0

۱۰ غذایی که نباید بعد از ورزش کردن بخورید

 
hamedghadiri38
hamedghadiri38
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 151

۱۰ غذایی که نباید بعد از ورزش کردن بخورید

 

آیا امروز صبح ورزش کردید؟ حتما متوجه شدید که اضافه وزن شما رو به بهبود است؟ خوبه، اما سخت ورزش کردن حتما اشتهای شما را چند برابر کرده !

خوب، چی خوردی؟ حتما جشنی واسه خودت گرفتی، مگه نه؟ احتمالا غذاهای نامناسبی را برای خوردن در نظر گرفتی، لیست پایین رو بخون تا بفهمی که چه غذاهایی رو نباید بعد از ورزش کردن بخوری:

۱-  سبزیجات نپخته

اگرچه سبزیجات نپخته برای سلامتی بدن بسیار مفید است و پر از مواد مغذیست، اما به هیچ وجه آنها را بعد از ورزش کردن استفاده نکنید. شوکه شدید؟ این هم دلیلش: این مواد به اندازه کافی مقوی نیستند که بتوانند انرژی از دست رفته بدن را بازگردانند و به ریکاوری و سوخت و ساز بدن کمک کنند.

10-ghazayi-ke-nabayad-bad-az-varzesh-kardan-bokhorid

۲- فست فودها

سیب زمینی سرخ کرده، هات داگ و همبرگر مطمئنا اولین چیزهایی هستند که بعد از یک ورزش سنگین به ذهن شما خطور می کنند. درسته، بعد از اون همه تمرین سخت و تحلیل رفتن ماهیچه ها باید این همه گرسنه باشید. اما غذاهای پر چرب و با کالری سنگین فقط میزان گوارش غذا را کاهش می دهند و چربی های اضافی را در بدن ذخیره می کنند.

10-ghazayi-ke-nabayad-bad-az-varzesh-kardan-bokhorid1

۳- غذاهای شور

چیپس، چوب شور، بیسکوییت نمکی و دیگر مواد شور اگر بلافاصله بعد از ورزش کردن مصرف شوند بسیار برای بدن خطرناکند. اینها تعادل آب- نمک بدن را تغییر می دهند و سطح پتاسیم مورد نیاز بدن را نیز کاهش می دهند.

10-ghazayi-ke-nabayad-bad-az-varzesh-kardan-bokhorid3

۴- نوشیدنی های شیرین

مصرف آب میوه هایی که بسته بندی، قوطی گذاری و یا هوادهی شده اند به هیچ وجه بعد از ورزش کردن توصیه نمی شود. در واقع، تمامی آنچه که صرف ورزش کردن کردید با مصرف این نوع نوشیدنی ها به هدر می رود. اگر تشنه هستید فقط سعی کنید آب مصرف کنید. آب، آب و آب.

۵- شیرینی ها و دسر

همونجوری که نوشیدنی های شیرین مضر بودند، شیرینی جات و دسرها نیز بعد از ورزش کردن مضرند. بعد از ورزش های سنگین، بدن انرژی موجود در چربی را ذخیره می کند. اگر شما این را با شیرینی همراه کنید، فایده اش را از دست خواهد داد.

10-ghazayi-ke-nabayad-bad-az-varzesh-kardan-bokhorid4

۶- پیتزا

مثل بقیه فست فودهایی که در بالا اشاره کردیم، پیتزا هم باید بعد از ورزش کردن مصرف نشود. وجود مواد روغنی و  پر چرب حتی به اندازه کم هم اثراتی خواهد داشت که تصورش را هم نخواهید کرد.

10-ghazayi-ke-nabayad-bad-az-varzesh-kardan-bokhorid5

۷- شکلات ها

با وجود انرژی فراوانی که دارند نباید بعد از ورزش کردن خورده شوند. مصرف شکلات بعد از ورزش کردن می تواند در دراز مدت اثرات نامطلوبی بر دستگاه گوارش داشته باشد.

10-ghazayi-ke-nabayad-bad-az-varzesh-kardan-bokhorid6

 

۸- مصرف قند و شکر

این مواد انرژی بسیاری دارند ولی یادتان باشد هنگامی که خیس عرق از سالن بر می گردید به هیچ وجه بلافاصله مواد قندی یا شکر مصرف نکنید.

۹- پنیر

تمام آنچه که ورزش کردن به شما کمک می کنه، تخلیه و ریختن چربی های اشباع شده از بدن است که پنیر یکی از منابع این نوع چربی به حساب می آید، پس بلافاصله بعد از ورزش کردن از پنیر استفاده نکنید.

۱۰- نان

نان به این دلیل بعد از ورزش کردن خوب نیست چون به سرعت نشاسته را تبدیل به قند می کند. از نان سفید به شدت باید پرهیز کرد.

اگر به دنبال نتایج مثبت و دلخواهتان از ورزش کردن هستید، مراقب آن چیزهایی که بلافاصله بعد از آن می خورید باشید. مصرف زیاد آب و مقداری میوه می تواند اثرات خوب ورزش کردن را بر بدن حفظ کند. سالم بخورید و سالم زندگی کنید!

چهارشنبه 2 اسفند 1391  11:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها