0

*** نکات طلایی برای کاربران رایانه ای ***

 
ali_kamali
ali_kamali
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 2116
محل سکونت : خراسان

*** نکات طلایی برای کاربران رایانه ای ***

نکات طلایی برای کاربران رایانه ای

جام علمی، هر از گاهي تنظيمات مربوط به حريم شخصي خود را بررسي کنيد: مطمئناً مي دانيد که محيط شبکه هاي اجتماعي نظير فيس بوک مکان خوبي براي مراقبت از خصوصي ترين جنبه هاي زندگي نيست! متاسفانه تنها راهي که به جز ترک چنين محيط هايي پيش روي کاربران وجود دارد، بررسي دوره اي تنظيمات مربوط به حريم خصوصي تان است. بهتر است کارکرد هر يک از اين موارد را به خوبي دريابيد و با توجه به علايق و نياز خود آن ها را تنظيم کنيد.

 

به گزارشlifehacker، شايد لازم باشد سري به سايت هايي نظير AdjustYourPrivacy.com بزنيد تا مطمئن شويد که رويکرد فعلي تان تا چه حد سفت و سخت است.

 

آيا گران خريد مي کنيد:

 

فناوري به هيچ وجه ارزان نيست، البته اين بدان معني نيست که تمام درآمدخود را براي تهيه محصولي خاص خرج کنيد. اطلاع از اين که گجتي که قصد خريد آن را داريم به قيمت خوبي عرضه شده نيز يکي از مواردي است که مي تواند هر چند اندک، اما از نظر مالي کمک خوبي باشد. براي اين منظور مي توانيد پيش از رفتن به بازار قيمت هاي روز کالاي مورد نظر خود را بررسي کنيد .

 

ديسک سخت و ميزکار ويندوز خود را سر و سامان دهيد:

 

اگر ميزکار يا ديسک سخت شما به هم ريخته است، بهتر است هر چه سريع تر براي آن فکري کنيد! جالب است بدانيد نه تنها يافتن فايل مورد نظر در چنين سيستم هايي دشواري هاي خاص خود را دارد، بلکه کند شدن کارآيي سيستم عامل نيز از ديگر پيامدهاي اين وضعيت است حالتي که به ويژه در رايانه هاي مک حادتر مي شود. براي اين مهم، بهتر است فايل هايي با مضمون، محتوا يا کاربري مشابه را در پوشه اي واحد نگهداري کنيد.

 

از آلودگي به بدافزارها و بازنشر آن ها بپرهيزيد:

 

بسياري از ما مي دانيم که آلودگي  به ويروس هاي رايانه اي بسيار خطرناک است اما شايد به درستي ندانيد که اين ويروس ها چگونه کار مي کند و يا چگونه مي توان از آن ها اجتناب کرد! بهتر است قدري درباره انواع ويروس هاي رايانه اي و بدافزارها مطالعه کنيد تا ديد بهتري نسبت به موضوع کسب کنيد.

 

حال زمان نصب يکي از بهترين برنامه هاي ضد ويروس فرا رسيده است. به گزارشzoomit، براي اين مهم مي توانيد از برنامه هاي رايگان موجود در اينترنت استفاده يا نسخه  اصلي از برنامه مورد نظر خود را تهيه و نصب کنيد و اجازه دهيد تمام رايانه تان را کندوکاو کند.

 

در اماکني که اينترنت رايگان عرضه مي شود مراقب باشيد:

 

زماني که در اماکن عمومي از اينترنت رايگان بر بستر بي سيم استفاده مي کنيد، بايد مراقب حفظ امنيت اطلاعات خود باشيد. جالب اين که مي توان بدون هيچ تجربه  خاصي در زمينه هک، از اين طريق به حساب کاربري افراد در فيس بوک دسترسي يافت يا به ساير اعتبارنامه هاي اينترنتي آن ها نفوذ کرد.

 

البته اگر براي دسترسي به شبکه  بي سيمي به کلمه عبور نياز باشد به معني آن نيست که امنيت شما تضمين شده است! اگر کاربران ديگري به جز شما و اعضاي خانواده تان به اين شبکه دسترسي داشته باشند، احتمال درز اطلاعات و هک شدن وجود دارد.

 

بهتر است در زمان استفاده از درگاه هاي اينترنت عمومي قابليت اشتراک گذاري را به طورموقت غيرفعال و ترجيحاً از اتصالات امن (SSL) استفاده کنيد.

 

مراقب کلاهبرداري هاي اينترنتي باشيد:

 

هر روز که در اينترنت به گشت و گذار مشغوليد با بسياري از موارد کلاهبرداري ها روبه رو مي شويد که حتي ممکن است از ميزان خطرناکي آن ها مطلع نباشيد!

 

نيازمندي هاي مربوط به تعمير و نگهداري رايانه خود را بدانيد:

 

همه مي دانيم که با قدري دستکاري در تنظيمات رايانه، مي توان آن را به خوبي تعمير کرد و بر سرعت و کارآيي سيستم افزود. با ترفندهاي جالب در اين زمينه آشنا شويد.

 

از کلمات عبور ايمن استفاده کنيد:

 

اگر تصور مي کنيد کلمه عبوري که استفاده مي کنيد ايمن است، بهتر است آن را بسنجيد و از اين موضوع اطمينان حاصل کنيد؛ چرا که ترفندهاي گذشته ديگر نمي تواند هکرهاي امروزي را از شما دور نگه دارد. پس به دنبال کلمات عبوري بگرديد که حدس زدنشان دشوارتر از پيش باشد. از اين گذشته ذخيره کلمه عبور در مرورگرهاي اينترنتي نيز کار درستي نيست. در اين زمينه استفاده از برنامه هاي مديريت کلمه عبور توصيه اي هوشمندانه است.

 

از اطلاعات ارزنده  رايانه  خود نسخه پشتيبان تهيه کنيد:

 

بارها و بارها خوانده و شنيده ايد که بايد نسخه پشتيبان از اطلاعات خود تهيه کنيد. حقيقت آن است که در نهايت روزي در موقعيت از دست رفتن اطلاعات قرار خواهيد گرفت و آن موقع است که داشتن نسخه به روز، تازه و کامل تنها راه حل شما خواهد بود. جالب اين که انجام اين کار چندان دشوار يا پيچيده نيست . همين امروز اين کار را انجام دهيد .اگر از ويندوز 7 يا 8 استفاده مي کنيد ابزار داخلي ويندوز گزينه بسيار خوبي براي اين کار است.

 

گوگل را همچون يک حرفه اي بکاويد:

 

شايد از خود پرسيده باشيد چرا برخي از کاربران اطلاعات بسيار جامع و کاملي از رايانه و موضوعات مرتبط با آن دارند در حالي که شما اين طور نيستيد! مهم ترين کليد نيل به اين موفقيت آشنايي با روش درست استفاده از گوگل است. اگر بتوانيد از گوگل آنچه را که مي خواهيد بيرون بکشيد، آنگاه تقريباً در هر زمينه اي دانش کافي را در دسترس خواهيد داشت. به قولي، آنچه که در گوگل نباشد، وجود خارجي ندارد! بهتر است اين دانش را خود با تجربه به دست آوريد و با دستکاري در تنظيمات گوناگون گوگل، جست وجويي جامع و کامل انجام دهيد و با ترفندهاي استفاده بهتر از گوگل آشنا شويد.

لحظه لحظه زندگی را سپری میکنیم تا به خوشبختی برسیم ٬

غافل ازاینکه خوشبختی در همان لحظه ای بود که سپری شد.

 

شنبه 14 بهمن 1391  9:51 AM
تشکرات از این پست
mina_k_h hamedmoghaddam
دسترسی سریع به انجمن ها