0

امام جمعه موقت تهران: فتنه آینده از «مدل ترکیه» منشأ‌ می‌گیرد

 
fereshte_khoda
fereshte_khoda
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 1674

امام جمعه موقت تهران: فتنه آینده از «مدل ترکیه» منشأ‌ می‌گیرد

 فارس: امام جمعه موقت تهران گفت: هیچ مسئولی در هیچ جایگاهی حق التهاب آفرینی ندارد و مردم و مسئولان باید به این موضوع توجه کنند که برای انتخابات آینده نباید در پازل دشمن قرار بگیرند.

 آیت‌الله سید‌احمد خاتمی پنج‌شنبه شب در جمعه خانواده‌های شهدای کارگر استان با اشاره به اینکه شهدای کارگر دلداده انقلاب و نظام اسلامی ایران بوده‌اند، اظهار کرد: ملت ایران تنها در چهار‌دیواری ایران اسلامی حضور ندارند، بلکه ملت ایران با تمام وجود در تمام دنیا حضور دارد.
 
وی با بیان اینکه از ابتدا عنوان کرده‌ایم که مشکل سوریه تنها با مذاکره برطرف می‌شود، اضافه کرد: پس از دو سال آمریکا و اتحادیه اروپا ناکام ماند و به این نتیجه رسید که مشکل سوریه تنها با مذاکره برطرف می‌شود.
 
امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه این موضوع به معنای موفقیت ایران است، تصریح کرد: تمام تلاش‌های دشمنان ایران این بوده که عقبه مردمی ایران را به چالش بکشانند و تحریم‌های دشمنان برای این بوده که اعتراض یا عدم اعتراض ایرانی‌ها را مشاهده کنند.
 
وی با اشاره به اینکه دست‌های ملت ایران در تمام عرصه‌ها بالا می‌رود و ایرانیان با مشت محکم و گره خورده مرگ بر آمریکا و استکبار را سر می‌دهند، ادامه داد: هنوز اوباما برای به چالش کشیدن اراده ایرانیان دارد خمیازه می‌کشد.
 
خاتمی با بیان اینکه ایران در بحث 5+1 مذاکرات را ترک نکرده است، بلکه کشور‌های خارجی بودند که مذاکرات را ترک کرده‌اند، تاکید کرد: دشمنان همچنان درصدد این هستند که صدای اعتراض ملت ایران را در بیاورند.
 
وی با تاکید بر اینکه 22 بهمن امسال با وجود اینکه در شرایط تحریم‌ها و گرانی‌ها قرار داشتیم اما حضور ملت ایران در تمام استان‌ها در راهپیمایی چند برابر شده بود، افزود: در شرایطی که صابون گرانی به تن تمام مردم زده شده، ملت ایران هنوز با بصیرت و آگاهی از ارزش‌های ایران اسلامی در مقابل دسیسه‌های دشمنان دفاع می‌کنند.
 
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه ملت ایران در مقابل قلدر‌ترین دیکتاتور‌های دنیا تاوان آزادگی، حریت و ایستادگی‌های خود را می‌دهد، گفت: ایران تنها کشوری است که در مقابل آمریکا به عنوان قلدر‌ترین دیکتاتور‌های دنیا ایستاده است.
 
وی با بیان اینکه شهدای ایران بین 15 تا 30 سال سن داشته‌اند و ایران برای پاینده بودن جمهوری اسلامی ایران، بهار جوانی خود را تقدیم اسلام و انقلاب کرده است، اظهار کرد: ملت ایران با حضور خود را راهپیمایی 22 بهمن امسال انقلاب و نظام اسلامی ایران را سربلند کرده‌اند.
 
خاتمی با تاکید بر اینکه امیدواریم در انتخابات آینده نیز مردم به صورت با‌شکوه شرکت کنند، ادامه داد: تمام شهدای اسلام و انقلاب ولایتمدار بوده‌اند و ولایت به عنوان اساسی‌ترین عنصر سبب ایجاد و شکل‌گیری انقلاب به شمار می‌رود.
 
وی با اشاره به اینکه حضور ولایت فقیه در صحنه سبب پیروزی انقلاب اسلامی ایران شده است، تصریح کرد: اگر حضور ولایت فقیه در صحنه نبود، انقلاب اسلامی ایران به پیروزی نمی‌رسید و در حال حاضر 35 سال از عمر انقلاب می‌گذرد.
 
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دشمنان طی 35 سال گذشته انواع توطئه‌ها و شیطنت‌ها را علیه جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته‌اند، اضافه کرد: مردم انقلابی جمهوری اسلامی ایران در مقابل تمام این توطئه‌ها و دسیسه‌ها ایستادگی کرده‌اند.
 
وی با اشاره به اینکه ملت ایران باید در تمام عرصه‌ها و زمان‌ها پشتیبان ولایت باشند تا کشور آسیب نبیند، تاکید کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی ایران هیچ نهادی به اندازه نهاد ولایت مورد تهاجم‌های دشمنان نبوده است.
 
خاتمی با تاکید بر اینکه جریان‌های فتنه به توافق رسیده‌اند که از مدل ترکیه برای ضربه زدن به اسلام و ولایت به عنوان فتنه آینده علیه ایران استفاده کنند، افزود: ولایت فقیه کشور را در مقابل تمام توطئه‌ها حفظ می‌کند.
 
وی بصیرت را یکی از اهداف برگزاری این کنگره دانست و گفت: سیاه‌نمایی‌های فوق‌العاده، چند برابر نشان دادن مشکلات و مأیوس کردن مردم، از ابزار‌های دشمن برای ضربه زدن به اراده ملت ایران و به چالش کشیدن بصیرت آنها است.
 
امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه دشمنان در عرصه‌های اقتصادی مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده‌اند، اظهار کرد: دشمنان باید بدانند که اقتصاد ایران فلج نیست و سالم است و دشمنان همواره درصدد تحریک کردن مردم علیه نظام و انقلاب هستند.
 
وی با بیان اینکه تحریم‌ها یکی از ابزار‌های دشمن برای ضربه زدن به اراده ملت ایران است، ادامه داد: دشمن ترفند‌هایی را برای کاهش اراده ملت ایران برای حضور در انتخابات آینده در نظر گرفته است.
 
خاتمی با اشاره به اینکه ایجاد التهاب در کشور و دامن زدن به دعوا‌ها از جمله ترفند‌های دشمنان است، تصریح کرد: تمام مردم باید توجه کنند که در پازل دشمن قرار نگیرند و تا زمان انتخابات نباید هیچ التهابی در کشور ایجاد شود.
 
وی با تاکید بر اینکه هیچ مسئولی در هیچ جایگاهی حق التهاب آفرینی ندارد و مردم و مسئولان باید به این موضوع توجه کنند که برای انتخابات آینده نباید در پازل دشمن قرار بگیرند، اضافه کرد: این موضوع از مطالبات رهبری است و خط استراتژیک رهبر معظم انقلاب است.
 
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه استفاده از رسانه‌ها، پخش اخبار و شایعات دروغین نیز از جمله  ترفند‌های دشمنان برای انتخابات آینده است، تاکید کرد: ملت باید توجه کنند که سایت‌ها و رسانه‌های بیگانه و بیگانه‌پرست مصداق نا‌حق هستند.
 
وی با اشاره به اینکه مردم باید با بصیرت و نگاه بد‌بینانه به این سایت‌ها و رسانه‌ها توجه کنند، افزود: تخریب و تحریف جایگاه ولایت فقیه نیز از ترفند‌های دشمنان برای انتخابات آینده است و تردیدی نباید در مواضع ولایت داشته باشیم، چرا که مواضع ولایت مبتنی بر کار کارشناسی است.

جمعه 4 اسفند 1391  2:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها