0

دزدی 30 میلیون تومان از همكار

 
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

دزدی 30 میلیون تومان از همكار

مردی كه با همدستی یك كارگر پیتزافروشی و دوست خود، كارت اعتباری بانكی همكارش را دزدیده و با 30 میلیون تومان موجود در آن خرید كرده بود، همراه همدستانش از سوی پلیس فتای استان خراسان رضوی دستگیر شد.

به گزارش جام‌جم، سرهنگ عرفانی رییس پلیس فتای استان خراسان رضوی درباره دستگیری یك نوجوان و دو مرد كه با سرقت كارت اعتباری بانكی یك مرد، میلیون‌ها تومان پول وی را برداشت كرده بودند، گفت:هفته گذشته مردی با حضور در پلیس فتای استان خراسان رضوی از سرقت 30 میلیون تومان موجود در حساب بانكی‌اش خبر داد.

عرفانی افزود: در تحقیق از شاكی معلوم شد او پس از این كه متوجه گم شدن كارت اعتباری‌اش شده، با مراجعه به بانك و بررسی موضوع پی برده طی چند مرحله و در یك روز مبلغ 30 میلیون تومان از حسابش خارج و به حساب چند مغازه‌دار واریز شده است.

رییس پلیس فتای استان خراسان رضوی یادآور شد: در پی این شكایت و تحقیق از مغازه‌داران معلوم شد، فردی با مراجعه به مغازه‌هایشان، با یك كارت اعتباری بانكی خرید كرده و آنها از مسروقه بودن كارت خبر نداشته‌اند.

 هزینه كالای اینترنتی با پول دزدی پرداخت می‌شد

وی گفت: در بررسی‌های بعدی مشخص شد، بخشی از پول‌های سرقت شده از حساب شاكی بابت خرید كالاهای اینترنتی هزینه شده؛ به‌طوری كه این پول‌ها ابتدا از حساب شاكی به حساب یك مرد واریز و سپس خریدهای اینترنتی انجام شده است.

عرفانی خاطرنشان كرد: در ادامه، بررسی هویت صاحب دریافت‌كننده پول‌ها نشان داد این حساب بتازگی افتتاح شده و صاحب آن در یكی از محله‌های جنوبی شهر مشهد زندگی می‌كند.با كسب این اطلاعات، ماموران فتا تحقیقات خود را ادامه دادند تا این كه چند روز پیش با هماهنگی قضایی، متهم موردنظر را پیش از فرار در مخفیگاهش دستگیر كردند.

اعتراف همكار به دزدی میلیونی

رییس پلیس فتای استان خراسان رضوی یادآور شد: در بازجویی از این متهم معلوم شد او یكی از همكاران شاكی بوده كه هنگام انتقال یك میلیون تومان پول به حساب وی از طریق كارت به كارت، متوجه 30 میلیون تومان در حساب بانكی‌اش شده و تصمیم به سرقت پول‌ها گرفته است.

عرفانی افزود: او برای اجرای نقشه سرقت، كارگر یك پیتزافروشی را فریب می‌دهد و از او می‌خواهد در قبال دریافت سه میلیون تومان، كارت اعتباری همكار او را سرقت كند.

كارگر نوجوان برای سرقت اجیر شده بود

وی گفت: كارگر پیتزافروشی نیز طبق قرار قبلی، وارد اتاق مرد شاكی شده و با سرقت كارت اعتباری بانكی وی، آن را در اختیار متهم قرار می‌دهد كه وی نیز با بخشی از 30 میلیون تومان، كالا خریده و با بخش دیگر از طریق اینترنت خرید كرده كه در ادامه معلوم شد یكی از دوستانش با مدارك جعلی حسابی برایش باز كرده و به كمك وی، از طریق اینترنت پول‌ها را به آن حساب واریز و سپس به‌طور اینترنتی خرید كرده است.

رییس پلیس فتای استان خراسان رضوی تصریح كرد: در پی اعتراف متهم به سرقت 30 میلیون تومان، دو همدست وی هم تحت‌تعقیب قرار گرفتند و دو روز پیش دستگیر شدند.

آنها نیز در بازجویی پلیسی به همدستی با دیگر متهم پرونده در دزدی كارت اعتباری شاكی و پول‌هایش اعتراف كردند.

بنا براین گزارش برای متهمان قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تكمیلی از متهمان برای مشخص شدن دیگر جرایمشان ادامه دارد.

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

چهارشنبه 9 اسفند 1391  10:50 AM
تشکرات از این پست
mehdi0014
دسترسی سریع به انجمن ها