0

اندکی دانستنی

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

اندکی دانستنی

 

علّت موی صاف، فری و ... چیست؟

 

علّت موی صاف، فری و ... چیست؟

بین 100 هزار تا 200 هزار مو در سر وجود دارند که از منافذ کوچکی در پوست که (فولیکول) نامیده می شوند می رویند. مو وقتی رشد می کند مانند خمیری که از لوله خمیر دندان خارج می شود از فولیکول بیرون می آید. شکل گرد، بیضی و یا مستطیلی فولیکول؛ مو را صاف، تاب دار یا مجعد می سازد. منافذ گرد موهای صاف را پدید می آورند. از منافذ بیضی موهای تاب دار رشد می کنند و از منافذ مستطیلی موهای مجعد به وجود می آیند.

 

 بهترین راه باز کردن یخ مواد منجمد چیست؟ 

استفاده از یخچال

برای آب کردن، یخ خوراکی منجمد، آن ها را در یخچال بگذارید. این کار علاوه بر این‌که باعث می شود مواد غذایی با سرعت کمتری از حالت انجماد خارج شوند، در انرژی مصرفی توسط یخچال نیز صرفه جویی خواهد کرد.

 

چگونه خون ریزی بینی را قطع کنیم؟     

چرا گذاشتن یک کلید سرد یا یک تکه یخ در پشت گردن می تواند خون ریزی بینی را قطع کند؟

گاهی می توان خون ریزی بینی را با گذاشتن یک کلید سرد یا یک تکه ای یخ در پشت گردن قطع یا با گذاشتن چنین شیئی روی بینی خون ریزی را بند آورد. این سرمای ناگهانی، مجرای سرخک کوچکی را که خون، به بینی می رساند می بندد. به همین دلیل خون ریزی قطع می شود.

 

کبود شدن چیست؟    

وقتی ضریه ی محکمی به بدن شما بخورد پوستتان کبود می شود. در اثر ضربه لکه ی قرمز روی پوست پدید می آید که پس از مدتی به رنگ آبی تیره در می آید و درد می کند. آن چه روی می دهد تراوش خونی اندک در زیر پوست است که کم کم تیره می شود. کبودی چندان آزار دهنده نیست.   

 

چرا پوست بدنمان (مور مور) می شود؟   

وقتی احساس سرما می کنیم پوست بدنتان دانه های ریزی می زند در این حالت می گوییم بدنمان (مور مور) شده است. دلیل این مسئله این است که عضلات کوچک پوست سبب می شوند که مو های پوست راست بایستند و برآمدگی ها یا دانه های ریزی روی پوست ایجاد شود. پوست با این عمل سعی می کند پوشش مویی بدن را ضخیم تر کند و بدین ترتیب بدن را گرم نگاه دارد.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

شنبه 26 اسفند 1391  5:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها