0

***استفاده از بارکدهای تقلبی در بازار موبایل ***

 
ali_kamali
ali_kamali
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 2116
محل سکونت : خراسان

***استفاده از بارکدهای تقلبی در بازار موبایل ***

 

استفاده از بارکدهای تقلبی در بازار موبایل

 

رئیس سازمان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از خرید و فروش غیرقانونی برچسب های طرح شبکه بازرسی و نظارت مردمی– شبنم- در بازار آزاد خبر داد و گفت: با تمامی متخلفین در زمینه عرضه این برچسب‌ها در بازار سیاه از جمله واردکنندگان و اتحادیه‌ها برخورد قانونی می‌شود.
به گزارش مهر، ‌سردارمهدی ابویی با اشاره به اینکه برچسب‌هایی که در بازار آزاد خریدوفروش می‌شوند همان برچسب‌های قدیمی هستند که توسط خوداظهاری فروشندگان از اتحادیه‌ها دریافت شده‌اند،‌ گفت: عدم نظارت کافی از سوی بازرسان صنعت،‌معدن و تجارت بر نحوه عملکرد اتحادیه‌ها و همچنین واردکنندگان و کارگزاران عامل اصلی ایجاد بازار سیاه بوده است.
 
وی با اشاره به تب و تاب خرید و فروش طرح شبنم در بازار آزاد تلفن همراه گفت: برای جلوگیری از استمرار خریدوفروش طرح‌های شبنم در بازار سیاه به خصوص بازار تلفن همراه به شورای اصناف کشور ابلاغ شده که در صورت مشاهده هرگونه تخلف به صورت جدی با تمامی عوامل خاطی واردکنندگان این کالا و همچنین اتحادیه‌ها نیز برخورد قانونی می‌شود.
 
در همین حال رئیس شبکه بازرسی و نظارت مردمی کارگروه تلفن همراه نیز گفت:‌ اجرای طرح شبنم در مرحله اول با مشکلات عدیده‌ای روبرو بود به طوری که سرمنشا این مشکلات از خوداظهاری فروشندگان توسط اتحادیه ها برای دریافت این برچسب ها و همچنین عدم حضور کارگزاران جهت نصب طرح شبنم روی کالاهای شرکت‌های وارداتی صورت گرفت که این امر یکی از بزرگ ترین معضلات این طرح در مرحله اجرا بود.
 
مهدی عبقری افزود: دریافت بیش از حد طرح‌های شبنم منجر به سوء استفاده بیشتر فروشندگان در این بازار شد به طوری که این برچسب‌های 94 تومانی تا سقف 1500 تومان به فروش رسید.
 
وی با اشاره به تغییر برچسب‌های طرح شبنم در مرحله بعدی اجرای این طرح گفت: به دلیل مشکلات فراوان، در دوره جدید این برچسب‌ها تغییر کردند به طوری که در سری جدید آن اسم شرکت واردکننده، نوع جنس همراه با کشور مبدا و مقصد نیز اضافه شد.
 
رئیس شبکه بازرسی و نظارت مردمی کارگروه تلفن همراه در مورد جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی در نصب برچسب‌های طرح شبنم گفت: هم اکنون این برچسب‌ها توسط کارگزارهای مشخص به صورت مستقیم روی کالا نصب می‌شوند که برای استمرار این روند، احتمال هرگونه سوء استفاده‌ای به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.
 
عبقری همچنین با اشاره به طرح جمع‌آوری گوشی‌های قاچاقی فاقد طرح شبنم از سطح بازار تلفن همراه گفت: این طرح که از اول بهمن ماه با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آغاز شده همچنان به قوت خود باقی و در حال اجرا است که بر اساس آن، تمامی گوشی‌های موبایل فاقد طرح شبنم قاچاقی از بازار جمع آوری می‌شوند.
 
وی طرح شبنم را تنها راه شناسایی گوشی‌های اصلی و گارانتی دار در بازار ندانست و گفت: در کنار این برچسب‌های هویت، 14 شرکت واردکننده رسمی باید علاوه بر برچسب شبنم به نصب هولگرام شرکت نیز بپردازند تا خریداران گوشی بتوانند به سهولت به خرید یک جنس اصلی بپردازند

لحظه لحظه زندگی را سپری میکنیم تا به خوشبختی برسیم ٬

غافل ازاینکه خوشبختی در همان لحظه ای بود که سپری شد.

 

یک شنبه 27 اسفند 1391  11:03 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها