0

آموزش افزودن افکت Vintage به تصاویر

 
salamat595
salamat595
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 19536
محل سکونت : مازندران

آموزش افزودن افکت Vintage به تصاویر

 آموزش افزودن افکت Vintage به تصاویر 

آموزش افزودن افکت Vintage به تصاویر که و قدیمی کردن آن ها با فتوشاپ را برای شما دوستان عزیز آماده کرده ام . برای مشاهده آموزش و یا دانلود آن به صورت PDF و همچنین دانلود سورس (PSD) آن به ادامه مطلب بروید .

1. قبل از شروع آموزش ما به یک تصویر نیاز داریم . من از این تصویر که یکی از خیابان های امریکا رو نشون میده استفاده کردم .


2. تصویرتان را در فتوشاپ باز کنید ، سپس روی لایه Background راست کلیک کرده و “Duplicate Layer” رو بزنید و لایه جدید را “Original Copy” بنامید .


وقتی لایه جدید را انتخاب کردید به “Image > Adjustments > Desaturate” بروید و مقداری بافت به آن از طریق “Filter > Texture > Grain” اضافه کنید و تنظیمات زیر را اعمال کنید :


حالا کمی فیلتر noise از “Filter > Noise > Add Noise” به آن اضافه کنید و این تنظیمات را اعمال کنید :


تصویر شما باید چیزی شبیه به این باشد :


3. اکثر تصاویر قدیمی معمولا رنگ قهوه ای سوخته دارند . پس برای این کار ما یک رنگ ساده به آن اضافه می کنیم . مطمئن شوید که لایه duplicate شده را انتخاب کردید سپس روی آیکون “New Adjustments Layer” کلیک کنید .


هنگامی که روی آیکون “New Adjustments Layer” کلیک کردید “Hue/Saturation” را از فهرست انتخاب کنید .


وقتی آن را انتخاب کردید این تنظیمات را درون پنل “Hue/Saturation” اعمال کنید .


یک لایه جدید بالای لایه hue/saturation بسازید و نام آن را “Brown Border” بگذارید . “Paint Bucket Tool” (با G) را انتخاب کنید و لایه خود را با رنگ #9c4210 پر کنید . حالا “Eraser tool” (با E) را انتخاب کنید . یک قلم نرم با سایز 300 انتخاب کنید و قسمت های مرکزی لایه رنگ شده را پاک کنید . این افکت را کمی محو تر کنید . برای این کار opacity لایه را بین 30 تا 40 درصد قرار دهید .


4. برای اینکه تصویر ما بشتر پژمرده و خشک شده به نظر بیاید یک لایه بالای “Brown Border” بسازید و لایه جدید را با رنگ #ffffff پـر کنید . پـس از ایـن که لایـه را با رنـگ سـفید پر کردید ، آن را نامگذاری کـنید و opacity آن را حدود 20% قرار دهید .


ما مـی خواهیم تصـویرمان کـمی تـیره و ابـری تر بـاشـد . یـک لایـه جــدید زیر لایـه ســفید خـود بـسـازید و آن را “Clouds Layer” بنامید . foreground color خود را به #995f38 و background color خود را به #ffffff تغییر دهید . سپس به “Filter > Render > Clouds” بروید .


حالا به “Filter > Blur > Motion Blur” بروید و این تنظیمات را اعمال کنید .


Blend Mode لایه خود را به “Hard Light” تغییر دهید و opacity آن را حدود 38-40% بگذارید . شما باید چیزی شبیه به این داشته باشید :


5. چند براش grunge دانلود کنید و با رنگ سفید به چند جای تصویر خود اضافه کنید .


6. در این مرحله من می خواهم به شما آموزش بدم که چگونه می توانید یک تکسچر کاغذ بسازید ! البته شما می توانید تصویر یک کاغذ را اسکن کنید یا از تصاویر Stock استفاده کنید .
یک لایه جدید بسازید و آن را بالاتر از همه لایه ها قرار دهید و آن را “Paper” بنامید . رنگ background و foreground را به سیاه و سفید بر گردانید (D) . سپس “Gradient Tool” را انتخاب کنید و این تنظیمات را اعمال کنید .


پس از اعمال تنظیمات ، گرادینت را به صورت تصادفی در صفحه Drag کنید و بکشید . شما هر بار که این کار را انجام دهید تصویر متفاوتی بوجود می آید ، پس از این که تصویر شما مانند این تصویر نشد نگران نباشید !


حالا به “Filter > Stylize > Emboss” بروید .
blend mode لایه کاغذ خود را روی “Hard Light” بگذارید . شما باید چیزی شبیه این داشته باشید :


7. با زدن “Ctrl + A” هر چیزی که در نقاشي‌ شماست را انتخاب کنید و به “Edit > Copy Merged” بروید حالا به “Edit > Paste” روید و یا Ctrl + V را بزنید . لایه paste شده را “Complete” بنامید . همه لایه های خود را از این لایه مخفی نگه دارید .سپس “Eraser Tool” را انتخاب کنید و با یک قلم نرم و پرخش (Noise) دور تصویر را پاک کنید .


حالا “Burn Tool” (با O) را انتخاب کنید و دور تصویر را burn کنید !


و در نهایت همه لایه ها را از حالت مخفی در بیاورید !
 

 

امضا بلد نیستیم انگشت میزنیم

http://s5.picofile.com/file/8139849018/%D8%A7%D8%AB%D8%B1_%D8%A7%D9%86%DA%AF%D8%B4%D8%AA.jpg

پنج شنبه 3 اسفند 1391  1:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها