0

پیشنهاد اجباری شدن الکل سنج در خودرو

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

پیشنهاد اجباری شدن الکل سنج در خودرو

به گزارش سایپانیوز به نقل از WTHI سالانه 360 نفر به دلیل مصرف مشروبات الکلی در تصادفات جان خود را در ایالت ایندیانای آمریکا از دست می دهند. به بیان دیگر روزانه یک نفر به دلیل سوء مصرف مواد الکلی در تصادف  می میرد. در ماه دسامبر 2012 بورد ایمنی حمل و نقل ملی آمریکا National Transportation Safety Board الزام به کار گیری «ابزار ممانعت از استارت خودرو» 'ignition interlock devices' را مطرح کرد. قانونگذاران ایالت ایندیانا در حال بررسی این طرح هستند.
مرکز خدماتی دان Don's Service Center در ایالت ایندیانا این ابزار را در استارت خودرو نصب می کند. راننده باید پیش از استارت زدن در یک لوله بدمد تا ابزار موسوم به Intoxilock سطح مواد الکلی داخل خون یا در اصطلاح سطح BAC وی را اندازه گیری کند و اگر در تنفس آن فرد الکل وجود داشته باشد این ابزار از روشن شدن خودرو جلوگیری می کند.
آمارها نشان می دهد که از 32 هزار کشته تصادفات در کل آمریکا یک سوم آن به دلیل مصرف مشروبات الکلی است. اما سؤال این جا است که آیا نمی توان این فناوری را فریب داد و از تنفس یکی از سرنشینان استفاده کرد؟ باید برای این مشکل هم چاره اندیشی شود.

پیشنهاد اجباری شدن الکل سنج در خودرو

پنج شنبه 5 بهمن 1391  7:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها