0

خبر مسرت‌بخش برای بیماران قلبی

 
siasport23
siasport23
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 16696
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

خبر مسرت‌بخش برای بیماران قلبی

جام جم آنلاین به نقل از یورونیوز در ادامه نوشت: تصور کنید که برای ترمیم قلبی که آسیب دیده تنها بتوان با تزریق سلول‌های یک قلب سالم به قلب آسیب‌دیده، امکان بهبود آن را فراهم کرد. این سلول‌های سالم جایگزین سلول‌های مرده قلب آسیب دیده می‌شوند و به مرور، منطقه مورد حمله قرار گرفته را ترمیم می‌کنند.


دکتر سوان جایاسینگ در آزمایشگاه دانشگاه لندن تحقیقات خود در این زمینه را پیش می‌برد. این دانشمند در مورد نحوۀ عمل این شیوۀ درمانی می‌گوید: “سلول‌های سالم به صورت مایع به کمک یک سرنگ به مرکز آسیب دیده وارد می‌شوند. … این سلول‌های تزریقی به صورت یک حجم اسپری‌شده به روی محل آسیب دیده پخش می‌شود و منطقه را در اختیار می‌گیرد.”


همزمان با این عمل، یک شوک ده هزار ولتی برق نیز به منظور تحریک محل تزریق سلول‌های سالم وارد می‌شود.


واسیلی جئورجیادی، یکی از اعضای این پروژۀ تحقیقاتی است. وی در مورد آزمایش های انجام گرفته می‌گوید: «آنچه که ما اینجا داریم سلول‌های آسیب دیده قلبی است که بعد از تزریق سلول‌های سالم و بعد از گذشت چند روز، فعالیت فیزیولوژیک آن بخوبی قابل مشاهده است. در این آزمایش، ما در مرحله استفاده از شوک‌های الکترونیکی به منظور تحریک سلول‌های آسیب دیده هستیم و پس از آن نتیجه را خواهیم دید.»


در حال حاضر عمل جراحی برای درمان بیماران قلبی یکی از راه‌های لازم الاجراست اما محققان این طرح می‌گویند با روش‌های جدید بزودی عمل جراحی دیگر لازم نخواهد بود.

چهارشنبه 2 اسفند 1391  2:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها