0

خطرناک ترین مدهای این روزها!

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

خطرناک ترین مدهای این روزها!

کافی است سری به مراکز خرید بزنید. به بوتیک سوم نرسیده دست‌تان می‌آید چه چیزهایی جایشان را در دل بازار باز کرده‌اند. بازار هم که حکم کتاب راهنمای ما را دارد. می‌گردیم و می‌گردیم تا بهترین اجناس را انتخاب کنیم. مثلا وقتی می‌بینیم کفش پاشنه بلند مد شده، سعی می‌کنیم زیباترین مدلش را در کمدمان جا بدهیم. اما تا به حال چندبار با خودمان فکر کرده‌ایم چیزهایی که اینطور روی دور می‌افتند، می‌توانند به ما آسیب هم بزنند؟  در این شماره با خطرناک‌های کمدتان آشنا می‌شوید. مراقب باشید!خطرناک ترین مدهای این روزها
 

آقایان مراقب باشند

معمولا در طول روز چه چیزهایی نیاز دارید؟ (معمولا آقايان در برابر اين سؤال لبخند می‌زنند و به پول و کارت اعتباری‌شان اشاره می‌کنند، البته در برابر فهرست بلندبالای خانم‌ها) این وسایل را کجا قرار می‌دهید؟ (با یک لبخند دیگر به کیف پولشان اشاره می‌کنند که برخلاف کیف خانم‌ها نهایتا به اندازه یک کف دست است) حالا نوبت به سؤال اساسی می‌رسد، این کیف را کجا قرار می‌دهید؟ جواب این سؤال معمولا شامل جیب جلوی پیراهن، جیب بغل شلوار و در اغلب موارد جیب عقب شلوار است. آنهایی که جوابشان گزینه سوم است همان‌هایی هستند که باید بیشتر از همه مراقب باشند.  شما در طول روز کیف پول را با خودتان به همه جا می‌برید در ماشین‌تان، مترو یا اتوبوس می‌نشینید، در محل کارتان می‌نشینید و در همه این موارد سعی می‌کنید بدنتان را با وضعیت کیف پولتان مطابقت دهید! در حالی که اولویت با آرامش بدن شماست. سعی کنید موقع نشستن کیف پولتان را در دست بگیرید و اگر در اداره هستید آن را در کشوی‌تان بگذارید در غیر این صورت دچار درد و ناراحتی ستون فقرات خواهید شد.

طراحان به فکر خودشان هستند

چند وقت پیش مشغول جست‌وجو در اینترنت بودم که چشمم به کفش‌های طراح معروف، ملونو بلانیک افتاد. در نگاه اول طراحی‌ها به نظرم خیره‌کننده و بسیار متفاوت آمد. کفش‌هایی که بودن‌شان شبیه به واقعیت پیوستن اتفاقات قصه‌های پریان بود! اما بعد از چند لحظه متوجه شدم یک جای کار می‌لنگد. هرقدر هم که تلاش شده باشد کفش‌ها روی اصول ساخته شوند، تغییر شکل آنها بدن را از حالت عادی خارج می‌کند. بله، طراحان ایده‌های فوق‌العاده‌ای دارند اما چه کسی بیشتر از خود شما به فکرتان است؟ جواب این سؤال در اغلب موارد شامل طراحان دنیای مد نمی‌شود.

پاهایتان را جدی بگیرید

سیستم عضلانی استخوانی انسان بر پاها استوار است. کسی که با کفش تخت یا حتی پای برهنه ایستاده است به بدنش اجازه می‌دهد تا در طبیعی‌ترین شکل خودش قرار بگیرد. در حالت ایستاده عضلات همسترینگ بدن محکم هستند و از لگن به‌خوبی پشتیبانی می‌کنند اما با پوشیدن کفش‌های پاشنه‌بلند عضلات همسترینگ کوتاه خواهند شد و فشار زیادی به استخوان‌ها وارد می‌شود.
خطرناک ترین مدهای این روزها

این لباس‌ها همیشگی نیستند!

مهمانی‌های زنانه سالن‌های مدی هستند که ما خانم‌ها برای خودمان تدارک می‌بینیم. کافی است از در وارد شویم تا تمام خرد‌ه‌ریزهای دنیای مد را یک جا ببینیم! آراسته بودن هیچ ایرادی ندارد فقط باید مراقب باشید که همیشه روی پاشنه طراحان چرخیدن به نفع‌تان نیست. یکی دیگر از گزینه‌هایی که به نفع‌تان نیست و باعث ایجاد ناراحتی در بدن می‌شود پوشیدن مداوم لباس‌های تنگ است. 

دامن‌های تنگ و شلوارهای چسبان محدود کننده هستند و بدن را از حالت تعادل خارج می‌کنند. کافی است یک بار که در منزل هستید این لباس‌ها را بپوشید و سعی کنید ساده‌ترین فعالیت‌های روزمره را با آن انجام دهید. خیلی زود متوجه مي‌شويد بدن شما برای کارهای ساده‌ای مثل خم‌شدن، نشستن و حتی راه رفتن با سختی‌های زیادی روبه‌رو است. دلیلش هم ساده است زيرا این لباس‌ها باعث تغییر محوریت ستون فقرات می‌شوند و تغییر این محور وضعیت کل بدن را عوض خواهد کرد. 

پاشنه بلندها چه کار می‌کنند؟

خانم‌ها می‌دانند که رسمی‌ترین و آراسته‌‌ترین لباس‌ها را هم که به تن داشته باشند، بدون پوشیدن کفش پاشنه بلند زیبایی ظاهرشان کامل نمی‌شود بنابراین خیلی از خانم‌ها برای زیبایی سراغ این دسته از کفش‌ها می‌روند نه به دليل راحت بودن بدنشان (بالاخره عبارت بکش و خوشگلم کن باید از یک جایی آمده باشد!) کفش‌های پاشنه‌بلند می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی جدی شود که تشدید درد کمر فقط یکی از آنهاست. این کفش‌ها تعادل بدن را به هم می‌زند و باعث تغییر تعادل دینامیکی می‌شود.  وقتی تعادل بخشی از بدن از دست برود بقیه اعضا تلاش می‌کنند تا تعادل را به شکلی که کمترین آسیب وارد شود، حفظ کنند. با پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند گودی کمر بیشتر از قبل خودش را نشان می‌دهد. در این حالت به ستون فقرات فشار زیادی وارد می‌شود بنابراین لگن وارد عمل شده و به سمت جلو متمایل مي‌شود تا بتواند مرکز ثقل بدن را به وضعیت نرمال برگرداند که نتیجه انواع دردهایی است که بعد از مهمانی دچارش می‌شوید!
خطرناک ترین مدهای این روزها

از کیف‌های سنگین فاصله بگیرید

انتخاب لباس، کیف و کفش بخشی از سبک زندگی هر کسی است. مثلا این روزها خانم‌ها به وسایل زیادی در طول روز نیاز دارند، کیف پول، کیف لوازم آرایش‌، کیف تلفن همراه‌ و هزار و یک خرده‌ریز دیگر. همه اینها را کجا باید جا داد؟ در یک کیف بزرگ‌تر! طراحان کیف‌های بزرگ را دوست دارند، برای همین هم آنها را به ما معرفی می‌کنند. ما هم از بس که خرده‌ریز داریم کیف‌های بزرگ را بيشتر مي‌پسنديم، بنابراین در کمد هر کدام از ما حداقل یک کیف با ابعاد بزرگ پیدا می‌شود. اما يادتان باشد وزن وسایل داخل کیف‌تان نباید بیشتر از یک‌دهم وزن خودتان باشد به‌خصوص که کیف‌ها، تک‌بند هستند و فقط در یک طرف بدن قرار مي‌گيرند زیرا با قرار گرفتن در چنین شرایطی تعادل قسمت فوقانی و تحتانی بدن به هم مي‌خورد.

راه‌هایی برای زدن یک تیر با دو نشان چطور هم خوش‌تیپ و هم سالم باشیم؟

حتما با خودتان فکر می‌کنید این دفعه چطور در دورهمی‌های زنانه حاضر شوید. بعد با تصور اینکه بقیه با کفش‌های پاشنه‌بلند و لباس‌های خوش‌دوخت زیباتر از شما هستند کلا دچار فراموشی خودخواسته می‌شوید و انگار نه انگار این گزارش را خوانده‌اید! دست نگه دارید. شما هم می‌توانید از همه گزینه‌های مد استفاده کنید، فقط کلک‌های خاص خودش را دارد که به شما یاد می‌دهیم.خطرناک ترین مدهای این روزها

بدون پاشنه بلند هرگز: خب، حالا که نمی‌شود از کفش‌های پاشنه بلند گذشت باید چه کار کرد؟ همیشه یک جفت کفش تخت و راحت به همراه داشته باشید. خوشبختانه این کفش‌ها نه وزن زیادی دارند و نه جای زیادی را می‌گیرند. هیچ ضرورتی ندارد در طول مسیر رسیدن به دوستان‌تان هم کفش‌های پاشنه بلند پوشیده باشید. بگذارید وقتی قرار است از ماشین پیاده شوید کفش‌هایتان را عوض کنید. موقع برگشتن هم همین مراحل را تکرار کنید. خواهید دید که بدنتان از شما بابت این راه‌حل تشکر خواهد کرد!

پاهایتان را ورزش دهید: همین‌طور که با کفش‌های پاشنه بلندتان نشسته‌اید یک ورزش ساده را هر از گاهی انجام دهید تا خستگی پاها برطرف و فشار کمتری به عضلات همسترینگ وارد شود. پاهایتان را به سمت روی پا بکشید. این کار مانع کوتاه شدن این عضلات می‌شود.
راحت حرکت کنید: در مورد لباس‌های محدودکننده هم می‌توانید از راه‌حل اول استفاده کنید. در غیر این صورت سراغ این لباس‌ها نروید مگر اینکه مطمئن باشید حداقل برای انجام فعالیت‌های ساده روزمره به اندازه کافی راحت هستند.

برای کیف‌تان بند بلند بگیرید: کیف‌هایی که می‌توان آنها را کج انداخت نسبت به آنهایی که روی یک شانه قرار می‌گیرند بهتر هستند. این کیف‌ها فشار وارده به بدن را تا‌حد زیادی کمتر می‌کنند. اگر کیف‌هایتان قابلیت تعویض بند ندارند، از تکنیک شانه‌به‌شانه استفاده کنید.
جیب‌های جلویی: لوازمی که ضروری هستند و مرتبا به آنها نیاز دارید، مثل کیف‌پول و تلفن همراه‌تان را در جیب‌های جلویی و در دسترس قرار دهید تا هر بار برای برداشتن‌شان نیاز به خم شدن و وارد شدن فشار به گردن نباشد.

سه شنبه 10 بهمن 1391  8:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها