0

اعتراض علیه حذف کشتی / یوردانف طلای المپیک خود را پس می‌فرستد

 
hasan77
hasan77
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 594
محل سکونت : تهران

اعتراض علیه حذف کشتی / یوردانف طلای المپیک خود را پس می‌فرستد

همشهری آنلاین:
والنتین یوردانف قهرمان افسانه‌ای کشتی جهان و المپیک در اعتراض به اقدام هیات اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک به حذف این رشته از بازی‌های المپیک 2020، مدال طلای المپیک 1996 خود را پس می‌فرستد.

valentin jordanev

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز، یوردانف (نفر دوم از سمت راست) که هفت قهرمانی جهان را در کارنامه خود دارد در نامه ای به ژاک روگ رییس کمیته بین‌المللی المپیک که در یک کنفرانس خبری آن را نشان داد نوشت: به نشانه اعتراض مدال طلای خود را در بازی‌های 1996 آتلانتا به مقر این کمیته در لوزان پس می فرستم.

دنیای کشتی هفته گذشته از توصیه شگفت آور هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک به حذف کشتی از المپیک 2020 شوکه شد.

یوردانف 53ساله که هفت بار قهرمان اروپا شده و ریاست فدراسیون کشتی بلغارستان را در اختیار دارد، در این نامه نوشت: با این اقدام همبستگی خود را با میلیونها ورزشکار و هوادار کشتی که اقدام کمیته بین المللی المپیک را محکوم می کنند، ابراز می دارم.

درادامه این نامه آمده است ورزش ما بخش ضروری جنبش المپیک بوده و یکی از بنیان های المپیک باستان و مدرن است.

کشتی گیران بلغاری 16عنوان المپیک دارند وکشتی موفق ترین رشته ورزشی این کشور منطقه بالکان است.

یوردانف که تنها کشتی گیر صاحب 10 مدال در رقابتهای قهرمانی جهان است در سال 1996 بعد از کسب طلای کشتی آزاد المپیک آتلانتا، با این رشته خداحافظی کرد.

برخی از بزرگترین شخصیت های کشتی بلغارستان حمایت خود را از یوردانف اعلام کرده و گفتند معتقدیم کمیته بین المللی المپیک طرح حذف کشتی را کنار می گذارد.

آرمن نازاریان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بلغارستان که دو بار قهرمان المپیک شده ،گفت: در اعتراض به این تصمیم کمیته بین‌المللی المپیک اعتصاب غذا خواهد کرد.

یوردانف گفت: روگ کاری را به انجام رسانده که بسیاری از سیاستمداران نتوانسته اند.

وی افزود: او روسیه، آمریکا و ایران را برای یک هدف که حفظ ورزش کشتی است متحد کرد.

وزیر ورزش بلغارستان گفت: به حمایت و تامین بودجه فدراسیون کشتی این کشور صرف نظر از تصمیم نهایی کمیته بین‌المللی المپیک ادامه می‌دهد.

پنج شنبه 3 اسفند 1391  5:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها