0

سرقت طلاهای کودکان با کیک و شکلات

 
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

سرقت طلاهای کودکان با کیک و شکلات

ظهر روز گذشته سارقی که اقدام به سرقت طلاهای کودکان در شرق پایتخت می‌کرد، دستگیر شد. این سارق جوان پس از دستگیری به چندین فقره سرقت مشابه هم اعتراف کرد.

به گزارش بهار، سیروس کتابعلی رییس کلانتری110 شهدا در تشریح جزییات دستگیری متهم گفت: مدتی پیش تعدادی از شهروندان و هموطنان ساکن در محدوده کلانتری110 شهدا، با مراجعه به این کلانتری به ماموران اظهار داشتند طلاجات کودکانشان از سوی مرد جوانی که خود را دوست پدرشان معرفی می‌کرد، به سرقت رفته است.

کتابعلی ادامه داد: با مشخص شدن محدوده فعالیت این متهم و همچنین به دست آمدن چهره فرضی وی از سوی مالباختگان، اقدامات ماموران تخصصی کلانتری آغاز شد و شمارش معکوس برای دستگیری این متهم کلید خورد. در همین راستا تحقیقات و عملیات‌ تعقیب و مراقبت پلیسی آغاز شد. در خلال تحقیقات پلیسی ساعت10صبح دیروز 26اسفند ماموران گشت کلانتری110 شهدا حین گشت‌زنی در خیابان «17شهریور» مشاهده می‌کنند خانم جوانی در حال جروبحث با مرد جوانی است و عده‌ای از شهروندان نیز در محل تجمع کردند؛ ماموران کلانتری به محل تجمع مردم نزدیک شده و در صدد بررسی موضوع برآمدند.

این مقام مسئول در پلیس پایتخت یادآور شد: هنگامی‌که ماموران در محل حاضر شدند از زن جوان علت داد و فریادش را پرس‌وجو کردند زن جوان درحالی‌که مضطرب و نگران به نظر می‌رسید، به ماموران گفت: «سرگرم خرید شب عید بودم و دختر خردسالم نیز کنارم ایستاده بود که ناگهان صدای گریه دخترم را شنیدم و متوجه شدم مرد جوانی در حال بیرون کشیدن النگو‌های دخترم است. »

او ادامه داد: «دخترم شش‌عدد النگو طلا در دست داشت که سارق توانسته بود در همین مدت زمان کوتاه دو عدد النگو را درآورد که من متوجه شدم و با داد و فریاد مردم را به کمک طلبیدم.»

به دنبال این موضوع ماموران بلافاصله مرد جوان را درحالی‌که قصد داشت فرار کرده و از مهلکه بگریزد دستگیر و در بازرسی از وی هشت فقره ایران‌چک 50‌هزار تومانی و دو قطعه النگو دخترانه کشف کردند که برای بررسی دقیق‌تر موضوع، وی را به کلانتری انتقال داده و تحت بازجویی‌های پلیسی قرار دادند.

کلانتر110 شهدا تصریح کرد: در خلال بازجویی‌های پلیسی ماموران با تعدادی از شکات پرونده نیز تماس گرفته و از آنان خواستند تا برای مواجهه حضوری و شناسایی سارق در کلانتری حضور یابند. با مراجعه تعدادی از شکات به همراه کودکانشان به کلانتری و با توجه به چهره فرضی که از متهم به دست آمده بود، وی که «علی حیدر. ح» نام داشت، از سوی مالباختگان شناسایی و مشخص شد وی همان سارق شیطان‌صفتی است که با پرسه‌زنی در محلات خلوت شرق پایتخت اقدام به اغفال دختران کم‌سن‌وسال کرده و ضمن این‌که خود را به عنوان دوست پدر کودک معرفی می‌کرده با خرید کیک و شکلات بچه‌ها را سرگرم کرده و اشیای قیمتی و طلاجات کودکان نظیر النگو، گوشواره و انگشتر را سرقت می‌کرد.

سیروس کتابعلی در پایان با اشاره به این‌که این سارق شیطان‌صفت در بازجویی‌های پلیسی به چندین فقره سرقت معترف شده که پس از تکمیل پرونده در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس پایتخت قرار گرفته، خاطرنشان کرد: شهروندانی که از کودکانشان به‌ این شیوه سرقت شده برای پیگیری شکایات خود به پایگاه ششم پلیس آگاهی پایتخت به نشانی خیابان پیروزی- خیابان نبرد شمالی- انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه کنند.

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

یک شنبه 27 اسفند 1391  1:05 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها