0

فساداخلاقی کلیسا

 
lenditara1
lenditara1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 9088
محل سکونت : همین دورو ورا

فساداخلاقی کلیساانتقاد شدید واتیکان از کشیش کودک آزار پاپ بندیکت با انتقاد شدید از بنیانگذار کودک آزار 'لژیونرهای مسیح'، نماینده ای را مامور اصلاح این بخش از کلیسای کاتولیک کرده است.

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، واتیکان سوء استفاده جنسی مارشال ماسیل از نوجوانان را "غیراخلاقی" خوانده و خواستار "پاکیزه کردن" لژیونرها ی مسیح شده است.
ماسیل که در سال 2008 درگذشت، از یک معشوقه پنهانی دارای دختری بوده و طی 30 سال پسران و مردان جوان زیادی را آزار جنسی داد.او از حمایت پاپ پیشین ژان پل دوم برخوردار بود.پدر ماسیل در سال 2006 از فعالیت های عمومی و مذهبی برکنار و مجبور به بازنشستگی شد.
این کشیش مکزیکی که در سال 1941 بخش محافظه کار لژیونرهای مسیح از کلیسای کاتولیک را بنیان نهاد، هیچ اتهامی را نپذیرفت و در ژانویه 2008 در سن 87 سالگی درگذشت.
بیانیه واتیکان در حالی صادر می شود که پاپ اخیرا با پنج اسقفی که این ماجرا را بررسی کرده اند ملاقات داشته است.
در این بیانیه گفته شده پدر ماسیل یک زندگی دوگانه و فاقد "احساسات واقعی دینی" داشته است.
به گفته واتیکان او با "شبهه افکنی نسبت به همه کسانی که رفتار او را زیر سوال می بردند" و رد هر گونه اتهامی توانست برای خود مصونیت ایجاد کند.
رسوایی های جنسی کشیش های کاتولیک در اروپا و آمریکا موجی از انتقادات را علیه واتیکان به راه انداخته است.
کلیسای کاتولیک متهم است که به جای برخورد با کشیش های کودک آزار، آنها را به مناصب دیگری گماشته و عملا کودکان بیشتری را در معرض آزار جنسی قرار داده است.
پاپ بندیکت خود متهم است که در مسئولیت پیشین بعنوان کاردینال واتیکان با مخفی نگهداشتن این اتهام ها به وقوع حوادثی کمک کرده و اقدامات جدی انجام نداده است.
اما حامیان پاپ می گویند که او بیش از پاپ های پیشین در این زمینه فعالیت کرده است.

چهارشنبه 7 فروردین 1392  11:48 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها