0

اولاند برنده شد

 
fereshte_khoda
fereshte_khoda
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 1674

اولاند برنده شد

علیرغم مداخله نظامی فرانسه در کشور «مالی»، «یونسکو» جایزه صلح سازمان ملل را به رئیس جمهوری فرانسه اعطاء کرد.

به گزارش فارس به نقل از شبکه «پرس تی وی»، سازمان فرهنگی سازمان ملل موسوم به «یونسکو»، جایزه صلح این سازمان را به «فرانسوا اولاند» اعطاء کرد.

«ژواکیم چیسانو» رئیس جمهوری سابق «موزامبیک» که ریاست هیأت جایزه صلح « Houphouet-Boigny» فلیکس را برعهده دارد، روز پنجشنبه اعلام کرد: بعد از تحلیل وضعیت جهانی، این آفریقا است که توجه هیأت جایزه صلح را به دلیل تهدیداتی که این قاره را تهدید می کند به خود جلب کرده است.

وی ادامه داد که هیأت جایزه صلح سازمان ملل تصمیم گرفته است که این جایزه را به «فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه به دلیل تلاش بیش از اندازه وی برای برقراری صلح و ثبات در آفریقا اعطا کند.

این جایزه در شرایطی به اولاند اعطا شده است که فرانسه در 11 ژانویه سال جاری میلادی به بهانه مبارزه با افراط گرایی به مالی حمله کرد و این حمله به بی خانمان شدن هزاران نفر در این کشور آفریقایی منتهی شد.

روز اول فوریه سال جاری میلادی، سازمان عفو بین الملل، نقض شدید حقوق افراد را در مالی که شامل کشته شدن کودکان در جنگ فرانسه علیه این کشور شده بود، محکوم کرد.

سازمان حقوق بشر در آن زمان اعلام کرد که شواهد نشان می دهد که دستکم 5 غیرنظامی از جمله 3 کودک در حمله هوایی نیروهای فرانسه علیه مبارزان محلی کشته شدند.

بر اساس این گزارش، برخی از تحلیلگران سیاسی بر این باورند که منابع طبیعی موجود در مالی از جمله ذخایر اورانیوم و طلا، یکی از دلایل اصلی پشت پرده جنگ فرانسه در مالی است.

جمعه 4 اسفند 1391  1:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها