنی که این طلا از آن استخراج و در اختیار خاندان سلطنتی قرار می گیرد متعلق به شرکت کلوگا است که دوازده سال پیش به علت مقرون به صرفه نبودنش، بسته شد.

این امکان وجود دارد که معدن مذکور بازگشایی شود زیرا نود سال است که عروسی های سلطنتی در انگلیس فقط با حلقه هایی که از طلای خالص ولزی ساخته می شوند، برگزار می شود.
قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
شنبه 29 آبان 1389  6:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها