0

افسانه سه خواهر مبارز ایرانی!

 
yasbagheri
yasbagheri
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1390 
تعداد پست ها : 6297
محل سکونت : تهران

افسانه سه خواهر مبارز ایرانی!

افسانه سه خواهر مبارز ایرانی!


 
ایسنا: تیم فولاد ماهان سپاهان اصفهان در پنجمین دوره لیگ برتر ووشوی بانوان قهرمان شد، اما نکته جالب این قهرمانی این است که خواهران منصوریان یعنی سرمربی، کاپیتان و بازیکن این تیم پایه اصلی این قهرمانی بودند.


الهه منصوریان اولین عضو خانواده منصوریان بود که نام خود را در ووشوی ایران مطرح کرد و به عنوان قهرمانی آسیا و جهان رسید. او امسال به عنوان سرمربی تیم فولاد ماهان سپاهان کار کرد.

شهربانو منصوریان دومین خواهر بود که وارد ووشو شد و توانست قهرمانی جهان خواهرش را تکرار کند. او در تیم امسال اولین حضور کنار خواهر را تجربه کرد و کاپیتان تیم فولاد بود و البته به نوع غیر رسمی دستیار خواهرش.

سهیلا منصوریان سومین فرد افسانه خواهران منصوریان در ووشوی ایران و تیم فولاد ماهان است که البته هنوز مانند دیگر خواهرانش موفق به مدال آوری در سطح جهانی نشده اما این خواهر هم در تیم موفق فولاد نقش زیادی داشت و به عنوان بازیکن کمک خواهرانش بود و توانست با شکست دادن همه حریفان به ثبت افسانه سه خواهر مبارز در ووشوی ایران کمک کند!

الهه منصوریان، سرمربی تیم فولاد ماهان در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در لیگ امسال در وزن 48- و 52 کیلوگرم برای تیمم مبارزه کردم و علی‌رغم این که نام سرمربی را یدک می‌کشیدم از 9 بازی ممکن، هشت مبارزه را خودم انجام دادم و همه را پیروز شدم. حضور هم زمان به عنوان سرمربی و بازیکن خیلی سخت است، اما برای این کار مجبور بودم و خوشبختانه موفق هم بودم.

وی افزود: مبارزه کردن در لیگ بسیار سخت است، حال تصور کنید هم باید بازیکن باشی و هم سرمربی. از این سخت‌تر اینکه برای مبارزه کردن در وزنی که احساس می کنی تیم تو بیشتر به کمک نیاز دارد مجبور باشی خودت شش تا هفت کیلو وزن کم کنی. من برای مبارزه کردن در لیگ امسال این کارها را کردم و البته از عملکردم راضی هستم، چون هم خودم خوب بودم و هم تیمم قهرمان شد.

قهرمان ووشوی جهان با تاکید بر این که به خوبی توانسته از عهده وظایفی که در امسال داشت بر آید گفت: امسال شرایط خوبی داشتم و توانستم دوباره توانم را به همه نشان دهم. معتقدم بهترین مبارزاتی را می توانستم در امسال از خودم ارائه کنم را در مبارزات مرحله نیمه نهایی و فینال انجام دادم.

وی در مورد حضور سه عضو خانواده منصوریان در تیم فولاد ماهان و تاثیری که در قهرمانی این تیم در لیگ برتر داشتند، یادآور شد: شهربانو سال قبل در تیم مازندران بود و تلاش زیادی کردیم او را جذب کنیم اما نشد. در آن سال من مربی فولاد بودم و ما نایب قهرمان شدیم، اما امسال شرایط عوض شد. خواهرم به کنارم آمد و کادر فنی خیلی به من کمک کرد. حضور او که تجربه زیادی داشت بهترین کمک برایم بود. از سوی دیگر سهیلا منصوریان (خواهر سوم) هم در فولاد ماهان عملکرد خوبی از خود نشان داد و همه حریفان را شکست داد. او در رده سنی بزرگسالان است و سال قبل در ابتدای راهش در ووشو مقام سوم مسابقات کشوری را به دست آورد. حضور موفق او نشان داد که یک منصوریان نامدار دیگر در راه است.

الهه منصوریان در مورد شرایط لیگ امسال ادامه داد: در پنجمین دور لیگ تیم‌های خوبی حضور داشتند و مسابقات بسیار سنگینی را شاهد بودیم. ما در گروهی قرار داشتیم که تنها، بازیکنان با تجربه و با غیرت فولاد ماهان می‌توانستند از آن گروه بالا بیایند.

در سال‌های قبل معمولا تنها دو تیم در لیگ برای قهرمانی می‌جنگیدند، اما امسال چهار تیم خوب حضور داشت که همه مدعی بودند. فولاد ماهان با تکیه بر تجربه بازیکنان خوبی که در اختیار داشت، توانست قهرمان شود.

وی یادآور شد: بازیکنان جدید در تیم ملی ، امسال آنقدر خوب ظاهر نشدند، اما بازیکنان قدیمی خیلی عالی بودند. بازیکنان ما با غیرت بودند و نمونه بارز آن مبارزات مرحله نیمه نهایی و فینال بود که چند بازیکن ما علی‌رغم آسیب دیدگی‌ که داشتند با تمام وجود مبارزه کردند و پیروز شدند.

قهرمان ووشوی آسیا در مورد ارزیابی از عملکرد تک تک بازیکنان تیمش در رقابت‌های لیگ امسال گفت: در ابتدا از خواهرم و کاپیتان تیم یعنی شهربانو منصوریان شروع می‌کنم که بازیکن شیطان تیم بود. او به عنوان یک وزنه و کاپیتان هم می توانست شوخی کند و تیم را بخنداند و هم می توانست در جدی‌ترین حالت به بازیکنان تمرکز بدهد. او به خوبی تیم را جمع و جور کرد و کمک بزرگی برای من به عنوان سرمربی بود.

منصوریان ادامه داد: مریم هاشمی، قهرمان ووشوی جهان دیگر بازیکن خوب تیم ما بود. او فردی بود که در تمرینات به بقیه روحیه می‌داد و دومین چهره شاداب تیم بود. از او انتظاری جز پیروزی نداشتیم و توانست خوب عمل کند. صدیقه دریایی دیگر مدال آور جهانی و آسیایی ووشوی ایران در تیم ما بود که یک بازیکن شش دانگ و کاملا مطمئن بود. او بهترین بازیکن ما در دیدار فینال بود و وقتی او را در ترکیب داشتیم می‌توانستیم روی بردش حساب کنیم.

سرمربی تیم ووشوی فولاد ماهان گفت: ندا قنبرزاده شاید از لحاظ اخلاقی بهترین بازیکن لیگ باشد و اگر بخواهیم بازیکن اخلاق انتخاب کنیم، باید او را انتخاب کنیم. او به مربی و کادر فنی احترام زیادی می‌گذارد . زینال زاده هم بازیکن با تجربه ای بود و تلاش زیادی کرد.

وی در مورد داوری‌های این دوره لیگ افزود: در ووشو داوران بین‌المللی زیادی داریم و همین مساله باعث می‌شود تا هیچ تنشی در مسابقات ایجاد نشود. از این‌ها که بگذریم حضور خانم کوهرنگی ، نایب رییس بانوان فدراسیون در مسابقات سبب می‌شد تا لیگ از هر نظر در بهترین شکل برگزار شود و هیچ مشکلی وجود نداشت.

منصوریان از حمایت‌های ساکت، مدیرعامل باشگاه فولاد ماهان از تیم ووشو تشکر ویژه کرد و یادآور شد: در کنار این حمایت‌ها و همچنین تلاش‌های خانم پیرزمان، مسئول امور ورزش بانوان باشگاه بود که ما توانستیم چنین موفقیتی کسب کنیم. قهرمانی در لیگ باعث شد تا این باشگاه علاقه بیشتری به تیمداری در ووشو پیدا کند و به همین دلیل قصد دارد در جهت حمایت بیشتر از ووشو، در شهرستان ما (سمیرم) آکادمی ووشوی فولاد ماهان را راه‌ا‌ندازی کند که کاری بسیار بزرگ است.

دوشنبه 30 بهمن 1391  2:19 PM
تشکرات از این پست
yasbagheri
yasbagheri
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1390 
تعداد پست ها : 6297
محل سکونت : تهران

پاسخ به:افسانه سه خواهر مبارز ایرانی!

واقعا باید تبریک گفت به این همت بلندشان

 

خدایا صدای پیامبرت یونس را در دل ماهی شنیدی اجابت کردی
صدای من را هم بشنو و اجابت کن
او هم بنده تو بود
و من هم بنده توامEmbarrased
 
دوشنبه 30 بهمن 1391  2:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها