0

کوثری: در بستن لیست عجله نداریم

 
fereshte_khoda
fereshte_khoda
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 1674

کوثری: در بستن لیست عجله نداریم

اسماعیل کوثری در نشست خبری تشکل خدمت گزاران آبادانی و پیشرفت در پاسخ به این سوال که انتخابات ریاست جمهوری و شوراها با هم صورت می گیرد، برنامه این تشکل در این خصوص چیست،گفت: در شهر تهران مردم خود نسبت به انتخابات شوراها همچون انتخابات ریاست جمهوری حساس هستند  و به خوبی این دو انتخابات را از هم تمیز می دهند، حتی در شهرهای کوچک و روستاها نیز هر کدام از این انتخابات را جدا می بینند.

سروری در پاسخ به این سوال گفت: یکی از دغدغه های این مجموعه مدیریت صحیح فضای انتخابات ریاست جمهوری در محدوده خود است. همزمانی این دو انتخابات باعث تکثر لیست اصولگرایان می شود، از همه اصولگرایان می خواهیم که فضای سیاسی انتخابات ریاست جمهوری را در انتخابات شوراها نیاورند و انتخابات شوراها را مستقل ببینند. انتخابات شوراهای فارغ از انتخابات ریاست جمهوری و مبتنی بر نیاز های شهری قرار دارد.

سروری در پاسخ به این سوال که آیا تشکل خدمت گزاران آبادانی و پیشرفت فقط برای تهران برنامه دارد یا برای شهرهای دیگر هم برنامه ای تدارک دیده است، گفت: صبغه کار باید کارشناسی و اجتماعی باشد، با توجه به این امر ما برای کل کشور برنامه داریم و نباید نگاه قیم مابانه داشته باشیم.

بذرپاش در پاسخ به این سوال که شما در صحبتهایتان در یکی از اساسی ترین اهداف این تشکل را برطرف کردن خلاء اجتماعی بیان کردید، این خلا اجتماعی چیست؟ گفت: در شورای شهر از عدم توسعه متوازن رنج برده ایم در  گذشته رنجها و زحمات بسیاری در شوراهای شهر بوده است. یکی از مسائل بسیار مهم،  برنامه ریزی برای همگرایی سازمانها است. در شهرها پول کم خرج نمی شود اما سطح رضایتمندی به حد کافی نرسیده است و باید حلقه مفقوده را پیدا کنیم.

سروری در این خصوص افزود: به جای آنکه نشست سیاسی بگذاریم باید برنامه ریزی برای مسائل اجتماعی و فرهنگی داشته باشیم، مطالبات  اجتماعی امروز بی سر و سامان است و کسی نیست که نسبت به احقاق آنها مطالبه کند، تلاش ما بر این است با نشستها و اتاق های فکر این فضای مطالبه گری را بالا ببریم.

سروری درخصوص هماهنگی این تشکل با احزاب اصولگرا  همچون جامعه روحانیت مبارز گفت: این تشکل نقش نخ تسبیح را در مجموعه اصولگرایان ایفا می کند، با مجموعه های صاحب تاثیر و نفود اصولگرایان ارتباط برقرار می کنیم تا بتوانیم شرایط اجماع رافراهم کنیم.

کوثری در پاسخ به این سوال که لیست نهایی این تشکل چه زمانی اعلام می شود، گفت: برای اینکه بتوانیم آرایش مستحکم تری داشته باشیم از تمامی زمینه ها استفاده می کنیم تا به یک نگاه واحد برسیم و در بستن لیست عجله نداریم.

وی با اشاره به اینکه رقابت در انتخابات پیشین مجلس بین جبهه متحد و پایداری بود، افزود: اختلاف بین اصولگرایان دراصول نیست و درمسائل فردی است، درنهایت توافقی که به نفع منافع ملی باشد در نظر گرفته می شود.  

بذرپاش در این خصوص گفت: در کشور باید به نخبگانی که در شهرها و شهرستان ها هستند اعتماد شود. اگر شاخص هایی که اعلام می شود با شاخص های اصولی هماهنگ باشد از آنها  حمایت می کنیم.

وی در پاسخ به سؤالی درباره برنامه‌های جریان انحرافی برای انتخابات شورای شهر تصریح کرد: در حال حاضر تهدیدی وجود دارد مبنی براینکه بسیاری از اصلاح‌طلبان و برخی از افراد به عنوان حلقه انحراف امید زیادی به انتخابات شورای شهر دارند چرا که احساس می‌کنند به دلیل عدم نظارت شورای نگهبان در آنجا می‌توانند تحرک داشته باشند.

سروری ادامه داد: از آنجایی که انتخابات شورای شهر انتخاباتی محلی محسوب می‌شود جمعیت خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت تلاش خود را برای حضور حداکثری و انسجام جهت جلوگیری از تهدیدات احتمالی انجام خواهد داد.

بذرپاش بابیان اینکه اصلاح طلبان امید زیادی به اختلاف میان اصولرگرایان دارند، گفت: تلاش اصلاح طلبان برای نشان دادن اختلاف نظر میان اصولگرایان است. اختلافات میان اصولگرایان مبنایی نیست. استراتژی بازگشت به قدرت و تمرکز بر اختلافات مورد نظر آنها است، اما آنها بدانند مردم با این شعارها برنگشته و تنها با رویه های دلسوزانه برمی گردند.

دوشنبه 7 اسفند 1391  8:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها