0

رنک الکسا چیست و روش ثبت سایت در الکسا چگونه است ؟

 
voiceofrain
voiceofrain
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 2005
محل سکونت : اصفهان

رنک الکسا چیست و روش ثبت سایت در الکسا چگونه است ؟

الکسا یک وبسایت معتبر بین المللی است که آمار کاملی از رفتار های کاربران و نحوه ورود به سایت های وب در سراسر دنیا را بدست می آورد و با آنالیز آن اطلاعات رتبه بندی خودش را انجام می دهد. خلاصه و چکیده این رتبه بندی عددی بین ۱ تا چند میلیون می باشد که هرچه این عدد به یک نزدیکتر باشد رتبه وبسایت، بهتر و بالاتر می باشد. میتوان یکی تا حدودی سایت الکسا را یک موتورجستجو نامید . البته الکسا قابلیت های زیادی برای دریافت انواع گزارشات در مورد وب سایت های متفاوت دارد . به عنوان مثال وقتی میخواهید در وب سایتی تبلیغ دهید یا تبلیغات اینترنتی خود را به وب سایتی بدهید ابتدا کنترل کنید که این وب سایت دارای چه رتبه ای در الکسا هست و همچنین دارای چه رنک ی در گوگل هست و بعد سفارش تبلیغات اینترنتی خود را بدهید . دلیل کنترل وب سایت های پذیرنده تبلیغات اینترنتی اینست که اگر بنر یا تبلیغات متنی خود را در سایت های منتشر کنید که از نظر رتبه یا رنک از شما پایینتر هستند اینکار عملا موجب کاهش ناگهانی رنک و رتبه شما خواهد شد به جای اینکه برای شما منفعتی داشته باشد .


آیا تا بحال پرسیده اید که این سایت چگونه ترافیک سایتها و رتبه آنها را تعیین میکند؟ سایت الکسا همانند سایتهای گوگل و یاهو دارای یک نوار ابزار مخصوص به خود است که کاربران میتوانند با نصب آن، از امکانات سایت الکسا استفاده نمایند. یکی از کارهایی که این نوار ایزار انجام میدهد این است که تمام بازدیدهایی را که کاربر انجام میدهد را به سایت الکسا گزارش می دهد. سایت الکسا با توجه به این گزارشها، آمار ترافیک سایتها و رتبه آنها را ارائه می کند.

افزایش رتبه الکسا میسر نیست مگر با جذب بیشتر بازدیدکننده برای پایگاه اینترنتی خود. بهترین روش بالا بردن کاربران سایت استفاده از موتورهای جستجوی فعال در اینترنت است. از جمله قدرتمند ترین این موتورهای جستجو گوگل می باشد این موتور جستجوی قدرتمند دارای بیشترین محبوبیت در بین کاربران ایرانی است بطوریکه بیش از ۸۵ درصد فارسی زبانان و ایرانیان از این سایت برای پیدا کردن موضوع و مطلب مورد نیازشان در شبکه جهانی اینترنت استفاده می کنند . برای افزایش رنک سایت خود در الکسا با سازین تماس حاصل نمایید .

مزایای الکسا :

الکسا این امکان را برای شما فراهم می کند که خودتان را با رقیبانتان مقایسه کنید. با استفاده از ابزار مقایسه آن، شما به راحتی می توانید سایت خود را با رقیبانتان مقایسه کنید.هر چه رتبه بهتری داشته باشید اعتبار بیشتری نزد کاربران دارید و این باعث می شود که سایت های دیگر درخواست تبلیغ در سایت شما را داشته باشند. یک ابزار خوب برای بهینه سازی سایت است.  الکسا میتواند تا حدی گزارشات مفیدی را به مدیر وب سایت یا مدیر پورتال بدهد .سایت ها و پورتال هائیکه تمایل به بهینه سازی سایت خود دارند یا وب سایت هائی که تمایل به افزایش رتبه سایت و افزایش بازدیدکنندگان سایت میتوانند با کمک ابزار الکسا ،بهینه سازی وب سایت خود را به مرور و با سرعتی بیشتر انجام دهند . برای افزایش رتبه خود در الکسا میتوانید با کارشناسان طراحی وب سایت و بازاریابی اینترنتی سازین تماس حاصل نمایید تا پلان های متفاوت بازاریابی اینترنتی را به شما معرفی کنند . 

برخی از مزایای الکسا به شرح زیر است :


- گزارشی از تعداد بازدید صفحات سایت
- گزارشی از تعداد بازدیدکنندگان سایت
- گزارش مربوط به جنسیت بازدیدکنندگان
- آمار مربوط به بازدیدهای موفق کاربران سایت
- گزارش حدودی مربوط به سن بازدیدکنندگان سایت
- آمار واژه ها و کلمات کلیدی که سایت با آنها جستجو شده
- درصد اهمیت فعلی واژه ها در تولید بازدیدکنندگان
- تعداد سایت هائی که لینک سایت شما در آن قرار دارد
- خطا و اشکالات مربوط به لینک های داخلی سایت شما
- رتبه سایت شما در میان کلیه سایت های ایرانی
- رتبه سایت شما در میان سایت های جهان
- و ویژگی ها و مزیت های دیگر که با سه پلان متفاوت به مدیران سایت ارائه میشود


روش افزایش رنک الکسا  :

افزایش رتبه سایت در الکسا ممکن است به نظر شما بسیار ساده تر از افزایش رتبه در گوگل یا افزایش رتبه سایت در یاهو باشد ولی دقیقا افزایش رتبه و رنک در الکسا به دلیل نوع گزارشات این سایت با مفهوم توسعه کسب و کار الکترونیک کاملا به یک بازاریاب حرفه ای با تجربه بازاریابی الکترونیک و مسلط به شیوه های نوین تبلیغات الکترونیکی طبق دانش روز دنیا میباشد و در غیر اینصورت شاید با انجام روشهای عادی و معمول افزایش رنک شرکت های طراحی سایت و شرکت های بازاریابی اینترنتی ممکن است تنها رتبه و رنگ شما در الکسا بالاتر رود ولی گزارشات و آمار مربوط به تبدیل بازدیدکننده به مشتری طبق گزارشات قبل سر جای خود باقی بماند .


یکی از مهمترین گزارشات الکسا مربوط به فرار بازدیدکننده پس از مشاهده صفحه اول یا ترک سایت توسط بازدیدکننده پس از جستجو در موتور جستجو و کلیک روی لینک سایت میباشد . وب سایت شما دقیقا مانند یک شرکت یا یک فروشگاه میتواند نوع مشتری خود را جذب کند . یک فروشگاه شیک در نقطه ای از شهر که اجناس برند و اصطلاحا با کیفیت میفروشد با قیمت بالا با فروشگاهی که در منطقه ای از شهر است که اجناس با یک بیستم قیمت و کم کیفیت ارائه میکند ،هر کدام مشتری خود را پس از مدتی جذب میکند . با ذکر این مثال عملا میتوانید با مشورت با یک بازاریاب کسب و کار های الکترونیک مشورت کنید تا دلایل ترک صفحه توسط برخی از مشتریان را برای شما بصورت یک گزارش کامل تحویل دهد .


شرکت سازین با بهره گیری از کارشناسان مجرب و حرفه ای بهینه سازی سایت و بازاریابی الکترونیکی برای افزایش رنک سایت یا فروشگاه شما در الکسا راه کارهای خود را تحت سه پلان و پکیج طراحی نموده است . با استفاده از پکیج های بازاریابی الکترونیکی وب سایت شما به سایتی تغییر میابد که درصد بیشتری از بازدیدکنندگان سایت به مشتری قطعی تبدیل شوند و حتی اگر وب سایت شما با هدف اطلاع رسانی و خبر رسانی هم باشد میتواند درصد ترک بازدیدکنندگان سایت را پس از مشاهده صفحه اول یا صفحات منو اصلی بسیار کمتر از گذشته نماید.

شاید برای بسیاری از صاحبان وب سایت ها و بسیاری از بنگاه های اقتصادی کوچک ، متوسط و بزرگ مهم نباشد وب سایت چقدر بازدید دارد و یا مزیت های داشتن یک سایت یا یک فروشگاه اینترنتی در افزایش مشتری و فروش آشنائی ندارند . جهت مشخص شدن اهمیت بازاریابی الکترونیکی یک مثال ساده میزنیم :  طراحی پورتال دانشگاهی یا آموزشی را حتما دیده اید ، پورتال دانشگاهی با امکان ثبت نام ، انتخاب واحد ، پرداخت وجه و صدور کارنامه فعالیت میکنند . البته امکانات دیگری نیز دارند ولی اغلب دانشگاه ها تا به امروز تنها به بازدیدکنندگان هدف یعنی دانشجویان خود می اندیشند ، در صورتیکه کاربرد و استفاده از مزیت های توسعه کسب و کار الکترونیکی در پورتال یک دانشگاه میتواند به جز تولید علم و تبادل نظرات دانشجویان به عنوان یک مرکز تبادل نظر علمی ، سیاسی ، اقتصادی . . . میتواند به عنوان یک مرکز درآمد برای دانشگاه فعالیت  نماید . در هر حال با یک تعریف علمی در دنیا به تمام سایت های اینترنتی و پورتال ها کسب و کار میگویند و توسعه کسب و کار یک نیاز برای کلیه وب سایت ها محسوب میشوند .  برای آغاز بهینه سازی سایت و توسعه کسب و کار الکترونیکی در وب سایت یا پورتال  خود با سازین تماس حاصل نمایید.

بـازم با گریه خوابم برد       بـازم خواب تــــو را دیدم

دوباره....

چقدر غمگینم و تنـــها  چقدر می خوام که باز بـارون بباره

 

بزن بــارون  ببار آروم  بروی پلکای خسته ام

بزن بــارون تو می دونی هنوزم یاد اون هستم

 

دوشنبه 7 اسفند 1391  4:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها