0

رویانیان: در فوتبال پرسپولیس خط قرمز من است/ علیه افراد شعار ندهید

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

رویانیان: در فوتبال پرسپولیس خط قرمز من است/ علیه افراد شعار ندهید

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس با صدور پیامی به هواداران بر پرهیز از شعار دادن علیه تیم‌ها و افراد، حمایت از تیم و اجر نهادن به شعارهای ارزشی و اخلاقی تأکید کرد.

خبرگزاری فارس: رویانیان: در فوتبال پرسپولیس خط قرمز من است/ علیه افراد شعار ندهید
  •  
  •  
  •  

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، محمد رویانیان در خطاب به هواداران گفت: قبل از هر چیز وظیفه خود می‌دانم بار دیگر از هواداران میلیونی پرسپولیس که با وجود نتایج نامطلوب تیم، هرگز حمایت خود را از تیم محبوبشان و باشگاه قطع نکرده و با حضور پررنگ خود در فصل جاری و همچنین فصل گذشته پرسپولیس را به پرتماشاگرترین تیم لیگ برتر و حتی لیگ قهرمانان آسیا مبدل کرده‌اند، تقدیر و تشکر کرده و باید تأکید کنم که این هواداران بدون شک لیاقت بهترین‌ها را دارند و انشاالله با قهرمانی سرخپوشان در جام حذفی و کسب سهمیه آسیایی در لیگ هم حجم گسترده فعالیت‌های باشگاه در زمینه‌های مختلف ورزشی، علمی، فرهنگی، حقوقی و اجرایی به ثمر بنشیند و هم اینکه شاهد رضایت‌مندی تمام و کمال هواداران بوده و نظاره‌گر خوشحالی و شادی آنها در پایان فصل باشیم.

وی افزود: با این وجود لازم و ضروری می‌دانم که نکات مهمی را با هواداران در میان گذاشته و به عنوان مدیر عامل باشگاه از هواداران عزیز خواهش کنم که تحت هر شرایطی از شعار دادن علیه تیم‌ها، مدیران و مربیان دیگر، داوران و به طور کلی دیگر افراد خودداری کرده و فقط به تشویق و حمایت تیم محبوب خود تا دقیقه 90 بپردازند.

رویانیان تصریح کرد: بدون تعارف و پرده‌پوشی باید بگویم که در چند هفته اخیر در تمرینات و بازی‌های پرسپولیس و استقلال شاهد سر داده شدن شعارهایی علیه کادر فنی و عناصر دو باشگاه بوده‌ایم که در همین راستا از هواداران می‌خواهم که چنین اتفاقاتی دیگر تکرار نشود. انتظار داریم هواداران فهیم پرسپولیس کاری به برخی شعارها در بازی تیم رقیب یا برخی اظهارنظرها و مسائل نداشته باشند و اگر احساس می‌کنند بنده به عنوان مدیر عامل باشگاه قدمی برای سربلندی پرسپولیس برداشته‌ام به احترام مدیریت باشگاه و تحت هر شرایطی از شعار دادن علیه افراد خودداری نمایند.

مدیر عامل پرسپولیس گفت: بدون تعارف باید بگویم مربیان بزرگ و نامداری مثل؛ محمد مایلی‌کهن، منصور ابراهیم‌زاده، علی دایی، یحیی گل‌محمدی، امیر قلعه‌نویی، محمود یاوری، حسین فرکی، مجید جلالی، حمید درخشان و... در فوتبال ایران یک سرمایه ملی محسوب می‌شوند و نباید تحت تاثیر یک سری اتفاقات و جریانات، شاهد تخریب آنها در سکوها باشیم. به طور کلی معتقدم هواداران نباید در این مورد هزینه شوند و اگر مسئله ای وجود دارد، این وظیفه باشگاه است که اقدام کند.

وی افزود: بنده اطمینان دارم از جریاناتی که اخیرا روی سکوها به راه افتاده، پرسپولیس و استقلال و در نهایت هم فوتبال ملی خواهد شد. به راستی آیا از این شعارها و متقابل به مثل‌ها نفعی هم به پرسپولیس و استقلال می‌رسد یا اینکه مدیران، مربیان، و ستاره‌های دو تیم به همین راحتی تخریب می‌شوند. چرا باید تماشاگران تیم رقیب علیه ستاره‌های پرسپولیس و هواداران ما علیه ستاره‌های تیم استقلال شعار دهند؟ این جریانات در نهایت علاوه بر تخطئه سرمایه‌های ملی فوتبال کشورمان، فوتبال ما را به بیراهه خواهد برد و بنده به سهم خود از هواداران عزیز درخواست می‌کنم فقط به تشویق پرسپولیس و اعضای تیم بپردازند. همچنین از حمایت همه جانبه هواداران تقدیر و تشکر کرده و عاجزانه از آنها درخواست می‌کنم از تشویق بنده به عنوان مدیر عامل و هر مقام مسئول دیگر باشگاه جدا خودداری کنند، چرا که در مستطیل سبز باید به اعضای تیم روحیه داد و بس.

مدیر عامل سرخپوشان گفت: امیدوارم هواداران که همیشه ما را مورد لطف و عنایت خود قرار داده‌اند از شعار دادن علیه دیگران و تشویق مدیر عامل و دیگر مسئولان باشگاه خودداری کرده و با حمایت پرشور خود از تیم، طوری رفتار کنند که پرسپولیس علاوه بر اینکه پرطرفدارترین تیم در آسیا است از هر نظر صاحب بهترین هواداران نیز باشد.

رویانیان تصریح کرد: برای بنده بسیار جالب توجه بود که هواداران و مشوقین پرسپولیس در اقدامی ارزنده به هواداران تیم گهر خیرمقدم گفته، از آنها پذیرایی کرده و میهمان نوازی خود را نشان دادند. این قبیل اقدامات ارزشمند و اخلاقی باید ادامه یافته و به شکل گسترده‌تر انجام شود تا رفته رفته فراگیر شده و شاهد الگوبرداری سایر تیم‌ها از هواداران پرسپولیس در همه زمینه‌ها باشد. شعارهای ارزشی «یا حسین (ع)» و «یا زهرا (س)» هواداران پرسپولیس به ما انرژی و انگیزه می‌دهد که تلاشی مضاعف در باشگاه داشته باشیم و بدانیم که هواداران میلیونی پرسپولیس می‌توانند حامل پیام‌های فرهنگی، اخلاقی و معنوی زیادی باشند. قطعا چنین هوادارانی نباید تحت تاثیر برخی افراد و جریانات قرار گرفته و در وادی تخریب دیگران خود را گرفتار کنند.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در ادامه افزود: لازم می‌دانم تاکید کنم که بنده به عنوان مدیر عامل باشگاه، هرگاه که توهینی در ورزش به خودم شده باشد، حتی‌الامکان سعی کردم خویشتن‌داری کرده و در مقام پاسخگویی برنیایم اما بر سر دفاع از حق و حقوق و اعتبار باشگاه پرسپولیس هرگز کوتاه نیامده و نمی‌آیم اما تاکید دارم که هواداران نباید وارد این جریانات شوند و باید وظیفه دفاع از پرسپولیس را به مدیریت باشگاه واگذار کرده و در صورتی که مدیر عامل و معاونین وی در این زمینه کوتاهی یا مصالحه کرده‌اند از آنها توضیح بخواهند.

محمد رویانیان خاطرنشان کرد: هواداران تردید نداشته باشند که بنده درباره برخی افراد و مدیران، دیدگاه‌ها و عقایدی دارم که عمدتا به دیدگاه‌های هواداران نیز نزدیک است و در این باره هرگاه که موضوعی به پرسپولیس لطمه بزند حرف هایم را می‌زنم و ناگفته‌هایی نیز درباره برخی افراد در فوتبال دارم که دیر یا زود بالاخره آنها را بیان خواهم کرد و تاوان و هزینه‌ای نیز اگر داشته باشد پرداخته و پای این حرف‌ها می‌ایستم حتی اگر از هر نظر به ضررم تمام شود اما معتقدم که هواداران نباید عکس‌العمل نشان بدهند. وظیفه هواداران حمایت از تیم است. آنها نباید وارد این وادی‌ها شده و هزینه شوند. این وظیفه مدیر عامل است که مقابل کجی‌های فوتبال بایستد.

وی افزود: در حال حاضر یک سال و اندی است که خیلی‌ها به خاطر همین موضع‌گیری‌هایم به من تاخته‌اند و قطعا اگر در دفاع از حق پرسپولیس سکوت نکنم باز هم به من حمله خواهد شد اما این مسائل برای بنده مهم نیست. حرفم را می‌زنم و از حق و حقوق پرسپولیس دفاع می‌کنم و اهمیتی ندارد که تا چه حد باید هزینه شده و تاوان پس بدهم.

مدیر عامل پرسپولیس در ادامه گفت: تاکید می‌کنم که هواداران بدانند بنده درباره برخی افراد در فوتبال حرف دارم. راجع به آسیب‌هایی که برخی افراد به فوتبال و عناصر آن وارد کرده و فقط منافع خودشان را می‌ببینند و همچنین روش‌های کاری‌شان بحث دارم اما مسئولیت بیان حقایق و مقابله با برخی مسائل با بنده است و از هواداران می‌خواهم به هیچ عنوان در چنین بحث‌هایی وارد نشده و دخالت نکنند. آنها ایمان داشته باشند که بنده هر جا حقی از پرسپولیس تضییع شود، کوتاه نمی‌آیم و به موقع همچون گذشته حرف‌هایم را خواهم زد کمااینکه نمونه‌های زیادی وجود دارد که در دفاع از حق پرسپولیس کوتاه نیامده و مسائلی را بیان کرده‌ام که بابت آنها نیز تاوان زیادی پس داده‌ام. من نمی‌توانم با هر فردی مصالحه کنم و از حق پرسپولیس بگذرم. صرفا به این خاطر که احتمال دارد عدم مصالحه به ضررم تمام شود.

وی در ادامه افزود: هواداران بدانند و ایمان داشته باشند که در سخت‌ترین شرایط هم کوتاه نیامده و آدمی نیستم که به خاطر حفظ اعتبار و اسم و رسم خودم پرسپولیس را قربانی کنم، بلکه در فوتبال، پرسپولیس خط قرمز من است و تا زمانی که در این باشگاه مسوولیت دارم از حق و حقوق پرسپولیس و هواداران میلیونی آن دفاع خواهم کرد.

رویانیان با اشاره به مضروب شدن کمک داور بازی پرسپولیس و گهر گفت: وقتی شنیدم که در پایان این بازی، کمک داور با پرتاب سنگ مضروب شده واقعا تأسف خوردم. نمی‌دانم این اقدام غیر ورزشی و غیر اخلاقی از سوی چه فردی انجام شد. چرا داوران زحمتکش که از همه طرف تحت فشار هستند و همچون مدیران، مربیان و بازیکنان ممکن است مرتکب اشتباهی شوند، اینگونه باید مورد کم لطفی قرار بگیرند. چرا باید چنین فضایی در ورزشگاه‌ها وجود داشته و شاهد چنین اتفاقات ناگواری باشیم.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس درباره اختلافات بوجود آمده بین امیر قلعه‌نویی و عادل فردوسی‌پور و واکنش هواداران پرسپولیس گفت: حرف‌های امروز بنده هرگز به خاطر حمایت هواداران از فردوسی‌پور نیست چرا که در هفته‌های قبل نیز در بازی‌های پرسپولیس و استقلال شاهد سر داده شدن شعار علیه افراد بودیم. ما به سهم خود تاکید می‌کنیم که هواداران پرسپولیس علیه هیچ فردی موضع‌گیری نکنند. درباره فردوسی‌پور نیز باید بگویم نه تنها هواداران پرسپولیس بلکه همه اهالی فوتبال کشور متفق‌القول، وی را یک مجری توانمند، سالم و عادل می‌دانند. فردوسی‌پور همانطور که قبلا گفته بودم به رغم نقدهایی که نسبتا به ایشان دارم، وجدان بیدار فوتبال ایران است و بدون شک یکی از عناصر تاثیرگذار فوتبال ما به حساب می‌آید. اختلافات بوجود آمده بین قلعه‌نویی و فردوسی‌پور نیز قابل حل است و معتقدم شاید قلعه‌نویی در سایه برخی ناراحتی‌ها و دلخوری‌ها یکسری مسائل را در مصاحبه‌هایش مطرح کرده و یقینا او نیز همچون همه معتقد است که وجود افرادی مثل فردوسی‌پور در فوتبال ما یک نعمت است.

محمد رویانیان در پایان با اشاره به برد اخیر سرخپوشان گفت: اعضای تیم پرسپولیس اگر قدر خودشان را بدانند، می‌توانند جبران مافات کرده و با کسب نتایج خوب در بازی‌های آتی نشان دهند که شایستگی‌شان خیلی بیشتر از قرار گرفتن در چنین جایگاهی در جدول رده‌بندی است. بازیکنان ما در دیدار با گهر نشان دادند که انگیزه زیادی برای جبران مافات دارند. در این میان هواداران پرسپولیس هم با حمایت همه جانبه خود از تیم بویژه پس از گل دوم گهر تاثیر ویژه‌ای در تبدیل شدن باخت به پیروزی داشتند. در این میان نباید غافل بود که محمد مایلی‌کهن و همکارانش با تیمی که بضاعت آن قابل مقایسه با خیلی از تیم‌های لیگ برتری نیست، توانسته نتایج خوبی از زمان حضور خود کسب کنند. بنده برای تیم گهر، کادر فنی آن و مردم فوتبال دوست استان لرستان آرزوی موفقیت و روزهای بهتر را دارم و امیدوارم که این تیم پرطرفدار و دوست داشتنی در لیگ برتر ماندنی شود.

شنبه 28 بهمن 1391  12:32 PM
تشکرات از این پست
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

پاسخ به:رویانیان: در فوتبال پرسپولیس خط قرمز من است/ علیه افراد شعار ندهید

این رفتار باید در بین تماشاچیان فرهنگ سازی شود که هرکس تیم خود را تشویق کند

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

شنبه 28 بهمن 1391  12:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها