0

آمریکا در حال بررسی اعطای مشوق‌های بیشتر به ایران در مذاکرات هسته‌ای

 
sadeghfafi
sadeghfafi
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 2257
محل سکونت : خوزستان

آمریکا در حال بررسی اعطای مشوق‌های بیشتر به ایران در مذاکرات هسته‌ای

 

منابع دیپلماتیک خبر دادند
آمریکا در حال بررسی اعطای مشوق‌های بیشتر به ایران در مذاکرات هسته‌ای

منابع دیپلماتیک به یک پایگاه خبری آمریکایی خبر دادند واشنگتن در حال بررسی طرح‌هایی برای اعطای مشوق‌های بیشتر به ایران در دور بعدی مذاکرات هسته‌ای در آلماتی است.

خبرگزاری فارس: آمریکا در حال بررسی اعطای مشوق‌های بیشتر به ایران در مذاکرات هسته‌ای
 
  • Tweet
  •  
  •  

 

به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه خبری ـ تحلیلی المانیتور در گزارشی از قول مقامات آمریکایی گزارش داد آمریکا در حال بررسی طرح ارائه مشوق‌های بیشتر به ایران در مذاکرات آتی قزاقستان است.

این پایگاه خبری همچنین به نقل از منابع دیپلماتیک ادعا ایران در حال بررسی طرح کشورهای 1+5 برای تعلیق غنی‌سازی اورانیوم برای یک دوره 6 ماهه و تبدیل ذخایر فعلی اورانیوم خود به اکسید برای استفاده در مصارف پزشکی است.

بر اساس این گزارش، کارشناسان هسته‌ای ایران در گفت‌وگوهای کارشناسی هفته گذشته در استانبول درباره این طرح با کارشناسان کشورهای 1+5 مذاکره کرده‌اند.

     این مجموعه از مذاکرات برای حل مناقشات مربوط به برنامه هسته‌ای ایران انجام می‌شوند. ایران و کشورهای 1+5 در مذاکراتی که در روزهای 18 و 19 اسفند در شهر آلماتی پایتخت قزاقستان برگزار شد توافق کردند قبل از آغاز دور بعدی این گفتگوها در روزهای 17 و 18 فروردین مذاکرات سطح کارشناسی خود را در نشستی دو روزه در استانبول ادامه دهند. 

این نشست کارشناسی ایران در روزهای 17 و 18 مارس (27 و 28 اسفند) در استانبول، پایتخت ترکیه برگزار شد.

کشورهای غربی ادعا می‌کنند برنامه هسته‌ای ایران جنبه‌های نظامی دارد، اما تهران ضد رد این ادعاها بر لزوم برخورداری از حقوق خود برای استفاده از مصارف صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای تأکید می‌ورزد.

پایگاه المانیتور از قول یک تحلیلگر مسائل هسته‌ای که نتایج مذاکرات کارشناسی استانبول به اطلاع وی رسانده شده است می‌نویسد: «مقامات آمریکایی در نشست کارشناسی استانبول حساس‌ترین گفت‌وگوها تا حال حاضر را با ایران داشتند.»

این پایگاه خبری به نقل از منابعی دیگر می‌افزاید ایران برخی از طرح‌های کشورهای 6 گانه که پیشنهادهایی به ایران در قبال کاهش تحریم‌ها علیه این کشور مطرح کرده بود را رد کرده است.

المانیتور از قول منابع دیپلماتیک می‌نویسد آمریکا احتمالاً در حال بررسی طرحی برای افزایش مشوق‌ها برای ایران در دور بعد ی مذاکرات هسته‌ای کشورهای 1+5 با ایران در آلماتی قزاقستان است.

دور بعدی مذاکرات هسته‌ای ایران با کشورهای 1+5 در روزهای 17 و 18 فروردین ماه در آلماتی قزاقستان برگزار خواهد شد.

چهارشنبه 7 فروردین 1392  1:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها