0

جزئیات جدید معافیت سربازی قهرمانان ورزشی/معافیت یکی از فرزندان قهرمانان پارالمپیک

 
javad696
javad696
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 513
محل سکونت : مرکزی

جزئیات جدید معافیت سربازی قهرمانان ورزشی/معافیت یکی از فرزندان قهرمانان پارالمپیک

انون اصلاح قانون سرباز قهرمان از رئیس مجلس شورای اسلامی رسما ابلاغ شد.
بر اساس قانون اصلاح قانون سرباز قهرمان، «تبصره (4) ماده واحده قانون سرباز قهرمان مصوب 1376/12/13به شرح ذیل اصلاح و به عنوان تبصره (6) محسوب و دو تبصره به عنوان تبصره‌های (4) و (5) به آن الحاق می‌شود و عبارت «سازمان تربیت بدنی» در قانون مذکور به عبارت «وزارت ورزش و جوانان» تغییر می‌یابد.
تبصره4ـ قهرمانان بازیهای المپیک شامل نفرات اول تا سوم و قهرمانان اول و دوم مسابقات قهرمانی جهان و نفرات اول بازیهای آسیایی در رشته‌های ورزشی تحت پوشش کمیته بین‌المللی المپیک و مقام اول تا سوم مسابقات جام جهانی فوتبال، بسکتبال و والیبال و همچنین یکی از فرزندان قهرمانان پارالمپیک جهانی معاف از سربازی با معرفی وزارت ورزش و جوانان و موافقت ستاد کل نیروهای مسلح پس از طی دوره آموزش نظامی در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند.
تبصره5 ـ کلیه دستگاه های اجرائی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386/7/8می‌توانند علاوه بر مشمولین تبصره (4) این قانون، مقام های دوم و سوم بازیهای آسیایی و مسابقات جهانی را با معرفی وزارت ورزش و جوانان و با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوطه به صورت پیمانی جذب و استخدام نمایند.
تبصره6 ـ آیین‌نامه اجرائی موضوع معافیت سربازان قهرمان مشمول این قانون به پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان و با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تهیه می‌شود و به تأیید ستاد کل نیروهای مسلح می‌رسد.
آیین‌نامه اجرائی موضوع جذب و استخدام قهرمانان مشمول این قانون نیز به پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان و با همکاری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه‌ انسانی رئیس جمهور تهیه می‌شود. این آیین‌نامه حداکثر سه ماه پس از لازم‌الاجراء شدن این قانون به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
قانون فوق مشتمل بر ماده واحده در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ سوم دی ماه یکهزار و سیصد و نود و یک مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ 1391/10/12به تأیید شورای نگهبان رسید.

یک شنبه 27 اسفند 1391  12:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها