0

5 دلیل خوب برای خوردن آجیل

 
zakeezare
zakeezare
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 1673
محل سکونت : اصفهان

5 دلیل خوب برای خوردن آجیل

شاید کمتر کسی باشد که آجیل دوست نداشته باشد یا از خوردن آن امتناع کند. خیلی‌ها معتقدند بیشتر صفای عید و عید دیدنی به همان آجیلش است.

 


آجیل

 

خوشمزگی آجیل با آن پسته و بادام و بادام هندی و ... چیزی نیست که بتوان از آن گذشت. باید بدانید همین آجیل برای سلامتیتان بسیار مفید است. توجه داشته باشید در مصرف آن زیاده‌روی نکنید. از همه مهم‌تر این که تصور نکنید حتماً باید در منزل اقوام و آشنایان به فکر سلامتی خود باشید چون این کار شما کلی خرج روی دست صاحبخانه می‌گذارد! البته این که مزاح بود اما توصیه می‌کنیم آجیل میل کنید اما به اندازه.

 

نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد مغزها و دانه های روغنی بیش از آنچه که تصور می‌کنید برای سلامتی مفیدند. اگر دچار آلرژی غذایی نباشید به راحتی می‌توانید از این مواد غذایی مفید میل کنید. آجیل برای قلب مفید است و به کاهش کلسترول کمک می‌کند. با این حال توجه داشته باشید که این مواد غذایی سرشار از چربی هستند بنابراین پرکالری هستند. در این مطلب شما را با 5 دلیل خوب برای مصرف آجیل آشنا می‌کنیم.

 

1- آجیل با سرطان سینه مقابله می‌کند

بر اساس نتایج پژوهش‌های محققان فرانسوی، مصرف روزانه و منظم آجیل احتمال ابتلا به سرطان سینه را کاهش می‌دهد. می‌پرسید چرا؟ به دلیل این که آجیل سرشار از اسیدهای امگا 3، آنتی اکسیدان‌ها و فیتوسترول ها هستند. در این پژوهش، موش‌هایی که معادل 60 گرم (برای انسان‌ها) آجیل دریافت کردند تومورهای کمتری داشته‌اند و رشد این تومورها به کندی صورت گرفته است.

 

2- آجیل استرس اکسیداتیو را کاهش می‌دهد

محققان دانشگاه Tufts بوستون به این نتیجه رسیدند که میزان استرس اکسیداتیو افرادی که از کلسترول بالا رنج می‌برند با مصرف روزانه 73 گرم معادل یک مشت بادام، کاهش یافته است.

خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در زنانی که 5 بار در هفته حداقل 30 گرم مغز
و دانه های روغنی مصرف می‌کنند در مقایسه با زن‌هایی که اصلاً آجیل نمی‌خورند
 30 درصد کمتر است

 

گفتنی است که استرس اکسیداتیو به دلیل آسیب‌های به وجود آمده از رادیکال‌های آزاد و یا کمبود آنتی اکسیدان‌ها حاصل می‌شود. برای این که یک روز با نشاط و با ذخیره‌ی آنتی اکسیدانی بالا شروع کنید با غلات مصرفی خود بادام میل کنید.

 

3- آجیل و سلامت مثانه

در یک پژوهش جدید، محققان میزان سلنیوم 767 بیمار مبتلا به سرطان مثانه را با افراد معمولی مقایسه کردند. آن‌ها دریافتند افرادی که میزان سلنیوم بدنشان بالا است کمتر به این بیماری مبتلا می‌شوند. مصرف یک عدد گردوی برزیلی نیاز ما به سلنیوم را به خوبی برطرف می‌کند.

 

4- آجیل با دیابت مقابله می‌کند

به گفته‌ی محققان مرکز سلامت عمومی دانشگاه هاروارد، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در زنانی که 5 بار در هفته حداقل 30 گرم مغز و دانه های روغنی مصرف می‌کنند در مقایسه با زن‌هایی که اصلاً آجیل نمی‌خورند 30 درصد کمتر است. این پژوهش هنوز در جریان است و 200000 زن داوطلب بین 34 تا 50 سال در این پژوهش شرکت دارند. در واقع باید بگوییم که چربی‌های اشباع نشده‌ی مونو و پُلی موجود در آجیل تأثیر مثبتی در حساسیت به انسولین برجا می‌گذارد.

 

آجیل

5- آجیل دوستدار سلامت قلب

حفظ سلامت قلب بی نهایت مهم است. مغزها و دانه های روغنی سرشار از فیتوسترول ها هستند. این مواد فیتوشیمیک معروف به حفظ سلامت قلب کمک زیادی می‌کنند.

با بررسی‌هایی که پژوهشگران انجام داده‌اند مشخص شده است پسته و تخمه‌ی آفتاب گردان دارای بیشترین میزان فیتوسترول ها هستند.

برای حفظ سلامتی قلب نازنینتان از مصرف مغزها و دانه های روغنی غافل نشوید

دوشنبه 5 فروردین 1392  4:46 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها