0

برق​طلا، چشم دزدها را خیره كرد

 
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

برق​طلا، چشم دزدها را خیره كرد

سارقان برای این‌كه نقشه دزدی‌شان لو نرود و همه چیز عادی جلوه كند، طراح اصلی سرقت را هم همراه مالباخته ربوده و دست‌هایش را بسته و طلاهایش را سرقت كرده بودند.

به گزارش جام‌جم، اوایل بهمن امسال دو زن با حضور در پایگاه نهم اداره آگاهی تهران در شهرری، علیه سه مرد به اتهام آدم ربایی و سرقت اموالشان شكایت كردند.

در تحقیق از شاكیان معلوم شد، آنها در نزدیكی ایستگاه متروی علی آباد تهران سوار یك خودروی پراید شده‌اند كه در میانه راه دو مرد نیز به‌عنوان مسافرسوار خودرو شده‌اند و در میانه‌راه راننده به سمت سه راهی امین‌آباد تغییر مسیر داده و دو مرد مسافر با تهدید چاقو و زدن دستبند به دستشان، پول و طلاهایشان را به ارزش ده میلیون تومان سرقت می‌كنند و با انداختن دو شاكی از خودروی در حال حركت به بیرون، متواری می‌شوند.

با اطلاعات به‌دست آمده و چهره‌نگاری رایانه‌ای از متهمان فراری، جستجوی گسترده پلیس برای دستگیری آنها آغاز شد.

زن شاكی، پلیس را به سارقان رساند

در ادامه تحقیقات، ماموران اطلاع یافتند، دزدها برای پس دادن اموال، فقط با یكی از شاكیان تماس گرفته و در قبال آن پول خواسته‌اند. این در حالی بود كه یكی از زنان شاكی با حضور در مركز پلیس می‌خواست از شكایت خود صرف نظر كند كه همین موضوع، شك ماموران را برانگیخت.

به این ترتیب، ماموران رفت و آمد‌های این زن را به طور نامحسوس زیر نظر گرفتند و متوجه شدند این زن سارقان را می‌شناسد.

با به دست آمدن این سرنخ و با هماهنگی قضایی، این زن دستگیر شد و اعتراف كرد با همدستی برادر شوهرش و دو نفر از دوستان وی، نقشه این دزدی را عملی كرده است.

متهم درباره نحوه این سرقت گفت: باردار بودم و شوهرم وضع مالی خوبی نداشت تا این كه در جریان ملاقات با دوست خواهرم متوجه شدم او طلای بسیاری همراه خود دارد و وسوسه شدم طلاهایش را بدزدم بنابراین با او طرح دوستی ریختم و در ادامه موضوع سرقت را با برادر شوهرم در میان گذاشتم كه او قول همكاری داد.

اعتراف متهم

طراح نقشه سرقت اضافه كرد: روز حادثه به خانه خواهرم رفتم و در تماس با دوستم ـ شاكی پرونده ـ از او خواستم برای رفتن به مطب پزشكم با من همراه شود.طبق توافق با برادر شوهرم به‌عنوان مسافرسوار خودرویش شدیم و در ادامه مسیر دو همدستش نیز سوار خودرو‌ شدند و سپس با زور و تهدید چاقو ما راربوده و به خارج از شهر منتقل كردند.

وی یادآور شد: آنها ما را ربوده و طلاهایمان را سرقت كردند و ما را از خودرو به بیرون انداختند و طوری وانمود كردند كه مرا نمی‌شناسند. چند ساعت بعد همدستانم به خانه‌مان آمدند و طلاهایم را همراه بخشی از طلاهای مسروقه دوستم به من دادند و بقیه را هم خودشان برداشتند.

سرهنگ رستمی رییس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران در شهرری در این باره گفت: در پی اعتراف زن سارق، همدستان وی نیز تحت تعقیب قرار گرفتند و دو روز پیش در پی عملیات‌ جداگانه‌ دستگیر شدند.

وی افزود: در پی اعتراف متهمان برای آنها قرار قانونی صادر شد.

تحقیقات تكمیلی از آنها ادامه دارد.

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

پنج شنبه 3 اسفند 1391  11:49 AM
تشکرات از این پست
farshon
farshon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 43956
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:برق​طلا، چشم دزدها را خیره كرد

بااین افزایش قیمت گرم طلااینگونه موارددورازانتظارنیست.

مدیرتالارلطیفه وطنزوحومه

پنج شنبه 3 اسفند 1391  12:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها