0

ضرورت برخورد جدي دستگاه قضايي با "جرايم رایانه‌اي"

 
AliFanoodi
AliFanoodi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 17248
محل سکونت : خراسان جنوبی

ضرورت برخورد جدي دستگاه قضايي با "جرايم رایانه‌اي"

یک عضو کمیسیون قضایی مجلس هشتم گفت: قضات با تسریع در روند صدور احکام جرایم رايانه‌اي و همچنین اجرای احکام متهمان این جرایم به افکار عمومی نشانه‌های عینی مجازات چنین اعمال مجرمانه‌ای را نشان دهند.

حجت‌الاسلام "موسی قربانی" در گفتگو باخبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به جرایم رایانه‌ای اظهار داشت: قانون جرایم یارانه ای در بخش جرائم و مجازات‌ها، آئین دادرسی و سایر مقررات تدوین شده و تمام مصادیق جرایم رايانه‌اي در این قانون آمده است.

قاضی دیوان عالی کشور با بیان اینکه مردم به هشدارهای گسترش این جرم توجه نمی‌کنند، تصریح کرد: بسیاری از پرونده‌های قضایی که امروز به خاطر وقوع جرایم رایانه‌ای تشکیل می‌شود، بارها و بارها اتفاق افتاده است و متاسفانه با وجود تکراری بودن مصادیق باز هم مردم فریب همان حقه‌های تکراری را می‌خورند.

وی ادامه داد: در حال حاضر دادگاه‌ها با توجه به جامعیت قانون جرایم یارانه‌ای مجرمان آن را محاکمه می‌کنند ولی با این وجود نمی‌توان از گسترش این جرم جلوگیری کرد و مردم در دام کلاهبرداران جرایم رايانه‌اي گرفتار می‌شوند.

حجت‌الاسلام قربانی تاکید کرد: مجرمان جرایم رایانه‌ای امنیت اجتماعی مردم را تهدید می‌کنند.

این عضو کمیسیون قضایی مجلس هشتم خاطرنشان کرد: قضات با تسریع در روند صدور احکام جرایم رايانه‌ای و همچنین اجرای احکام متهمان این جرایم به افکار عمومی نشانه‌های عینی مجازات چنین اعمال مجرمانه‌ای را نشان دهند.

انتهای پیام/

 

سه شنبه 6 فروردین 1392  11:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها