0

پذیرش مسئولیت شغلی

 
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37203
محل سکونت : ایران زمین

پذیرش مسئولیت شغلی

 


 
 «ما برای رئیس مان کار نمی کنیم برای خودمان کار می کنیم.»

http://www.coca.ir/wp-content/uploads/2012/11/business-success.jpg
 

گاه از حاضران در جلسه می پرسم: «چند نفر از شما برای خودتان کار می کنید؟» معمولا 10 تا 15 درصد جمعیت دست شان را بلند می کنند. بعد لحظه ای مکث می کنم و می پرسم: «چند نفر از شما به واقع در استخدام خود هستید؟» و بعد منتظر می مانم. حاضران جلسه نگاهی به من و بعد به خودشان می اندازند و دوباره متوجه می شوند. دیر نمی گذرد که دست ها یکی یکی بالا می روند. همه متوجه می شوند که در واقع برای خودشان کار می کنند.

بزرگ ترین اشتباهی که ممکن است بکنید این است که فکر کنید جز خودتان برای شخص دیگری کار می کنید. واقعیت این است که شما همیشه برای خودتان کار می کنید. از همان زمانی که اولین شغل  زندگی خود را انتخاب می کنید تا زمانی که بازنشسته می شوید. بدون توجه به این که چه کسی چک حقوق شما را امضا می کند، شما در استخدام خود هستید. شما رئیس یک شرکت خدمات شخصی هستید که تنها یک کارمند دارید و آن یک کارمند کسی جز خود شما نیست. در بلند مدت، تحت تأثیر کارهایی که می کنید یا نمی کنید، میزان درآمد خود را مشخص می سازید. اگر حقوق بیشتری می خواهید، باید روبروی نزدیک ترین آیینه به خود بایستید و با رئیس تان مذاکره کنید.

    همه زندگی سلسله ای از انتخاب ها و تصمیم هاست، چگونگی زندگی امروز شما به شکل گسترده ای به وسیله چگونگی انتخاب ها و تصمیم های تان در گذشته تعیین شده است، همان گونه که زندگی آینده شما به وسیله انتخاب ها و تصمیم های امروزتان تعیین خواهد شد، به ویژه در آن زمینه هایی که برای دستیابی به اهداف تان و رسیدن به مقصد، حیاتی هستند.

برگرفته از کتاب حکایت آنکه قورباغه اش را قورت داد / نشر بخشایش

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

شنبه 5 اسفند 1391  1:59 PM
تشکرات از این پست
mohammad_43
دسترسی سریع به انجمن ها