0

سریال «آن‌شرلی» در شبکه تماشا

 
babak110
babak110
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : مهر 1391 
تعداد پست ها : 4259
محل سکونت : ایران عزیز

سریال «آن‌شرلی» در شبکه تماشا

سریال «آن‌شرلی» در شبکه تماشا

Anne-of-Green-Gables-anne-of-green-gables-17_640_480


افکار-سریال «رویای سبز» محصول ۱۹۸۵ کانادا از روز دوشنبه ساعت ۱۸ از شبکه تماشا پخش می‌شود. این در حالی است که پیش از این پخش سریال «از سرزمین شمالی» در این ساعت وعده داده شده بود.این سریال به کارگردانی کوین سالیوان برنده ۴ جایزه از کانون منتقدین سریال های بین الملل است. مگان ‌فالو در نقش آنی، ریچارد فرنس ورس در نقش ماتیو،‌ کالن دی وورست در نقش ماریلا،‌ جاناتان کرامبی در نقش گیلبرت و ‌اسکایلر گرانت در نقش داینا از جمله بازیگران اصلی این سریال هستد.

ماجراهای این سریال با پذیرش سرپرستی آن شرلی از سوی خانواده کاتبرت آغاز می شود و در ادامه نیز شاهد رفتن آنه به مدرسه دوستی با دایانا و رقابتش با گیلبرت بلایت هستیم. سرانجام آنشرلی به کالج می رود و در آخر مجددا به گرین گیبلز بر می گردد تا در مدرسه تدریس کند.

سریال «رویای سبز» برگرفته شده از رمان موفق «آنه در گرین گیبلز» ( Anne Of Green Gables ) نوشته مونتمگری است .مونتمگری در مجموع ۸ کتاب درباره ان شرلی نوشت که هر یک را در سنین مختلف روایت می‌کند. آخرین کتاب درسال ۱۹۲۰نوشته شد که آن شرلی را در سنین ۴۹ تا ۵۳ سالگی روایت می‌کند.
آن شرلی به شخصیت مشهوری در ادبیات مردم کانادا بدل شد و همین باعث شد که محل زندگی او به جاذبه توریستی بدل شود. مزرعه گرین گیبلز در کاوندیش در جزیره پرنس ادوارد در کانادا قرار دارد.

 

سه شنبه 1 اسفند 1391  12:53 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها