0

عاملان «جنايت واحد 6» در جست‌وجوی چه بودند

 
mina_K_h
mina_K_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

عاملان «جنايت واحد 6» در جست‌وجوی چه بودند

كارآگاهان جنايي تهران در حال بررسي علت حضور 10ساعته مرتكبان قتل در خانه مقتول هستند.

به گزارش اعتماد، راز جنايت در واحد شماره 6 يك مجتمع مسكوني در شهرك نفت تهران با گذشت 4 روز هنوز سر به مهر دارد. اين در حالي است كه فرصت طلايي رسيدگي به اين پرونده براي شناسايي قاتل يا قاتلان «صغري» 40 ساله و ضارب يا ضاربان شوهر او رو به اتمام گذاشته است. اينك كارآگاهان پليس جنايي تهران و بازپرس قريشي زاده در تلاشند تا ببينند حضور قريب به 10 ساعت عامل يا عاملان اين جنايت در خانه «كارمند بانك» چه انگيزه يي داشته است. سوالي كه تيم جنايي با آن مواجهند با توجه به اينكه هيچ اثري از ورود زوري به خانه ديده نشده فرضيه يك انتقامجويي را قوت بخشيده است. اين فرضيه وقتي بيشتر پررنگ مي شود كه بررسي هاي جنايي نشان از آن دارد كه هيچ سرقتي هم از اين خانه نشده است.
   
جنايتي كه هر آن احتمال افزايش قربانيان آن وجود دارد چرا كه ابراهيم 44 ساله پدر اين خانواده (شوهر صغري) نيز توسط افراد ناشناسي كه آن روز در خانه او حضور داشتند از ناحيه گردن و شكم به ضرب چاقو مجروح شده است. گرچه با انتقال سريع او به بيمارستان و بستري شدن در بخش آي.سي.يو انتظار بهبودي مي رفت اما خبرها حكايت از وخامت اوضاع وي دارد.
   
نخستين خبر از اين جنايت چه بود؟
   
چهارشنبه گذشته «شفاآنلاين» به نقل از بازپرس كشيك قتل تهران، قريشي زاده، گزارش داد كه در حمله به خانه يك كارمند بانك، اين مرد و همسر و دخترش با ضربات چاقو مجروح شده اند. اين پايگاه خبري همچنين تصريح كرده بود كه همسر كارمند بانك بر اثر جراحت جان سپرده بود و خود كارمند بانك و دخترش با ضربات چاقو مجروح شده بودند. در آن گزارش اشاره شده بود كه دختر خانواده بر اثر اصابت 18 ضربه چاقو مجروح شده بود و هم او و هم پدرش به دليل وخامت اوضاع جسمي به كما رفته اند. اما سوال اينجاست كه اين جنايت كجا روي داده است؟
   
واحد شماره 6 ساختماني با نماي آجرسه سانتي چرك مرده، ساختماني قديمي را تداعي مي كند كه اينك به دستور بازپرس پرونده تا اطلاع ثانوي پلمب شده است. اينجا صحنه جرم است و براي بررسي هاي بيشتر دست نخورده مانده است. صحنه جرمي كه محل زندگي يك مادر و سه كودكش به نام هاي مهسا 17 ساله، محسن 12و مهران 7 ساله بود. حالاآنجا محل جنايتي است كه در آن صغري به وسيله يك شال بافتني كلفت خفه شده و هنگام حضور ماموران كلانتري 140 باغ فيض جسدش به صورت خوابيده روي تختخواب قرار داده شده بود.
   
ماجرا را غروب سه شنبه سوم بهمن ماه 91 وقتي مدير اين ساختمان آجر سه سانتي همسايه مجروح خود را ديد به پليس خبر داد و از طريق مركز فوريت هاي پليسي 110 ماموران كلانتري 140 باغ فيض و تكنسين هاي اورژانس نخستين كساني بودند كه در محل حاضر شدند.
   
با اين حال پس از آنكه ماموران تجسس كلانتري 140 باغ فيض دريافتند كه يك زن در اين خانه خفه شده است بلافاصله به بازپرس كشيك قتل گزارش دادند. با دستور بازپرس قريشي زاده تيمي از كارآگاهان جنايي و اكيپ صحنه جرم به همراه پزشك قانوني در محل حاضر شدند.
   
آيا كسي عامل يا عاملان حمله به اين خانه را ديده است؟
   
بررسي ها درباره اين جنايت حاكي از آن است كه قربانيان اين گروگانگيري در شهرك نفت پايتخت و جنايت بعدي ابراهيم 44 ساله مرد خانواده و صغري 40 ساله زن خانواده بوده است. صغري خفه شده است و ابراهيم با دو ضربه چاقو اينك در كماست. اين بررسي ها نشان داده است دختر خانواده سالم است و براساس سخنان او تحقيقات جنايي آغاز شده است. براساس اين گزارش نخستين اظهارات «مهسا» دختر بزرگ خانواده كه روز حادثه با مادرش در خانه حضور داشته است. مهسا كه تنها 17 سال سن دارد در نخستين اظهاراتش به ماموران كلانتري 140 باغ فيض كه در محل حادثه حضور يافتند درباره هويت قاتلان نقابدار سخناني بر زبان آورد: سخناني كه به عمليات پليس براي شناسايي و كشف عاملان اين ماجرا سمت و سويي مشخص داد. اما او اشاره يي به تعداد افراد نقابدار نكرده است.
   
بعدازظهر سه شنبه گذشته «ابراهيم» كه كارمند يكي از بانك ها بود مطابق هر روز از محل كارش در منطقه گيشا به خانه آمد. غافل از اينكه تا چند لحظه بعد با جسد همسرش درخانه مواجه مي شود و خودش نيز با چاقو مورد حمله قرار مي گيرد. آقاي «چ»، سرايدار اين ساختمان سه طبقه با نماي آجر سه سانتي است: نمايي كه در ظاهر سن ساختمان را از بقيه بيشتر نشان مي دهد. اين مرد ماجراي آن بعد از ظهر را براي خبرنگار ما اين گونه تعريف مي كند: در پاركينگ ايستاده بودم كه ديدم آقا «ابراهيم» با خودروي 206 اش وارد محوطه شد. ماشينش را پارك كرد و در حالي كه دو دفتر يادداشت در دستش بود به سمت خانه شان رفت.
   
سرايدار اين ساختمان در تشريح آنچه آن روز ديده بود، گفت: يك ربعي گذشته بود كه متوجه صداهاي عجيبي از خانه آنها شديم. انگار كسي ميزها را جابه جا مي كرد يا اينكه جارو برقي مي كشيد اما تنها صدايي كه نشنيديم صداي داد و فرياد بود. اما چند لحظه بعد كه صداي مدير ساختمان را شنيدم احساس كردم بايد حادثه بدي اتفاق افتاده باشد. اين شد كه با زنم به سمت خانه مدير ساختمان در طبقه اول رفتيم كه ديديم آقا ابراهيم در حالي كه يك دستش به گردن و دست ديگرش به شكمش است روي زمين افتاده و مدير ساختمان هم رفته تا به پليس و اورژانس زنگ بزند.
   
به گفته اهالي اين ساختمان 15 واحدي «ابراهيم» پس از مجروحيت توسط افراد ناشناس خود را به سمت طبقه پايين كه خانه مدير ساختمان بوده كشانده و از وي كمك خواسته است. كمي بعد تر هم ماموران كلانتري 140 باغ فيض و سپس عوامل اورژانس پزشكي قانوني و بازپرس كشيك قتل در محل حضور يافتند.
   
اهالي اين ساختمان تاكيد كردند در فاصله زماني كه ابراهيم از آنها كمك خواسته و آنها با پليس 110 تماس گرفته اند تا زماني كه براي كمك به ابراهيم منتظر اورژانس بودند عاملان اين جنايت محل ساختمان را ترك كرده اند.
   
جنايتي در حضور همه اعضاي خانواده
   
به گزارش خبرنگار ما، مهسا فرزند بزرگ اين خانواده كه در زمان حضور افراد ناشناس در خانه شان با مادرش حضور داشته براي ارائه توضيحات به اداره آگاهي منتقل شده است اما به نظر مي رسد او تنها شاهد اين ماجرا نبوده است. دو برادر وي كه هر دو دانش آموز بودند حوالي ظهر به خانه آمده و تا ساعت 6 كه ابراهيم از محل كار به خانه بازگشته صغري و بچه هايش به همراه افراد ناشناس درخانه حضور داشتند. هر چند هنوز پزشكي قانوني ساعت دقيق فوت صغري را اعلام نكرده است با اين حال هنوز مشخص نيست در اين چند ساعت چه چيزي بين افراد ناشناس و اين سه كودك در خانه گذشته است.
   
پس از حضور پليس در محل سه كودك اين خانواده براي مشخص شدن آنچه در اين خانه روي داد، حاضر شدند و محسن و مهران در نخستين سخناني كه بر زبان آوردند، گفتند مردان نقابدار به آنها مقدار زيادي قرص خورانده اند. محسن به ماموران گفت زماني كه يكي از آنها براي دادن قرص به من به اتاق آمد نقاب بر صورت نداشت و من چهره اش را به طور كامل به ياد دارم. محسن و مهران همچنين گفتند مردان نقابدار از آنها خواسته اند تا به پدرشان ابراهيم زنگ بزنند و از او بخواهند كه برايشان دفتر بخرد و زودتر به خانه بيايد و با اين طعمه ابراهيم را زودتر به خانه كشاندند.
   
عامل يا عاملان 10 ساعت منتظر چه بودند؟
   
در حالي كه اين حادثه حوالي ساعت 6 بعد از ظهر سه شنبه به ماموران گزارش شده برخي از ساكنان اين ساختمان مي گويند افراد ناشناس از ساعت 8 صبح تا زماني كه ابراهيم را مورد حمله قرار دادند يعني حوالي ساعت 6 بعد از ظهر در خانه او بوده اند. اين در حالي است كه هيچ كدام از همسايه ها نديده اند كه افراد ناشناسي در ساختمان و ورودي راه پله ها تردد كنند. همچنين در تحقيقات اوليه به جز ردپايي كه روي خوني كه از ابراهيم در فاصله پله هاي بين خانه او و خانه مدير ساختمان روي زمين ريخته رد پاي ديگري پيدا نشده است. با توجه به عرض راه پله هاي اين خانه بعيد است كسي بتواند بدون قدم گذاشتن روي حجم خون از محل خارج شود، هيچ كدام از اهالي اين ساختمان نديده اند كه چگونه عامل يا عاملان جنايت بيست پله خانه كارمند بانك تا پاركينگ و 15 قدم فاصله تا در اصلي را پيموده اند.
   
آيا قاتل يا قاتلان آشناست؟
   
در تحقيقات اوليه اين پرونده كه به دستور قريشي زاده بازپرس شعبه دوم دادسراي امور جنايي تهران انجام شده مشخص شده كه قاتل يا قاتلان بدون هيچ گونه مقاومتي از سوي قرباني يعني صغري و دخترش مهسا كه در زمان حادثه در خانه حضور داشته وارد خانه شده اند. عدم تخريب در ورودي موردي است كه اين موضوع را ثابت مي كند. ضمن اينكه مهسا و دو برادرش محسن و مهران گفته اند كه اين افراد نقاب بر صورت داشته اند در صورتي كه موضوع نقابدار بودن اين افراد ثابت شود ادله محكمي مبني بر آشنا بودن اين افراد خواهد بود زيرا تلاش داشته اند توسط اعضاي مصون مانده از حمله شناسايي نشوند.

حضور افراد نقابدار درخانه «ابراهيم» در حالي كه قصدشان سرقت از خانه نبوده و بدون مقاومتي هم در به رويشان باز شده درحالي انگيزه انتقامجويي براي علت اين قتل را پررنگ تر مي كند كه به نظر مي رسد قاتل يا قاتلان تنها قصد آسيب رساندن و انتقام گيري از ابراهيم و صغري را داشته اند. سوال مهمي كه اينك پيش روي تيم جنايي قرار دارد اين است كه كدام فرضيه را بايد مد نظر قرار بدهند كه در آن عامل يا عاملان جنايت فقط مي خواسته اند «ابراهيم» و «صغري» را از ميان بردارند و با سه فرزند آنها كاري نداشته اند.

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

شنبه 7 بهمن 1391  2:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها