0

شعارهای ۱۷ نامزد انتخابات ریاست جمهوری

 
hakan_01
hakan_01
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : اسفند 1390 
تعداد پست ها : 3112
محل سکونت : TaBrIz

شعارهای ۱۷ نامزد انتخابات ریاست جمهوری

«اقتصاد»، «اعتدال‌گرایی» و « قانون گرایی» كلید واژه‌های سخنان كاندیداها و شعارهای انتخاباتی آنها شده است.

به نقل از خبرآنلاین، كمتراز 3 ماه تا یازدهمین آوردگاه انتخابات ریاست جمهوری یازدهم زمان باقی است. بیش از 20 كاندیدای حاضر در صحنه هم هر یك با رویكرد و شعاری انتخاباتی، عزم بر نشستن بر صندلی پاستور كرده‌اند. انتخاباتی كه بنا به گفته بسیاری از سیاسیون و تحلیل گران با توجه به شرایط اقتصادی كشور و مشكلات معیشتی ناشی از تورم و گرانی خصوصا در یك سال اخیر از یك سو، التهاب آفرینی‌های تحمیل شده به كشورمان در صحنه بین‌المللی با دستاویز كردن پرونده هسته‌ای و اعمال تحریم‌های اقتصادی از سوی دیگر و در نهایت تنش‌های سیاسی پیش آمده در سیاست داخلی كشور از اهمیت بالایی برخوردار است. در این میان نامزدهایی كه هر یك با عَلَم كردن یكی از این اهم‌ها پا به عرصه انتخابات نهاده‌اند.
یكی سخن از «پیشرفت و عدالت» می‌زند و دیگرهایی از «ائتلاف برای پیشرفت» می گویند، یك نماینده حاضر در صحنه انتخابات ریاست جمهوری بر محور «قانون، اجرای قانون و تمكین كردن به قانون» تاكید دارد و دیگر نماینده پیشین می‌خواهد «دولت قانون» را بر سركار بیاورد. یك كاندیدای اصولگرا از «پیروزی صداقت بر ثروت و قدرت» می گوید و دیگر كاندیدای اصلاح طلب از «دولت اخلاق»، یك وزیر پیشین دولت اصلاحات «دولت رفاه» را راهكار حل مشكلات اقتصادی می‌داند و یك وزیر پیشین دولت نهم «گرایشات تحولی با اهداف اقتصادی» را راهكار حل این مشكلات می خواند. و در نهایت كاندیدایی كه با شعاری بهاری پا به عرصه انتخابات گذاشته است و «زنده باد بهار» را زمزمه می كند.


در جدول زیر گزیده از شعارهای انتخاباتی 17 نامزد بالقوه حاضر در صحنه را ببینید:

 

نام

گرایش سیاسی

شعار انتخاباتی

آل اسحاق،یحیی

اصولگرا

وزیر بازرگانی دولت هاشمی می گوید شعار «پیشرفت و عدالت»، شعاری است كه رهبر معظم انقلاب گفته‌اند و شعار ما برای دولت آینده است.

باهنر، محمدرضا

اصولگرا

باهنر با سابقه شش دوره نمایندگی مجلس این روزها یكی از سه كاندیدای مورد تایید جبهه پیروان خط امام و رهبری است. وی شعار خود در انتخابات ریاست جمهوری را «محور قانون، اجرای قانون و تمكین كردن به قانون» اعلام كرد.

ائتلاف سه گانه (حدادعادل، ولایتی و قالیباف)

اصولگرا

ائتلاف سه گانه  «ائتلاف برای پیشرفت» را شعار انتخاباتی خود اعلام كرده است.{در فضای مجازی برخی رسانه‌ها نیز شعار «طبیب سیاست آمد» را منسوب به ولایتی و شعار «برنامه ریزی اقتصادی با عقل و منطق» را منسوب به قالیباف می دانند.}

رضایی، محسن

اصولگرا

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با شعار «پیروزی صداقت بر ثروت و قدرت»  كاندیداتوری خود را اعلام كرد. وی همچنین قول  پرداخت «یارانه سبز» را نیز داده است.

سبحانی ،حسن

مستقل

 استاد اقتصاد و نماینده پیشین مجلس می گوید «دولت قانون» را تشكیل خواهد داد و شعار دولت او «اقتصاد بدون ربا، همراه با قانون‌گرایی، حق جویی و اخلاق محوری» است.

سعیدی‌كیا ،محمد

اصولگرا

«امنیت، آرامش و انسجام ملی – همكاری جهانی در دولت انقلاب اسلامی» شعار انتخاباتی سعیدی‌كیا، وزیر چهار دولت موسوی، هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد است.

شریعتمداری، محمد

اصلاح‌طلب

«دولت اعتدال» از سوی محسن بهرامی سخنگوی ستاد انتخاباتی شریعتمداری به عنوان شعار انتخاباتی وی اعلام شد.

فلاحیان، علی

 

اصولگرا

وزیر اطلاعات دولت سازندگی با شعار «ایجاد كشور پیشرفته اسلامی» در انتخابات ریاست جمهوری اعلام نامزدی كرد.

كواكبیان، مصطفی

اصلاح‌طلب

دبیركل حزب مردمسالاری در آخرین روزهای اسفندماه 91 با شعار «دولت اخلاق» رسما اعلام كاندیداتوری كرد.

نصیرزاده ، خسرو

مستقل

دبیركل مجمع متخصصین ایران شعار انتخاباتی خود را «ایران جدید» اعلام كرد.

پورمحمدی، مصطفی

اصولگرا

رییس سازمان بازرسی كل كشور كه رسما نامزدی اش در انتخابات ریاست جمهوری را اعلام كرده است می گوید شعار «گرایش‌های تحولی» خواهد داشت كه اهداف اقتصادی را نشان خواهد داد.

رحیم‌مشایی، اسفندیار

اصولگرا

اگرچه شعار انتخاباتی «زنده باد بهار» شعاری است كه آن را منسوب به مشایی می دانند اما شعارهایی چون «پیش به سوی فتح خیبر»، « مظلوم تر از بهشتی و خدوم تر از رجایی» هم از دیگر شعارهای منتسب به وی است.

روحانی، حسن

مستقل

گفته می‌شود رییس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام با راهبرد انتخاباتی «میزان رای ملت است» می‌آید. اما وی تاكنون شعار انتخاباتی خود را رسما اعلام نكرده است.

عارف ،محمدرضا

اصلاح‌طلب

معاون اول دولت اصلاحات گرچه هنوز شعار انتخاباتی خود را اعلام نكرده است اما بنا به گفته توفیقی رییس ستاد انتخاباتی عارف، در شعار انتخاباتی عارف، بر روی «معیشت، منزلت و عقلانیت» تاكید شده است.

مهرعلیزاده، محسن

اصلاح‌طلب

معاون خاتمی می‌گوید اگر شرایط فراهم باشد قطعا در انتخابات ریاست‌جمهوری 92 كاندیدا خواهد شد و شعار وی در انتخابات هم «دولت رفاه» خواهد بود.

زاكانی، علیرضا

اصولگرا

رسانه های نزدیك به زاكانی خبر داده اند كه او در صورت اعلام كاندیداتوری، گفتمان «پیشرفت اسلامی» را مطرح خواهد كرد.

خرازی، محمدباقر

مستقل

او می گوید شعار دولت حزب الله «پارس اسلامی» خواهد بود تا كسی از شعار ملی‌گرایانه علیه ملیت ما استفاده نكند.

 *از «حسین كمالی»، «كامران باقری لنكرانی»، «محمدعلی نجفی» و «سعیدجلیلی» نیز به عنوان كاندیداهای ریاست جمهوری نام برده می‌شود ولی این افراد هنوز رسما در این خصوص اظهارنظری نكرده‌اند.

**«محمدحسن ابوترابی فرد»، «منوچهر متكی» و «مهدی چمران» نیز با وجود اعلام كاندیداتوری هنوز شعار خود را اعلام نكرده اند.

 

http://www.uploadax.com/images/86831701968039941449.gif

نذر کردم اگر نیایی پیاده از یادت بروم

چهارشنبه 7 فروردین 1392  8:06 PM
تشکرات از این پست
AliFanoodi
دسترسی سریع به انجمن ها