0

وجود 500 هزار صندلی خالی در دانشگاه‌های کشور

 
kor13650
kor13650
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1391 
تعداد پست ها : 475
محل سکونت : کرمان

وجود 500 هزار صندلی خالی در دانشگاه‌های کشور

مدیرکل دفتر گسترش و برنامه‌ریزی وزارت علوم گفت: حدود پانصد هزار صندلی خالی در دانشگاه‌های کشور وجود دارد.
پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از نوشهر، علی‌اکبر متکان معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم ظهر امروز  در آئین آغاز به کار دانشکده دولتی گردشگری نوشهر اظهار کرد: وضعیت آموزش عالی به درجه‌ای رسید که دیگر نمی‌توان آن را به‌صورت سنتی گسترش داد و باید با برنامه‌ریزی و آمایش سرزمین پیش برویم.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم افزود: هر ساله تعداد بسیار زیادی مسافر و گردشگر به مازندران می‌آیند و باید برابر با ظرفیت‌های گردشگری همان منطقه برنامه‌ریزی صورت گیرد و با علم جلو رفت.

وی توجه به کیفیت موسسات آموزش عالی را ضروری دانست و گفت: دانشگاه باید در خدمت نیاز جامعه قرار گیرد و باید با ایجاد دانشگاه تخصصی در کشور هم نیاز جامعه تامین شود و هم جامعه قدرت جذب داشته باشد.

وی تاکید کرد: نباید صرفا به رشته‌ها تکیه کرد بلکه باید به رشته‌های کاربردی توجه شود.

متکان تصریح کرد: اگر خواستار گسترش دانشکده گردشگری نوشهر هستیم باید زمینه و بستر آن ایجاد شود چون هر دانشگاهی که بستر لازم داشته باشد رشد می‌کند پس باید بستر را فراهم کرد و در راه گسترش و توسعه دانشگاه‌ها جلب مشارکت مردمی بسیار حائز اهمیت است.

وجود پانصد هزار صندلی خالی در دانشگاه‌های کشور

مدیرکل دفتر گسترش و برنامه‌ریزی وزارت علوم نیز با اشاره به اینکه حدود پانصد هزار صندلی خالی در دانشگاه‌های کشور وجود دارد، گفت: متون و سرفصل‌ها باید بازنگری و دروس کاربردی شوند تا دانشجو پس از فارغ التحصیلی بتواند کار پیدا کند که این موارد در دست بررسی است و سال آینده نتیجه خواهد داد.

سیدابوالفضل حسنی همچنین درباره اهمیت وجودی پردیس‌های دانشگاهی افزود: پردیس دانشگاهی توانست فشاری که از نظر مالی بر روی دانشگاه می‌آمد را کم کند و این حرکت خوبی بود.

دانشگاه فقط محل آموزش صِرف نیست

معاون پژوهشی وزارت علوم نیز گفت: فلسفه و شیوه آموزش را باید تغییر داد و متحول کرد و آمایش را مد نظر قرار داد.

محمد مهدی‌نژادنوری افزود: دانشگاه فقط محل آموزش صِرف نیست و دانشجو باید مهارت و تخصص لازم را در چرخه اقتصادی کشور دارا و موثر باشد. باید دنبال زنجیره کامل نوآوری در عرصه علمی و دانشگاهی باشیم و از نقصان جلوگیری کنیم.

این مسئول بیان کرد: با توجه به تنوع و کثرت موسسات آموزش عالی باید با مطالعات و پژوهش افراد را جذب تا بتوان از فعالیت‌های علمی و اقتصادی منطقه استفاده و ایده‌ها را پرورش دهیم.
 

شنبه 12 اسفند 1391  3:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها