0

بی تدبیری مشکلات اقتصادی را بیشتر کرده است/ فتنه گران را تطهیر نکنیم

 
siasport23
siasport23
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 16696
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

بی تدبیری مشکلات اقتصادی را بیشتر کرده است/ فتنه گران را تطهیر نکنیم

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: نظام سلطه در راس فتنه قرار داشت اما عوامل داخلی آن در حق انقلاب جفا کردند و نباید تطهیر شوند.

علیرضا زاکانی چهارشنبه شب در جمع مردم قزوین که با حضور حجت الاسلام مرتضی حسینی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی برگزار شد گفت: انقلاب اسلامی بر خلاف خواست نظام سلطه به پیروزی رسید و با گسترش آرمانهایش در جهان توانست پیام آزادی را در جهان طنین انداز کند و بیداری اسلامی را موجب شود.

وی افزود: با صدور پیام جهانی امام راحل(ره) راه جدیدی در مسیر مستضعفان جهان قرار گرفت و امروز شاهد وقوع تحولات جدی در بسیاری از کشورهایی هستیم که از نظام استبدادی در رنج هستند و با الهام از ایران برای استقلال خود تلاش می کنند که به مذاق استکبار خوش نمی آید.

ایران در اوج قدرت و تهدید

زاکانی بیان کرد: امروز حساس ترین شرایط انقلاب اسلامی را سپری می کنیم و در اوج قدرت و تهدید قرار داریم که باید بتوانیم با تدبیر، تهدیدها را هم به فرصت تبدیل و از این شرایط به سلامت عبور کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تمام کسانی که به طریقی از امام سیلی خورده اند، ریزش های انقلاب، کسانی که بر اساس طمع ورزی و نیز افرادی که طاقت انقلابی بودن را نداشتند، کسانی که پایشان لغزید و نتوانستند همراه انقلاب بمانند به دلیل نداشتن بصیرت و معرفت آسیب دیدند و در مقابل انقلاب قرار گرفتند و از قطار انقلاب پیاده شدند.

وی گفت: امروز دشمن به این نتیجه رسیده که راهی جز تمام کردن وضعیت فعلی ندارد و اگر انقلاب اسلامی بتواند گام های تکاملی خود را بردارد و به سمت جامعه ای پیشرفته حرکت کند آنها مستاصل خواهند شد لذا همه توان خود را به کار گرفته اند تا نظام را ساقط کنند.

زاکانی افزود: به قله نزدیک می شویم ودر حال رشد هستیم و در این مرحله نیازمند یک همت بلند، نقشه راه و همراهی و کمک همه مردم هستیم تا به نتیجه برسیم.

این نماینده مجلس یادآورشد: می خواهند مردم را به روشهای مختلف از بدنه نظام جدا کنند اما این مردم هوشیارانه و آگاهانه در صحنه حاضرند و همان گونه که در 9 دی ماه آمدند و فتنه را خاموش کردند امروز نیز خواهند آمد و حماسه ای دیگر را خلق خواهند کرد.

بی تدبیری مشکلات اقتصادی را بیشتر کرده است

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به عوامل موثر در مشکلات اقتصادی کشور هم گفت: بخشی از مشکلات ناشی از تحریم هاست اما بخش عمده آن به مسائل داخلی ارتباط دارد که سودجویی های اقتصادی، بی تدبیری و زیر ساخت های غلط و عدم تفاهم برخی مسئولان از دیگر عوامل آن است.

زاکانی تصریح کرد: برخی مسئولان با عدم تفاهم با یکدیگر به خواست دشمن تن می دهند و اگر عاقلانه، با تدبیر و درست عمل می کردیم تحریم ها تا این حد تاثیر نداشت.

وی گفت: دشمن امروز بدنبال ساماندهی همه عوامل ضد انقلاب است و همه سلطنت طلبها، منافقین، ریزش های انقلاب، عوامل فتنه را دور هم جمع کرده تا از انقلاب انتقام بگیرد که در این میان فتنه گران هم بدون بازبینی عملکرد خود همچنان ادعای خود را تکرا می کنند و صحنه را پیچیده کرده اند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی از رهبری و مردم به عنوان دو عنصر موفقیت نظام نام برد و اظهارداشت: باید مسئولان تکلیف خود را روشن کنند و با استفاده از این دو عنصر مهم اجازه ندهند نقشه دشمن که این بار قبل از انتخابات در حال شکل گیری است نتیجه دهد.

وی افزود: باید شکاف بین دولت و مجلس برطرف شود و در خصوص فاز دوم هدفمندی هم حد وسط گرفته شود و از مسیر قانونی تدبیری عاقلانه اندیشیده شود.

زاکانی گفت: انتخابات فرصتی طلایی است که سرنوشت کشور را رقم خواهد زد لذا اصولگرایان با معرفی یک نامزد و در نظر گرفتن شرایط باید مدبرانه عمل کنند.

وی بیان کرد: برای اینکه مردم دچار بحران نشوند باید اصولگرایان بر روی یک نامزد تمرکز کنند اما اگر احساس شد برخی در انتخابات حضور نخواهند یافت و فضا سرد خواهد شد و جهت گیریها تهدید می شود لازم است به اقتضای زمان حرکت کنیم و تکثرگرایی را اصل قرار دهیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: همه رفتارهای ما باید اقناع کنده مصلحت های نظام، امام و انقلاب اسلامی باشد و حفظ آن را سرلوحه کارمان قرار دهیم لذا ما به فرد کار نداریم و گفتمان، جوهره و جهت گیری افراد برای جمعیت مهم است.

وی اظهارداشت: در دوران اصلاحات با مدل توسعه غربی قطار انقلاب را از ریل خارج کردند و امروز هم در برخی موارد از نظر عملکردی این دوره آزاردهنده است و ایراد دارد و اگر اصول گراها خطا کنند باید دو برابر بازخواست شوند و ما وظیفه داریم اگر خطایی دیدیم با اولویت بندی نقد کنیم اما این کار سبب نشود که مردم دلسرد و نا امید شوند.

زاکانی افزود: دوری از ارزشها و اصل اساسی انقلاب موجب بروز مشکلات عدیده شده لذا نباید اشتباهات و خطاها به اسلام نسبت داده شود و راه محتوم ما مسیر پیشرفت اسلامی و توجه به مبانی اسلامی و توجه به اندیشه های امام راحل و مقام معظم رهبری است.

وی انسجام نیروهای انقلابی و توجه به مردم و حل مشکلات آنها را در شرایط کنونی مهم ارزیابی کرد و گفت: با داشتن برنامه و حضوری قدرتمند در انتخابات باید سرنوشت کشور را در شرایط حساس کنونی بخوبی تعیین کنیم.

ائتلاف سه گانه کاری شخصی بود

زاکانی در این مراسم به سوالات شرکت کنندگان هم پاسخ داد و در خصوص ائتلاف سه گانه گفت: این گروه، کاری شخصی و مدلی ارائه کردند که خودشان را تثبیت کنند و جمعیت رهپویان در این زمینه معتقد است بر اساس اقتضای زمان و مسائل پیش آمده باید به انتخابات ورود کرد.

وی اضافه کرد: هنوز زود است در مورد افراد داوطلب نظر داد اما باید تلاش کنیم تا گره مشکلات مردم را باز کنیم وعوامل نارضایتی مردم را برطرف کنیم.

فتنه گران را تطهیر نکنیم

وی در خصوص سخنان عسگر اولادی هم بیان کرد: نباید سخنان افراد موجب تطهیر کسانی شود که در فتنه 88 دخیل بودند هر چند بخشی از این سخنان که نباید به چند نفر خلاصه شود درست است و ابعاد فتنه بسیار بزرگتر است و در راس آن نظام سلطه قرار دارد اما در مجموع در حق انقلاب جفا شد و این افراد خطاکاری هستند که دانسته یا نادانسته عامل فتنه در داخل کشور شدند و شاید مقدمه حرف آقای عسگر اولادی درست باشد اما نتیجه گیری آن غلط است.

زاکانی افزود: هنوز آراء صندوق ها اعلام نشده عده ای گفتند انتخابات را قبول نداریم و با سرمایه های کشور بازی کردند، مردم را به خیابان ها ریختند و به دروغ گفتند تقلب شده و کشته سازی کردند.

وی گفت: نظام را به تجاوز متهم کردند و کمیسیون امنیت مجلس وقتی موضوع را بررسی و کذب بودن موارد اعلامی را مشخص کرد حاضر نشدند واقعیت را بپذیرند، با شعارهای انقلاب خود را در انداختند، به مقدسات توهین کردند و در عاشورا به تکایا و مساحد حمله کردند لذا امروز حافظه تاریخی مردم پاک نشده و کسی نمی تواند فتنه گران را تطهیر کند.

نیازمند انقلاب اخلاقی هستیم

زاکانی نیاز امروز جامعه را انقلاب اخلاقی دانست و گفت: امروز باید با انقلابی اخلاقی با سعه صدر مشکلات را از پیش رو برداریم و انتخاباتی پر شور را برگزار کنیم.

خط انحراف درس عبرت می شود

وی در خصوص جریان انحرافی در کشور هم گفت: معتقدم همه عوامل انحراف به روز بدی خواهند افتاد و چند صباحی دیگر درس عبرت دیگران خواهند شد زیرا انقلاب و نظام با کسی تعارف ندارد، نمی توان شعار انقلابی داد و جور دیگر رفتار کرد این جریان هر چند تعدادشان کم است اما چون قدرت دارند تاثیرگذارند اما راه به جایی نخواهند برد.

مجلس در راس امور است

زاکانی در پاسخ به سوالی در خصوص ضعف مجلس در برابر برخی عملکردهای دولت و نزول جایگاه آن اظهارداشت: مجلس همچنان در راس امور است اما اشکلات جدی دارد که نقد منصفانه هم به دولت و هم مجلس وارد است.

وی با قبول برخی انتصاب های غیر منطقی در کشور گفت: در انتصابها یک رویه نادرستی رایج شده و دستگاههای اجرایی به جای شایسته سالاری به رابطه سالاری روی آورده اند که متاسفانه یک گروه جمع می شوند و مثلا فردی را برای استاندار شدن انتخاب می کند که غلط است و باید شایسته سالاری باشد تا موجب تحول در کشور شود.

انتخابات آزاد کلید واژه فتنه جدید

زاکانی"انتخابات آزاد" را کلید واژه فتنه جدید دانست و گفت: کسانی که مسئولیت داشته و دارند و کلید واژه دشمن را تکرار می کنند باید مورد نقد جدی قرار گیرند تا زمینه تخریب فراهم نشود.

 

چهارشنبه 11 بهمن 1391  10:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها