0

آنهايي كه درپي كسب موفقيت هستند بخوانند

 
rahati
rahati
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 33
محل سکونت : گیلان

آنهايي كه درپي كسب موفقيت هستند بخوانند

آنهايي كه درپي كسب موفقيت هستند بخوانند

 

براي درس خواندن خود يك هدف كلي را در نظر بگيريد و هميشه نگاهتان به آن هدف باشد. اين هدف به شما نيرو و انگيزه مي‌بخشد و جهت كلي درس خواندن شما را معين مي‌كند...

چطور مطالعه كنيم؟

براي درس خواندن خود يك هدف كلي را در نظر بگيريد و هميشه نگاهتان به آن هدف باشد .اين هدف به شما نيرو و انگيزه مي‌بخشد و جهت كلي درس خواندن شما را معين مي‌كند. زندگي شما را چگونگي آرزوهايتان تعيين مي‌كند . آرزوهاي قبول شدن در رشته‌هاي خوب را در سر بپرورانيد و مهم تر اينكه خود را لايق قبول شدن در اين رشته‌ها بدانيد.

تلقين مثبت نقش مهمي را در موفقيت شما ايفا مي‌كند ، قبل از ورود به كلاس درس و جلسه امتحان چند بار به خود بگوييد:«من آماده‌ام»‏. طوري درس بخوانيد كه هر روز يك گام به مهم‌ترين هدف تحصيلي خود نزديك‌تر شويد. بخش عمده‌اي از موفقيت و عدم موفقيت شما در تحصيل، توسط كساني تعيين مي شود كه با آنها رفت و آمد مي‌كنيد دوستان خود را از بين شاگردان خوب كلاس انتخاب كنيد، «اگر مي‌خواهيد با عقاب پرواز كنيد نميتوانيد با بوقلمون راه برويد.» براي اين كه به موفقيت‌هاي بزرگ دست پيدا كنيد بايد در آزمون پشتكار قبول شويد. خود را براي ناملايمات و سر خوردگي‌هاي احتمالي كه ممكن است در مسير موفقيت‌هاي تحصيلي براي شما پيش آيد آماده كنيد و ديگر هراسي به خود راه ندهيد. اگر تا كنون در درستان موفق نبوده‌ايد به خود بگوييد كه تواز اين پس ميتواني خوب درس بخواني و نگذاري عدم موفقيت براي شما تبديل به يك باور ذهني شود. همانگونه كه مايك تاد، تاجر فرانسوي مي‌گفت : من هرگز فقير نبوده ام اما ور شكسته ام، زيرا فقر يك قالب فكري و ورشكستگي حالتي گذرا است .

هر چه ذهنتان آزادتر باشد بهتر مي‌توانيد درس بخوانيد ، پس ذهن خود را از مطالب بي‌فايده انباشته نكنيد .

آن چه را بايد در طول روز انجام شود در يك دفتر يادداشت كوچك بنويسيد.

تمام لوازم التحريري را كه نياز داريد در يك جعبه بگذاريد تا وقتي خواستيد شروع به درس خواندن كنيد در دسترستان باشد.

براي درس خواندن حتي المكان جايي را انتخاب كنيد كه در آن كارهاي ديگر صورت نمي‌گيرد.

وضعيت ظاهري محلي كه در آن درس مي‌خوانيد نقش تعيين كننده‌اي در نظم فكري شما دارد،قبل از درس خواندن وقت كوچكي را به منظم كردن محل مطالعه اختصاص دهيد.

وضعيت نور و تهويه مناسب اتاق مطالعه تان را، كنترل كنيد.

به محض اين كه نشستيد مطالعه را آغاز كنيد، اگر براي مدت طولاني پشت ميز بنشينيد ولي مطالعه اي صورت نگيرد خود به خود موضوعات ديگري به فكر شما خطور مي‌كند.

هر بار كه مي خواهيد مطالعه را شروع كنيد قسمت‌هاي از قبل خوانده شده را مرور مختصري كنيد و اگر قسمت هايي برايتان نا آشنا بود آن را دوباره بخوانيد.

قبل از شروع هر فصل نگاهي اجمالي به آن بيندازيد و با موضوع كلي مطالب و سر فصل هاي آن آشنا شويد.

هنگام مطالعه اگر فكري خارج از درس به ذهنتان آمد آن را پس نزنيد،خيلي آرام به خود بگوييد «الان وقت درس خواندن است» سپس آن فكر را در دفتر يادداشت كوچكي بنويسيد تا در فرصت مناسب به آن بپردازيد.

اگر فكري به شدت ذهنتان را در گير كرد و تشخيص داديد كه ديگر درس خواندن در اين شرايط موثر نيست، مطالعه را رها كرده و سعي كنيد كه آن مساله را براي خود حل كنيد.

قبل از ورود به كلاس درس حتما مطالعه‌اي سريع و اجمالي به موضوعي كه قرار است در آن جلسه تدريس شود داشته باشيد، اين مطالعه‌ي اوليه مي‌تواند به شما اطلاعات كلي بدهد و اشتياقتان را در مورد موضوع تدريسر بر انگيزاند و در نتيجه بازده شما را در كلاس درس افزايش دهد.

پس از اين كه مطالب دشوار كتاب فهميديد، خلاصه ي آن را به زباني ساده در حاشيه كتاب و يا در دفتري جداگانه بنويسيد.

تصاوير مجازي از مطالب و ايده‌هايي كه مي‌خوانيد بسازيد و اگر مي‌توانيد آن را با زبان طنز در آميزيد.

سعي كنيد مطالبي را كه مي‌آموزيد با دانسته‌هاي قبلي خود پيوند بزنيد يا مورد مقايسه قرار دهيد.

مشاوره تخصصی و پاسخگویی آنلاین سئوالات و ابهامات مرتبط با کنکور

توسط مشاوران برتر کنکور:

جنای آقای مهندس راحتی (rahati_rasekhoon@yahoo.com)

سرکار خانم مهندس جعفری

جمعه 20 بهمن 1391  11:31 AM
تشکرات از این پست
4640187343
4640187343
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : خرداد 1392 
تعداد پست ها : 27
محل سکونت : چهار محال و بختیاری

پاسخ به:آنهايي كه درپي كسب موفقيت هستند بخوانند

کسب موفقیت با قانون جذب ممکن است...

یک شنبه 1 شهریور 1394  10:03 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها