0

اگر می خواهید ازدواج موفقی داشته باشید این 10 نکته را بخوانید!

 
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37203
محل سکونت : ایران زمین

اگر می خواهید ازدواج موفقی داشته باشید این 10 نکته را بخوانید!

 

یک ازدواج سالم و مستحکم به بخت و اقبال یا عشق مربوط نیست، بلکه نیاز به تلاش و سازگاری دارد. برخی از عواملی که در یک ارتباط سالم نقش دارند، ثابت هستند، یعنی چیزهایی که شما نمی توانید آنها را تغییر دهید. اما عوامل دیگری هستند که می توانید با کار کردن بر روی آنها رابطه تان را بهبود بخشید. شناختن این عوامل برای هر کسی که قصد ازدواج دارد، مهم است.

این عوامل در این 10 شاخص ازدواج سالم فهرست شده  اند:

1 - برقراری ارتباط درست

زوج های خوشبخت با یکدیگر صحبت می کنند و به حرف یکدیگر گوش می دهند. این زوج ها می دانند که عوامل بیرونی که باعث حواسپرتی می شوند یا عواطف فرد اثر می گذارند، مانع ارتباط درست می شوند، و راه هایی را پیدا می کنند تا هنگامی که خودشان و نامزدشان آماده هستند، بر این عوامل غلبه کنند.

2 - برخورد با تعارض ها و اختلافات به شیوه مثبت

پرهیز از بیان اختلافات و تعارض ها عامل شماره یک طلاق است. روابط مستحکم زن و شهر به توانایی آنها بر غلبه بر این اختلافات به شیوه ای مثبت بستگی دارد.

3 - داشتن انتظارات واقعی

هنگامی دو نفر برای اولین بار دیدار می کنند، حداکثر تلاش شان را می کنند تا خطاهای شان را بپوشانند. این شیوه ای عادی است، اما زن وشوهر باید بدانند با گذشت زمان، خود "واقعی" شخص بروز خواهد کرد. روابط بین دو فرد در طول زمان تکامل پیدا می کند، اما داشتن انتظارات غیرواقعی از همسر، یا از رابطه با او، باعث ایجاد استرس غیرضروری می شود.

4 - توجه کردن به جزئیات زندگی همسر

افرادی که ازدواج های پایداری دارند به خوبی همسرشان را می شناسند. آنها از وقایع عمده زندگی گذشته همسرشان خبر دارند، و از چیزهای دلخواه و چیزهای مورد تنفر او، امیدها و نگرانی های شان آگاهی دارند. و این اطلاعات را با تغییرات دنیای همسرشان به روز می کنند.

5 - تجربه کردن واکنش های دوجانبه مثبت بیشتر نسبت به واکنش های منفی

برخی از پژوهش ها نشان داده اند در ازدواج های موفق تعداد واکنش های مثبت 5 برابر بیش از واکنش های منفی است. دادن پاسخ مثبت به خواسته همسر برای توجه کردن به او - چه سوالی داشته باشد، چه دست کمک به سوی شما دراز کند، چه تنها یک نگاه به شما باشد- رابطه  شما را مستحکم تر می کند.

6 - ایجاد اعتماد

اعتماد به تدریج ساخته می شود، اما برقرار روابط صادقانه و عمل کردن به وعده ها باعث تسریع ایجاد اعتماد می  شود.

7 - گذراندن وقت با یکدیگر

داشتن تجربه های مشترک راهی خوبی برای تقویت رابطه با همسرتان است. زوج  هایی که به انجام کارهایی می پردازند که که هر دو از آن لذت می برند یا وادار می شوند که کارهایی را با هم انجام دهند- رابطه سالم تر و قوی تری دارند.

8 - ارزش های مشترک

زوج هایی در شروع زندگی طیف گسترده ای از ارزش های مشترک دارند- در مورد چیزهای مهم در زندگی توافق دارند- بخت بیشتری برای ایجاد رابطه مستحکم دارند.

9 - مسئولیت های مشترک

هم زن و هم شوهر برایی پرورش دادن رابطه شان، حفظ جریان آرام امور خانه و کار کردن برای رسیدن به اهداف مشترک متعهد هستند. اینکه تنها یکی از دو همسر بار این مسئولیت ها را به دوش بکشد، باعث ایجاد نارضایی می شود.

10 - سازگاری با تغییر

افراد و رابطه ها در طول زمان دگرگون می شوند. باید انتظار این تغییرات را داشته باشید، نه اینکه از آنها بترسید. انتظارات افراد از رابطه دوجانبه ممکن است تغییر کند. همسران لازم است توانایی صحبت کردن در مورد این تغییرات و یافتن راه هایی برای سازگار شدن با آنها را داشته باشند.

 

 

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

شنبه 26 اسفند 1391  2:49 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها