0

راه خود را با قوت ادامه می دهیم

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

راه خود را با قوت ادامه می دهیم

رییس سازمان انرژی اتمی در آستانه مذاكرات هشتم اسفند ماه جاری ایران و گروه 1+5 در قزاقستان با تاكید بر اینكه گفت و گوها باید پیرامون «همكاری ها» باشد، گفت: همچون گذشته راه خود را با قوت برای تثبیت علم و فناوری در كشور ادامه می دهیم و طرفین نیز باید حول این موضوع با ما مذاكره كنند.

فریدون عباسی امروز(چهارشنبه) پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: همواره به نتایج مذاكرات خوش بین بوده ام و این كه مذاكرات ادامه یافته، نتیجه این است كه طرفین از یكدیگر درك متقابل پیدا كرده اند.

وی اضافه كرد:‌ با صحبت هایی كه داریم و اخباری كه از فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران منتشر كرده ایم و نظارت هایی كه آژانس دارد، همه حاكی از آن است كه ما طبق قوانین و مقررات عمل كرده ایم.

رییس سازمان انرژی اتمی تصریح كرد: اگر آنها این واقعیت ها را سرلوحه كار و گفت و گو قرار دهند ما هیچ مشكلی نخواهیم داشت.

وی مذاكره و گفت و گو را اقدامی موثر و خوب توصیف كرد و گفت: ما با دانش و فناوری خودمان با دنیا سخن می گوییم و نیازی به پرخاشگری نیست.

عباسی اضافه كرد: بهتر است در مذاكرات در مورد سهم كشورها در انرژی آینده و تامین زندگی و رفاه برای جامعه بشری گفت و گو كنیم.

وی در پاسخ به این سوال كه مذاكرات پیش روی ایران و 1+5 در آلماتی قزاقستان چه مواردی را شامل می شود، گفت: مذاكرات باید پیرامون همكاری باشد و باید در مورد آینده انرژی دنیا صحبت كنیم و این كه كشورهای مختلف چه سهمی در رفاه جامعه بشری دارند و ما هم نقش خود را تامین رفاه جامعه بشری ایفا كنیم.

 

پنج شنبه 3 اسفند 1391  3:51 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها