0

عرضه بنزین اروپایی در دومین کلانشهر ایران آغاز شد

 
prompet
prompet
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 4609
محل سکونت : خراسان جنوبی

عرضه بنزین اروپایی در دومین کلانشهر ایران آغاز شد

همزمان با آغاز سفرهای نوروزی، پس از گازوئیل اروپایی، عرضه و توزیع بنزین با استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا در مشهد مقدس آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از افتتاح مجتمع RFCC به عنوان بزرگترین مجتمع بنزین سازی جهان و افزایش روزانه 8 میلیون لیتری تولید بنزین با استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا توزیع و عرضه بنزین اروپایی در دومین کلانشهر کشور آغاز شد.

بر این اساس پس از آغاز توزیع بنزین اروپایی در تهران، عرضه و توزیع این فرآورده استراتژیک نفتی با استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا در مشهد مقدس هم آغاز شده است.

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با انتشار گزارشی، اعلام کرد: به منظور سوخت رساني مطلوب به مسافران نوروزي 6 باب جايگاه عرضه CNG و بنزين يورو 4 در استان خراسان رضوي راه اندازي شده است.

با بهره برداری از این 6 جایگاه جدید مجموع مجاري عرضه سوخت اين استان شرق کشور به 115 باب شامل 78 جایگاه تك منظوره و 37 جایگاه دو منظوره سوخت افزايش يافته ضمن آنکه تعداد کل نازل های سوخت رسانی خراسان رضوی به 617 دستگاه افزایش یافته است.

از سوی دیگر با راه اندازي اين جايگاه‌ها و ساخت 25 مخزن براي ذخيره سازي سوخت، بیش از يك ميليون و 145 هزار ليتر به ظرفيت ذخیره سازی انواع فرآورده هاي نفتي استان خراسان رضوي اضافه شده است.

در همین حال علیرضا ضیغمی پیشتر در گفتگو با مهر با اشاره به برنامه ریزی برای توزیع گازوئیل با استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا در هفت کلانشهر اصلی کشور، گفته بود: از اواسط دی ماه سالجاری توزیع گازوئیل کم گوگرد در جایگاه‌های سوخت استان تهران آغاز شده است.

معاون وزیر نفت با اعلام اینکه پس از تهران، شرایط برای عرضه گازوئیل کم گوگرد در سطح مشهد مقدس هم فراهم شده است، تصریح کرد: هدف از ارسال و توزیع گازوئیل یورو چهار در مشهد، تامین سوخت ناوگان حمل و نقل با اولویت اتوبوس‌های عمومی است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با تاکید بر اینکه گازوئیل یورو 4 مطابق با درخواست شهرداری مشهد انجام می گیرد، اظهار داشت: هم اکنون خطوط لوله برای انتقال گازوئیل یورو چهار از تهران به مشهد آغاز شده است.

به گزارش مهر، در حال حاضر به طور متوسط روزانه حدود 12 میلیون لیتر گازوئیل با استاندارد یورو 4 و 5 اروپا در پالایشگاه نفت تندگویان تولید می‌شود از این رو عرضه گازوئیل در هشت کلانشهر تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، اهواز، اراک، تبریز و بندرعباس در دستور کار قرار دارد.

 

یک شنبه 4 فروردین 1392  8:42 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها