0

شکلات ریسک سکته ی قلبی در مردان را کاهش می دهد.

 
AliFanoodi
AliFanoodi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 17248
محل سکونت : خراسان جنوبی

شکلات ریسک سکته ی قلبی در مردان را کاهش می دهد.

شاید کسی برای خوردن شکلات نیاز به دلیل نداشته باشد. همه علاقه وافری به انواع شکلات های کاکائویی دارند. اما نتایج یک تحقیق که در انستیتو کارولینسکا در استوکهلم انجام شده است نشان می دهد که خوردن میزان متعارفی از شکلات در هفته ریسک حمله قلبی در مردان را کاهش می دهد.

chocolate_stroke

به نقل از CBC ریسک حملات قلبی در کسانی که شکلات بیشتری نسبت به سایرین مصرف کرده اند، تا ۱۷ درصد کاهش یافته است (۱۲ حمله قلبی کمتر از میزان ۱۰۰٫۰۰۰ نفر-سال نسبت به افرادی که شکلات نخورده اند. نفر-سال مجموع واحدی است برای هر کدام از افرادی که در یک بازه زمانی یک ساله زیر نظر پزشک یا بیمارستان بوده اند.).

باید توجه داشت که شکلات به سبب اینکه داری میزان بالایی شکر، چربی اشباع شده و کالری است، باید به میزان متوسط مصرف گردد. پس اینبار قبل از اینکه در شیرینی فروشی سراغ شکلات ها را بگیرید، به دیگر فاکتور ها هم توجه کنید و بدانید که خوردن شکلات بیش از حد، بر روی سلامتی شما اثری معکوس خواهد گذاشت.

بررسی تحقیقات مشابه نیز نشان داده که مصرف شکلات تا ۱۹ درصد ریسک به وقوع پیوستن حملات قلبی را کاهش می دهد. همچنین محققان بر این باورند که افراد جوانتر در مقایسه با افراد مسن، میزان شکلات بیشتری مصرف می کنند.
افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند نسبت به دیگران بیشتر شکلات می خورند و به صورت متداول آسپرین مصرف می کنند. این دسته از افراد کمتر سیگار می کشند و مشکلات فشار خون و فیبریلاسیون دهلیزی کمتری دارند. در واقع نه تنها خود شکلات، بلکه عادت به خوردن شکلات باعث می شود که شما فرد سالمتری باشید.

 

 

 

سالم زی

سه شنبه 3 بهمن 1391  3:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها