0

حسینیان: 8 سال احمدی‌نژاد تجربه خوبی بود

 
abiri064
abiri064
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 479
محل سکونت : سیستان و بلوچستان

حسینیان: 8 سال احمدی‌نژاد تجربه خوبی بود

 

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری درباره ویژگی‌های انتخابات آینده گفت: در انتخابات 92 چاره‌ای جز بازگشت به گفتمان اصیل 84 وجود ندارد و این کار با رجوع به نیروهای اصیل شدنی است.
 
حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان عضو شورای مرکزی جبهه پایداری و نماینده مردم تهران در مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، درباره مهمترین شاخص‌های رئیس‌جمهور آینده اظهار داشت: یکی از شاخص‌های رئیس جمهور آینده ساده زیستی است که باید این شخص از جنس مردم باشد، رئیس‌جمهوری که احساس کند با دیگران تمایز دارد نمی‌تواند در نظام اسلامی که رئیس باید از مسئولیت خود احساس خادمی کند به خوبی نقش‌آفرینی باشد بنابراین ساده‌زیستی و ساده‌انگاری خود یکی از شاخص‌های بسیار مهم است.
 
حسینیان دل در گرو انقلاب و اعتقاد به اندیشه امام و رهبری را از ویژگی‌های مهم یک رئیس‌جمهور عنوان کرد و ادامه داد: این فرد باید به نجات بشریت توسط اسلام معتقد بوده و در برنامه‌ریزی‌های خود بر مبنای جهان‌بینی اسلام عمل کند.
 
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری یکی از مشکلات پس از انقلاب را الگو گیری از غرب در مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دانست و افزود:‌ قطعاً‌ این الگو بر مبنای جهان‌بینی مادی غرب و لیبرالی شکل گرفته است.
 
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ما باید به دنبال پیشرفت اسلامی باشیم نه توسعه چرا که این امر بار معنایی خاص خود را دارد،‌تصریح کرد: بنابراین ایشان اشاره داشتند که برنامه‌ریزی باید بر مبنای الگوی اسلامی صورت گیرد.
 
* لزوم ولایی بودن رئیس جمهور آینده
 
وی ولایی بودن را یکی دیگر از شاخص‌های برجسته رئیس‌جمهور آینده دانست و خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده آنچه کشور را از بن‌بست و از دست بیگانگان نجات می‌دهد اعتقاد به ولایت و پیروی از آن است.
 
حسینیان حرکت تاریخی که قرآن ترسیم کرده و تأکید دارد جهان بیهوده خلق نشده و بازیچه انسان‌های مستبد و خودمحور نیست بلکه به سمت توحید در حال پیشرفت است را بسیار با اهمیت ارزیابی کرد و ادامه داد:‌ رئیس‌جمهور آینده باید با اعتقاد به مهدویت، کشور را بر مبنای این اعتقاد و اینکه دنیا باید برای ظهور حضرت آماده شود اداره کند از این روز استکبار ستیزی، استعمارستیزی، محروم‌نوازی و حمایت از مستضعفین جهان به هر شکل ممکن بسیار مهم است که باید در ریاست‌جمهوری آینده در نظر گرفته شود.
 
* با اعتقاد فرهنگی مبتنی بر اسلام مشکلات اقتصادی حل می‌شود
 
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در خصوص این نکته که رویکرد اصلی دولت آینده باید مبتنی بر چه گفتمانی باشد، یادآور شد: مسئله اعتقاد فرهنگی اگر برمبنای فرهنگ اسلامی باشد حتماً مسئله اقتصاد نیز حل خواهد شد؛ ما در اقتصاد از مشکلات ساختاری رنج می‌بریم چرا که هنوز مبانی اقتصاد اسلامی را باور نداریم تا بر مبنای آن برنامه‌ریزی کنیم. از این رو معتقدم کشور از لحاظ اقتصادی کمبود و مشکلی ندارد و آنچه مهم است الگو گیری از اقتصاد اسلامی است.
 
وی خاطرنشان کرد: قرآن تأکید دارد که ثروت نباید در دست عده‌ای خاص بچرخد و اگر منظور از اقتصاد رفاه مردم برای عبادت بیشتر و تقرب الهی باشد، خداوند خودش تضمین کرده است زندگی انسان‌ها را به شکل یک زندگی انسانی و پر رزق درآورد. بنابراین اگر دچار مشکل می‌شویم قطعاً اعتقاد ما به خدا دچار ضعف است؛ البته خداوند جوامع اسلامی را نیز آزمایش می‌کند که یکی از آنها آزمودن با مشکلات اقتصادی است.
 
حسینیان با بیان اینکه بیشتر برنامه‌ریزی‌ها در غرب بر مبنای اقتصاد شکل گرفته است و به آرامش لازم نرسیده است یادآور شد: با تجربه‌ای که حدود 300 سال در زمینه سرمایه‌داری کشورهای غربی اندوخته‌اند و دانمشندان بزرگی را در حوزه اقتصاد تحویل داده‌اند آیا توانسته‌اند که بر مشکلات خود فائق آیند؟‌ بنابراین مشکلات آنها در بی‌اعتنایی به خدا و کتاب آسمانی است.
 
* نابودی نسل کسانی که فکر می‌کردند انقلاب اسلامی ارث پدری آنهاست
 
رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در پاسخ به این سؤال که برخی معتقدند که باید به گفتمان سال 84 بازگشت و عده‌ای به دلیل عملکرد مصداق آن این گفتمان را زیر سوال می‌دانند و معتقد به عبور هستند، خاطرنشان کرد: قطعاً به دلیل تجربه‌ای که در طول این سال‌ها داشته‌ایم این گفتمان زیر سؤال نیست و این 8 سال با همه نواقص و مشکلاتش و تحولاتی که در اشخاصی که مسئولیت و پیشتازی این تفکر را داشته‌اند پیش آمد این 8 سال را با برکت می‌دانیم.
 
وی تاکید کرد: مردم در این 8 سال طعم عدالت را بیشتر چشیده‌اند و فاصله طبقاتی بین دولت و ملت به شدت کاسته شد و طبقه‌ای که احساس می‌کرد نژاد برتر است که بر مردم حکومت می‌کند، دیگر وجود ندارد.
 
* هشت سال احمدی نژاد  تجربه خوبی بود
 
حسینیان ادامه داد: برخی که خیال می‌کردند به دلیل زحماتی که کشیده‌اند انقلاب اسلامی ارث پدری آنهاست دستشان قطع شده است بنابراین این 8سال با همه فراز و نشیب‌ها و مشکلات کشور به شدت رشد داشته و مردم با همه انتظارات فزاینده‌ای که از لحاظ رفاه برای آنها ایجاد شده بیشتر در رفاه هستند بنابراین معتقدم این سال‌ها تجربه خوبی بود.
 
* در انتخابات 92 چاره‌ای  جز بازگشت به گفتمان 84 وجود ندارد
 
وی تأکید کرد: باید به گفتمان 84 بازگشت چرا که چاره‌ای جز بازگشت به این گفتمان وجود ندارد اما باید این گفتمان را به تکامل رساند  و آن را با نیروهای اصیلتر، اصیل کرد.
 
نماینده مردم تهران ابراز امیدواری کرد به دنبال انتخاباتی باشیم که با اعتقاد کامل و تلاش بیشتر به سوی آنچه مقام معظم رهبری فرمودند یعنی انقلاب اسلامی، نهضت اسلامی، حکومت اسلامی و سپس تشکیل جامعه اسلامی  برویم.
سه شنبه 3 بهمن 1391  4:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها