0

سوره‌ای برای مردم آخرالزمان

 
lenditara1
lenditara1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 9088
محل سکونت : همین دورو ورا

سوره‌ای برای مردم آخرالزمان

 

سوره‌ای برای مردم آخرالزمان
از امام سجّاد(ع) درباره توحید سؤال شد، حضرتش فرمود: «خداوند عزّوجلّ می‌دانست در آخرالزّمان مردمانی ژرف‌اندیش خواهند آمد، پس سوره اخلاص و شش آیه اوّل سوره حدید را نازل فرمود، هر کس ورای آن را طلب کند، هلاک شود.»1


ای اهالی آخر زمان!
ای مردم ژرف اندیش!
روزانه چندین بار توحید را می‌خوانیم.
چقدر از این سوره می‌دانیم؟
پیش فرض پاسخ: سوره‌ای برای مردم آخرالزّمان
در شأن نزول این سوره از امام صادق(ع) چنین نقل شده: «یهود از رسول الله(ص) تقاضا كردند خداوند را برای آنها توصیف كند، پیغمبر(ص) سه روز سكوت كرد و پاسخی نگفت، تا این سوره نازل شد و پاسخ آنها را بیان كرد.»
در حدیثی از پیغمبر اكرم(ص) می‏خوانیم كه فرمود: «آیا كسی از شما عاجز است از اینكه یك سوم قرآن را در یك شب بخواند؟!» یكی از حاضران عرض كرد: ای رسول خدا! چه كسی توانایی بر این كار دارد؟! پیغمبر(ص) فرمود: «سوره قل هو الله را بخوانید.»
در حدیث دیگری از امام صادق(ع) می‏خوانیم: «هنگامی كه رسول خدا(ص) بر جنازه سعد بن معاذ نماز گزارد، فرمود: «هفتاد هزار ملك كه در میان آنها جبرئیل نیز بود بر جنازه او نماز گزاردند! من از جبرئیل پرسیدم او به خاطر كدام عمل، مستحقّ نماز گزاردن شما شد؟ گفت: به خاطر تلاوت قُلْ هُوَ الله أَحَدٌ در حال نشستن و ایستادن و سوار شدن و پیاده‏روی و رفت و آمد.»
و در حدیث دیگری از امام صادق(ع) می‏خوانیم: «كسی كه یك روز و شب بر او بگذرد و نمازهای پنجگانه را بخواند و در آن قُلْ هُوَ الله أَحَدٌ را نخواند به او گفته می‏ شود: ای بنده خدا! تو از نمازگزاران نیستی!»
در حدیث دیگری از پیغمبر اكرم(ص) آمده است كه فرمود: «كسی كه ایمان به خدا و روز قیامت دارد، خواندن سوره قُلْ هُوَ الله أَحَدٌ را بعد از هر نماز ترك نكند؛ زیرا هر كس آن را بخواند، خداوند خیر دنیا و آخرت را برای او جمع می‌‏كند و خودش و پدر و مادر و فرزندانش را می‏ آمرزد.»
از روایت دیگری استفاده می‏ شود كه خواندن این سوره به هنگام ورود به خانه، روزی را فراوان می‏كند و فقر را دور می‏ سازد.

چهارشنبه 30 اسفند 1391  12:58 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها