0

حضرت زهرا در نگاه رهبری

 
lenditara1
lenditara1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 9088
محل سکونت : همین دورو ورا

حضرت زهرا در نگاه رهبری


اگر شخصیت فاطمه زهرا برای ذهن های ساده وچشم های نزدیک بین مات آشکار می شد ما هم تصدیق می کردیم که فاطمه زهرا سرور تمام بانوان عالم است بانویی که در سنین کم و عمر کوتاه به مقامات معنوی و علمی و معرفتی و به مرتبه ای برسد که برابر مرتبه انبیاء و اولیاست.

فاطمه زهرا فجر درخشانی است که از گریبان او خورشید امامت و ولایت و نبوت درخشیده است.همه ائمه برای مادر بزگوار خود تکریم و تجلیلی قائل بودند که برای کمتر کسی این همه احترام و تجلیل از این بزرگواران میتوان دید.

زنان مسلمان باید در زندگی شخصی و اجتماعی و خانوادگی خود زهرا(س) را باید از جهت خردمندی و فرزانگی و عقل و معرفت الگو و سرمشق خود قرار دهند و از بعد عبادت و مجاهدت و حضور در صحنه . تصمیم گیری های عظیم اجتماعی و خانه داریو همسر داری و تربیت فرزندان صالح از زهرای اطهر پیروی کنند.

اسلام فاطمه (س)را، آن عنصر برجسته و ممتاز ملکوتی را به عنوان نمونه و اسوه زنان معرفی میکند .آن زندگی ظاهری او،جهاد او،مبارزه او،دانش او،سخنوری او ،فداکاری او،شوهر داری او،همسری او،مادری او،مهجرت او و حضور او در تمام میدان های سیاسی و نظامی وانقلابی و برجستگی همه جانبه او که مردهای بزرگ را در مقابل او به خضوع وادار میکرد.

اصولا شخصیت نادرست از زن که میراث نامبارک فرهنگ های غیر اسلامی دخیل در اندیشه مسلمانان است باعث شده که آن حضرت تنها از زاویه دختری برای پیامبر (ص) و مادری برای ائمه(ع)مطرح شود و آ« شایستگی ها و گزینش الهی که در شکل گیری شخصیت آن حضرت نقش داشته و زندگی و صفات فاطمه زهرا (س) را به عنوان اسوه تمام بانوان عالم و همه انسانها به ویژه زنان مطرح میسازد مجهول بماند.

حضرت زهرا برتر از تمام زنان برگزیده و سرورزنان از آغاز بشریت تا پایان است .

سید علی حسینی خامنه ای

سه شنبه 29 اسفند 1391  4:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها