0

ساوه قطب تولید روغن زیتون کشور می‌شود

 
fereshte_khoda
fereshte_khoda
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 1674

ساوه قطب تولید روغن زیتون کشور می‌شود

علیرضا ارباب افزود: در راستای ترغیب باغداران برای توسعه محصول انار در این شهرستان، مدیریت جهادکشاورزی در نظر دارد تعداد نهالستان‌های انار در این شهرستان را از دو نهالستان به چهار نهالستان افزایش دهد.

وی بیان کرد: هم اکنون در دو نهالستان انار ساوه، سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار نهال انار در انواع ریشه گلدانی و لخت، تولید و ضمن مصرف آن در داخل شهرستان به سایر استان‌ها به ویژه استان‌های گلستان و مازندران که از انار ساوه استقبال خوبی کرده‌اند صادر می‌شود.

وی قیمت متوسط هر نهال انار تولیدی نهالستان‌های شهرستان ساوه را بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

کارشناس مسوول باغبانی و گلخانه‌های جهادکشاورزی ساوه در بخش دیگری از این گفت وگو با اشاره به عملکرد نهالستان‌های زیتون این شهرستان گفت: از شش نهالستان زیتون در ساوه سالانه ۵۰۰ هزار نهال به استان‌های یزد، اصفهان، کرمان، قم، کرمانشاه و ... صادر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نهالستان‌های زیتون این شهرستان توان تولید یک میلیون نهال در سال را دارند، افزود: با توجه به نبود مرکز روغن‌گیری زیتون و نبود مرکز خرید این محصول، اشتیاق باغداران برای توسعه باغات زیتون در این منطقه کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: تمهیدات لازم برای ایجاد مرکز خرید زیتون و نیز روغن‌گیری آن فراهم شده و جهادکشاورزی برنامه‌هایی را در خصوص توسعه باغات زیتون شهرستان در نظر دارد و با آغاز به کار کارگاه روغن‌کشی زیتون، شهرستان ساوه به قطب تولید روغن زیتون تبدیل خواهد کرد.

ارباب خاطرنشان کرد: متوسط قیمت نهال زیتون در این شهرستان هزار تومان بوده که در ارقام زرد و روغنی تولید می‌شود.

دوشنبه 30 بهمن 1391  12:28 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها