0

آرامگاه حضرت دانیال نبی

 
mohsenaa1138
mohsenaa1138
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 730
محل سکونت : مرکزی-خمین

آرامگاه حضرت دانیال نبیآرامگاه حضرت دانیال نبی

دانيال نبي,حضرت دانيال نبي,آستان دانيال نبي

 

 

حضرت دانيال نبي(ع)، از جمله پيامبران بني اسراييل در قرن هفتم قبل از میلاد است كه نسل ايشان به داوود پيامبر(ع) مي رسد. ايشان كه داراي كتاب آسماني است، در كودكي،  پدر و مادر خود را از دست داد و زني عابده پرورش و تربيت او را به عهده گرفت. دانيال نبي(ع) در زمان خود به خاطر داشتن هوش و استعداد فراوان توجه بزرگان و پادشاهان بسياري را به خود جلب كرد.

 

حضرت دانيال(ع) در سال 655 قبل از میلاد همراه با اصحاب اش توسط «نبوكد نصر»  پادشاه بابل كه محل حكومت اش در شوش بود، به اسارت گرفته شد. آن حضرت بعد از مدتي اقامت در شوش وفات يافت و در همان شهر دفن شد. آرامگاه دانيال نبي(ع)، در ساحل شرقی رودخانه شاوور و روبروی تپه ارگ قرار دارد . اين زيارت گاه داراي دوحیاط است و بر روی گنبد مخروطی قرار دارد كه از نوع رایج گنبدهای منطقه است . دانیال به زبان عبری معني «خدا حاكم من است» رادارد.

 

 

 

 

دانيال نبي,حضرت دانيال نبي,آستان دانيال نبي

 

 

دانيال نبي,حضرت دانيال نبي,آستان دانيال نبي

چهارشنبه 7 فروردین 1392  11:50 PM
تشکرات از این پست
mohsenaa1138
mohsenaa1138
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 730
محل سکونت : مرکزی-خمین

پاسخ به:آرامگاه حضرت دانیال نبی

زندگی نامه ی حضرت دانیال نبی (ع)
 
دانیال‌نبی یکی از پیامبران بنی‌اسرائیل است. در سال ۷۶۸ قبل از میلاد در بیت المقدس متولد شد. دانیال در لغت به معنی (خدا حاکم من است) است.در سال ۶۵۵ قبل از میلاد، سپاه بخت‌النصر به سرزمین بیت‌المقدس حمله کرد. بعد از تصرف آن سرزمین دانیال را که ۱۲ سال داشت، همراه تعداد زیادی از مردم دستگیر کردند و به دربار «نبوکد نصر» پادشاه بابل به اسارت بردند.
دانیال علاقه ی زیادی به مطالعه و یادگیری علوم آن موقع داشت. برای همین با تحقیق در شهر بابل با علوم کلدانیان آشنا شد. به زبان مقدس تسلط یافت و در حکمت از علمای آن دوران پیشی گرفت.
روزی پادشاه بابل خوابی دید و تمام خوابگزاران از تعبیر آن خواب عاجز ماندند. پادشاه دستور داد تا همه ی آن‌ها را بکشند. خبر به گوش دانیال‌ رسید. به دربار رفت و توانست خواب پادشاه را به درستی تعبیر کند.
این واقعه‌ سبب شد تا به دربار پادشاه نفوذ کند و به مقام برسد. آشنایی او با علم تعبیر خواب و پیشرفت در این خصوص باعث شد تا اعلام پیغمبری کند و پادشاه بیش تر به او توجه کرده و او را از نزدیکان مورد اعتماد خود قرار دهد.
زمان گذشت تا این که کوروش، پادشاه ایران به بابل حمله کرد. او توانست بابل را فتح کند. بعد از آشنایی با دانیال‌نبی (ع) او را همراه خود به ایران آورد و به عنوان دومین فرد مملکت منصوب ‌کرد.
بعد از مرگ کوروش وی همراه عده‌ای از قوم یهود در شهر شوش- واقع در استان خوزستان کنونی- ساکن شد. وی در سن ۸۳ سالگی درگذشت و همان‌جا به خاک سپرده شد.
در برخی از کتاب های شیعیان آمده است که در زمان ظهور حضرت مهدی (عج)، چهار پیغمبر در رکاب آن حضرت شمشیر خواهند زد. یکی از آن پیامبران حضرت دانیال‌نبی (ع) است.

چهارشنبه 7 فروردین 1392  11:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها