0

تحليلي از شرايط تيم ملي براي صعود به جام جهاني

 
sadeghfafi
sadeghfafi
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 2257
محل سکونت : خوزستان

تحليلي از شرايط تيم ملي براي صعود به جام جهاني

 

مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل

امید ایران برای صعود به جام جهانی کمرنگ تر شد

اشکان دژاگه و قوجان نژاد جزو برترین مهاجمان ایرانند ، در خط دفاع و حمله مشکلی نداریم ولی ضعف اصلی تیم ملی را باید در خط میانی جستجو کرد، نکونام و آندو به غیر از تخریب بازی حریفان چه کارایی در زمین بازی دارند؟ در طول بازی چند موقعیت گل برای مهاجمان خلق کرده یا می کنند ؟ ادامه هدایت تیم ملی با کی روش فقط وقت تلف کردن است ، در حال حاظر کمبود یک مربی باهوش ایرانی برای تیم ملی احساس می شود و باید یک شوک جدی به این تیم کم رمق وارد شود .

 
با نتایجی که این هفته در مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل  رقم خورد کار صعود ایران به جام جهانی برزیل سخت تر از گذشته شد و تیمهای ازبکستان و کره در آستانه صعود به جام جهانی قرار گرفتند.
 
در ادامه دیدارهای مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل، دو دیدار در سئول و تاشکند برگزار شد و طی آن تیمهای ازبکستان و کره مقابل میهمانان خود به برتری رسیدند تا کار ایران برای صعود به جام جهانی دشوار تر شود.
 
جالب این که در همان روز تیم ملی ایران  در دومین بازی خود در مرحله مقدماتی جام ملت های ۲۰۱۵ آسیا به مصاف تیم درجه 2 آسیا کویت رفت و به تساوی یک بر یک رسید.
 
تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی که می‌توانست سرنوشت خود را دستانش بگیرد، باز هم شیشه عمرش را به اما و اگر گره زد. اما و اگری که اتفاقا در این نویت بیراه هم نیست. تیمی که امیتازات خانگی را به راحتی از دست می‌دهد حتما باید برای امتیاز گیری با اما و اگر روبرو شود. 
 
تیم ملی فوتبال ایران،در آبان ماه در تهران دومین شکست خود را در رقابت‌های انتخابی جام جهانی متحمل شد تا پس از ثبت نخستین شکست برابر لبنان، ازبکستان هم برای نخستین باردر تاریخ ، موفق به پیروزی برابر ایران شده باشد
 
تیم ملی کشورمان در سه بازی دیگر خود در یک بازی خانگی به مصاف لبنان می رود و در دو دیدار خارج از خانه در خرداد ماه بترتیب به دیدار تیمهای قطر و کره می رود .
 
آیا تیمی که حریف تیم کویت درجه دومی نمی شود توان شکست تیمهای قطر و کره جنوبی در خانه حریفان را دارد ؟ تیم ملی در هر بازی چند موفعیت گلزنی دارد ؟
 
باید بپذیریم همان گونه که پیش از این اشاره کردیم این تیم به یک تحول اساسی نیاز دارد ، تعصب بیجا را کنار بگذاریم و قبول کنیم که این تیم کاملا ساده و یکنواخت بازی می کند و بازی محتاط و بسته این تیم موجب شده که حریفان کار ساده ای برای مقابله با ایران داشته باشند .
 
اشکان دژاگه و قوجان نژاد جزو برترین مهاجمان ایرانند ، در خط دفاع و حمله مشکلی نداریم ولی ضعف اصلی تیم ملی را باید در خط میانی جستجو کرد، نکونام و آندو به غیر از تخریب بازی حریفان چه کارایی در زمین بازی دارند؟ در طول بازی چند موقعیت گل برای مهاجمان خلق کردند ؟ البته حساب جباری جداست و بهترین پلی میکر تیم ملی ست .
 
تیم ملی به هافبکهای جوان و خلاق همچون نوید کیا و حقیقی و ...نیاز دارد
 
به هر حال همان گونه که پیش از این اشاره کردیم ادامه هدایت تیم ملی با کی روش فقط وقت تلف کردن است ، در حال حاظر یک مربی باهوش ایرانی برای تیم ملی احساس می شود و یک شوک جدی به این تیم کم رمق باید وارد شود .
 
به این ترتیب جدول رقابت‌های گروه نخست به این صورت درآمد: 
 
 
              تیم تعداد بازی  امتیاز  
 
             1  ازبکستان  6 11
             2 کره جنوبی 5 10
             3  ایران        5  7
             4  قطر         6  7
            5   لبنان       6  4

 

جمعه 9 فروردین 1392  10:45 AM
تشکرات از این پست
sadeghfafi
sadeghfafi
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 2257
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:تحليلي از شرايط تيم ملي براي صعود به جام جهاني

واقعا كار تيم ملي براي صعود به جام جهاني سخت شده

اميدوارم كه در آينده شرايط به نفع تيم ملي پيش بره

جمعه 9 فروردین 1392  10:48 AM
تشکرات از این پست
rezahaghighi97
rezahaghighi97
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : مهر 1390 
تعداد پست ها : 1980
محل سکونت : گیلان

پاسخ به:تحليلي از شرايط تيم ملي براي صعود به جام جهاني

سلام خدمت مدير تالار فوتبال داخل كشور

لطفا نظر خودتون رو با پست ادغام كنيد

ممنون

اول خودت به گفته خودت ترتيب اثر بده بعد به ديگري بگو

يا علي

دوشنبه 12 فروردین 1392  1:02 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها