0

مجلس از رهبر معظم انقلاب عذرخواهی می‌كند

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

مجلس از رهبر معظم انقلاب عذرخواهی می‌كند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تذكرات مشفقانه رهبری به قوای سه‌گانه گفت: نقد رهبری را عامل اصلاح كار خویش می‌دانیم و آنچه از اشكالات به قوه مقننه مربوط می‌شود می‌پذیریم و عذرخواهی می‌كنیم.

علی لاریجانی در سخنان پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز یكشنبه مجلس تأكید كرد: سخنان ارزشمند روز گذشته مقام معظم رهبری در ابعاد مختلف روشنگر و فصل‌الخطاب بود.

وی با اشاره به اقدامات مزورانه آمریكا در قبال جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت:‌ دقت نظر در پیدایش این تاكتیك‌های مسموم حائز اهمیت است. رهبر معظم انقلاب این موضوع را به خوبی تحلیل نموده‌اند، آمریكا كه در این چند سال با عناد زایدالوصف دست به تحریم جمهوری اسلامی ایران زده بر این گمان است كه با طرح مذاكره می‌تواند در شرایط ضعف خواسته‌های خود را تحمیل كند.

لاریجانی ادامه داد: تحلیل همه‌جانبه و دقیق مقام معظم رهبری مبنای اقدامات مزورانه آمریكا در طرح مذاكره با ایران را روشن كرد. نظام جمهوری اسلامی به خوبی نشان دادند كه همه تحركات آنان را با دقت زیر نظر دارد و همه توان خود را در دفاع از حقوق ملت به كار می‌گیرد.

وی یادآور شد: در این ماجرا آمریكا فهمید كه ولایت كشتیبانی است كه تمام دسایس آنها را زیر نظر دارد و باید دست از ناشیگری گذشته بردارد و بداند در مقابل دسایس آنان با ملت یكپارچه و مجاهد و مرید رهبری مواجه است و شگردها و عملیات روانی آنها نه تنها اراده ملت را سست نمی‌كند بلكه آنها را مصمم‌تر می‌كند تا با مكر آنها هوشیارانه‌تر برخورد كند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تاكید كرد:‌درست است كه در كشور ما به دلیل دموكراسی اختلاف آرا وجود دارد اما در مقابل توطئه دشمن همه یكصدا با ندای رهبری هم‌نوا می‌گردند، مجال فرصت‌طلبی به آنان داده نمی‌شود. در همین راستا تذكرات مشفقانه رهبری به قوای سه‌گانه خیرخواهانه، منصفانه و دلپذیر بود.

لاریجانی از جانب خود و همه نمایندگان مجلس اعلام كرد: نقد رهبری را عامل اصلاح كار خویش می‌دانیم و در این بخش آنچه از اشكالات به قوه مقننه مربوط می‌شود را می‌پذیریم و عذرخواهی می‌كنیم. ایشان را ولی‌امر مسلمین و نور چشم خود می‌دانیم و با جان و دل تلاش می‌نماییم تا نظر حضرتشان در حوزه تقنین محقق گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: امروز با بیعت مجدد با آن رهبری عظیم، مجدانه همت مجلس را در جهت حل مشكلات اصلی كشور كه بهبود وضع معیشتی مردم است متمركز نموده و امیدواریم با همدلی و كوشش در بررسی بودجه سال 92 زمینه‌های رونق‌بخشی به تولید داخل را فراهم نماییم.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی ضمن سپاسگزاری از راهنمایی‌های ارزنده رهبر معظم انقلاب اعلام می‌دارد راهكار برون‌رفت از وضعیت اقتصادی كشور در رونق‌بخشی به فضای كسب و كار و تولید داخل است و ساماندهی این امر است كه می‌تواند تغییر در رفتار خصمانه بین‌المللی نسبت به نظام جمهوری اسلامی را ایجاد كند.

لاریجانی گفت: مجلس شورای اسلامی برای عملیاتی نمودن این امر، همت می‌كند تا وضعیت اقتصادی كشور به صورت ریشه‌ای سامان‌ یابد.

وی همچنین از مركز پژوهش‌های مجلس خواست تا بررسی‌های كارشناسی خود را در جهت فعال نمودن برخورد با مفاسد اقتصادی به مجلس ارائه كند تا در جهت تسریع در مسیر كار قرار گیرد.

رئیس مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت از مذاكرات هسته‌ای كه در پیش است، اعلام می‌دارد ملت ایران در صیانت از حقوق ملی هسته‌ای خود با قدرت ایستادگی می‌نماید و مذاكره صرفا در چارچوب NPT و مقررات آژانس قابل قبول می‌باشد.

بعد از پایان سخنان لاریجانی نمایندگان مجلس با تكبیرهای مكرر مواضع وی را تائید كردند.(فارس)

 

یک شنبه 29 بهمن 1391  11:38 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها