0

هزاران دلیل برای دوستی رژیم اسرائیل و ترکیه

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

هزاران دلیل برای دوستی رژیم اسرائیل و ترکیه

رئیس رژیم صهیونیستی در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی ترکیه گفت، ما هزاران دلیل برای دوستی با ترکیه داریم. 
  
به گزارش  تسنیم به نقل از العربیه؛ شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان ترکیه گفت، اسرائیل و ترکیه هزاران دلیل برای دوستی دارند. 
 
اظهارات رئیس رژیم صهیونیستی در حالی است که اسرائیل به خاطر کشته شدن 9 فعال ترک به دست سربازان این رژیم در سال 2010 میلادی که کمک های انسان دوستانه به نوار غزه منتقل می کردند، رسما از دولت آنکارا عذرخواهی کرده است. وی در ادامه افزود: من می توانم تصور کنم که هزاران دلیل برای دوستی بین ترکیه و اسرائیل وجود دارد و من نمی توانم حتی یک دلیل برای این که اسرائیل و ترکیه دوست نباشند، پیدا کنم. 

تنش های سیاسی بین تلاویو و آنکارا در سال 2010 میلادی پس از آن اوج گرفت که سربازان رژیم صهیونیستی با حمله به یک کشتی حاوی کمک های انسان دوستانه برای مردم غزه، 9 مسافر ترک تبار این کشتی را کشتند.بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز جمعه از رجب طیب اردوغان رسما عذرخواهی کرده است.شیمون پرز این تنش سیاسی در روابط دو طرف را تنها یک سوء تفاهم ارزیابی کرده است. 
 
وی در این رابطه گفت: من فکر می کنم دو کشور خواستار پایان یافتن این سوء تفاهم و بازگشت روابط خوب خود هستند، روابط خوبی که بین اسرائیل و ترکیه در سال های زیادی وجود داشته است. وی مدعی شد که ترکیه و اسرائیل نگران استفاده احتمالی از سلاح های شیمیایی در سوریه هستند. پرز افزود: سلاح ها خطر بزرگی برای مردم سوریه، لبنان و کل جهان به شمار می رود. همه از این مساله ناراحت هستند. این یک مشکل ساده نیست.

دوشنبه 5 فروردین 1392  5:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها